Skocz do zawartości
RayJek

SSD do lenovo X220

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcę przyspieszyć swojego laptopa do zadań specjalnych ;p postanowiłem wymienić mu dysk hdd na ssd o pojemności ~250gb. Jest to laptop z chipsetem QM67, który dysk ssd wybrać tak, aby uzyskać maksymalną prędkość transferu danych i wykonywanych operacji? Nie chcę przepłacać za coś, co nie zostanie w pełni wykorzystane. 

Edytowane przez RayJek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nigdy nie miałeś do czynienia z SSD to niezaleznie co weźmiesz to i tak będziesz zadowolony - bez znaczninia czy to będzie budżetowy Goodram C40/C50/C100 czy Samsung 850 Pro / Plextor M6 Pro etc.

 

Na początek sprawdź jaką grubość ma twój obecny HDD - niektóre mają 7 mm a niektóre 10 mm .

 

Z dobrych SSD ~250GB jest np. Crucial BX100 250GB za 385 zł czy Crucial MX200 250GB za 415 zł ( następca słynnego MX100 ) , opcjonalnie Samsung 850 EVO 250GB za 439 zł .

 

Wyżej podane SSD mają grubość 7 mm .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nigdy nie miałeś do czynienia z SSD to niezaleznie co weźmiesz to i tak będziesz zadowolony - bez znaczninia czy to będzie budżetowy Goodram C40/C50/C100 czy Samsung 850 Pro / Plextor M6 Pro etc.

 

Na początek sprawdź jaką grubość ma twój obecny HDD - niektóre mają 7 mm a niektóre 10 mm .

 

Z dobrych SSD ~250GB jest np. Crucial BX100 250GB za 385 zł czy Crucial MX200 250GB za 415 zł ( następca słynnego MX100 ) , opcjonalnie Samsung 850 EVO 250GB za 439 zł .

 

Wyżej podane SSD mają grubość 7 mm .

Posiadam kingstona (tego z sandforce niestety :/) oraz w pracy MX200. Do x220 można załadować 7mm. Chodzi mi o to, że mogę kupić MX200 lub Samsunga EVO tylko, czy jest sens kupować Samsunga, jeśli wydajność będzie ta sam? Czy chipset Intela QM67 jest w stanie wykorzystać potencjał dysku EVO? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem SSD 850 EVO tylko mam mały problem, laptop x220 jest cichy, podczas gdy dysk robi odczyt, lub zapis słychać ciche piszczenie lub brzęczenie nie wiem jak to nazwać. Czy to jest normalne przy tym dysku???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie dysk piszczy, brzęczy. To sekcje zasilania cpu, gpu wyją. Dysk talerzowy zagłuszał te piski i ich nie słyszałeś.

Dzięki za wyjaśnienie, czyli mogę iść spać spokojnie hehe :P Kurcze aż dziwne, że sam na to nie wpadłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...