Skocz do zawartości
deamian_pl

Płyta + procesor -> modernizacja/ komputer domowy/ NIE DO GIER.

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje waszej rady ;-) 

 

Chcialbym zmodernizowac domowy "biurowy" komputer. 

 

W tej chwili jest tam starusienki Athlon 64 x2 5000+ bodajze. 

 

Grafike mam, zasilacz mam, dysk i pamieci tez. 

 

Interesuje mnie plyta i procesor. Cudow nie potrzebuje, upatrywalbym czegos pracujacego jak... bo ja wiem, mocne I3, albo slabe i5?  Musze przyznac, ze ostatnimi czasy calkowicie wypadlem z AMD - nie wiem nic o ich produktach. Zalezy mi, zeby komputer byl jak najbardziej wydajny, za jak najmniejsze pieniadze, wiec uzywane czesci tez jak najbardziej wchodza w gre. 

 

Co byscie wrzucili do domowego kompa, ktory ma wystarczyc do podstawowych zadan + jakas tam obrobka kilku filmow od czasu do czasu.

Tak jak wspomnialem, zalezy mi jak najbardziej na cieciu kosztow ;-) 

 

Wszystko jedno, czy to Intel, czy AMD. 

 

Dzieki za pomoc :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro w kompie masz Athlona X2 5200+ to także masz pamięć DDR2 .

 

I3/I5 niezależnie od modelu obsługują pamięć DDR3 .

 

Niestety nowe I3 / I5 są dosyć drogie - ~500 zł za I3 i 800+ zł za I5 , do tego płyta - od 150 zł i ram - ~150 zł za 4GB .

 

Używki wyjdą taniej - taki I5 2400 to koszt ~400 zł , do tego płyta na H61 za ~100 zł .

 

Choć do tego co robisz równie dobrze wystarczy I3 czy nawet Pentium G - te procki także są szybkie .

 

Napisz jeszcze jaki masz napęd i dysk - SATA czy stare ATA ?

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro w kompie masz Athlona X2 5200+ to także masz pamięć DDR2 .

 

I3/I5 niezależnie od modelu obsługują pamięć DDR3 .

 

Niestety nowe I3 / I5 są dosyć drogie - ~500 zł za I3 i 800+ zł za I5 , do tego płyta - od 150 zł i ram - ~150 zł za 4GB .

 

Używki wyjdą taniej - taki I5 2400 to koszt ~400 zł , do tego płyta na H61 za ~100 zł .

 

Choć do tego co robisz równie dobrze wystarczy I3 czy nawet Pentium G - te procki także są szybkie .

 

Napisz jeszcze jaki masz napęd i dysk - SATA czy stare ATA ?

Dysk jest na serial ata, ram mam ddr 3, 1600, grafika gtx 560ti, wiec jedynym zagadnieniem jest procesor i plyta.

 

a powiedzcie mi , co z nowymi procesorami amd ? Moze cos z tego ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z AMD to FX 4300, FX 6300 lub Athlon X4 860K. Dwa pierwsze to już dość stare modele, które przynajmniej do drugiej połowy 2016 roku nie będa mieć następców (na inny socket). Athlon jest najnowszy ale raczej na nic nowszego go już nie wymienisz.

Ja bym Pentiuma nie kupował, bo to tylko dwa wątki. Jak już to i3 lub starszy model i5.

Edytowane przez Tyran6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zrób tak jak napisał pierwszy. Jeśli masz więcej kasy to możesz zamienić procek na i3 http://www.morele.net/procesor-intel-core-i3-4170-3-70ghz-3mb-lga1150-22nm-54w-vga-box-bx80646i34170-732314/, aczkolwiek ten pentium w zupełności ci wystarczy jak chcesz jak najtaniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Najtańszy wysoko taktowany Pentium powinien wystarczyć I oczywiście SSD też jest wskazany.  Jak to ma być jakaś amatorska obróbka filmów z wakacji czy czegoś tam to tym bardziej. Ale jak masz dodatkową kasę to oczywiście do i3 można dołożyć. Zawsze 2 dodatkowe wątki pomoga przy obróbce.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk ssd na razie nie wchodzi w rachube. W tej chwili na tapecie jest procek + plyta ;] 

 

EDIT 10.07.2015 r.

 

Niestety nie udalo mi sie edytowac tego posta, wiec wybaczcie, ale bedzie kolejny. ODKOPUJE ;-)

 

Nakłoniliście mnie - dokupiłem SSD.

 

Teraz kolejne pytanie: w tej chwili siedzi tam Athlon X2 6000+, sprawdzilem wydajność na http://cpuboss.com/cpu/AMD-Athlon-X2-6000 -wyglada na to, że nie jest tak dramatycznie. 

Waszym zdaniem wymaga już wymiany ?

 

Moze inaczej sformułuje pytanie : czy da się tanio uzyskać dużo lepsze wyniki ? 

 

Mam w tej chwili zakupioną kostkę 4gb ddr3. Niestety, płyta na której pracuję obsługuje tylko ddr2. Z drugiej zaś strony, kupowanie starych kości też do najtańszych nie należy.

 

Powiedzcie mi, są płyty główne obsługujące procesory z podstawką AM2 i pamięć ddr 3 ?

 

 

Niestety w tym zestawie, który jest w tej chwili mam tylko 2gb ddr2 800 - a zakup ramu ddr2 jest dziś paskudnie drogi.

 

 

 

Jeśli macie jakieś pomysły na modernizację, to chętnie ich wysłucham ;-)

 

W tej chwili jest tam

Athlon X2 6000+

2gb ddr2 800

GF560Ti Zotac

+SSD.

 

Mam gotową do użycia kostkę 4gb ddr3 1600mhz goodram play red !\

 

A może najprostszym rozwiązaniem  (o ile są dostępne) jest dokupienie płyty głównej obsługującej socket AM2 i DDR3 ?

Edytowane przez deamian_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie udalo mi sie edytowac tego posta, wiec wybaczcie, ale bedzie kolejny. ODKOPUJE

 

Nakłoniliście mnie - dokupiłem SSD.

 

Teraz kolejne pytanie: w tej chwili siedzi tam Athlon X2 6000+, sprawdzilem wydajność na http://cpuboss.com/c...Athlon-X2-6000 -wyglada na to, że nie jest tak dramatycznie. 

Waszym zdaniem wymaga już wymiany ?

 

Moze inaczej sformułuje pytanie : czy da się tanio uzyskać dużo lepsze wyniki ? 

 

Mam w tej chwili zakupioną kostkę 4gb ddr3. Niestety, płyta na której pracuję obsługuje tylko ddr2. Z drugiej zaś strony, kupowanie starych kości też do najtańszych nie należy.

 

Powiedzcie mi, są płyty główne obsługujące procesory z podstawką AM2 i pamięć ddr 3 ?

 

 

Niestety w tym zestawie, który jest w tej chwili mam tylko 2gb ddr2 800 - a zakup ramu ddr2 jest dziś paskudnie drogi.

 

 

 

Jeśli macie jakieś pomysły na modernizację, to chętnie ich wysłucham

 

W tej chwili jest tam

Athlon X2 6000+

2gb ddr2 800

GF560Ti Zotac

+SSD.

 

Mam gotową do użycia kostkę 4gb ddr3 1600mhz goodram play red !\

 

A może najprostszym rozwiązaniem  (o ile są dostępne) jest dokupienie płyty głównej obsługującej socket AM2 i DDR3 ?

 

 

EDIT: cos jak widac sie pomieszalo, chyba jednak udalo sie wyedytowac poprzedni post. Dziwne, bo pokazywal mi komunikat "nie masz uprawnien" . No nic, Moderatora przepraszam i prosze o wywalenie nowego posta.

Edytowane przez deamian_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i3 3220 to bdb wybór, Widzę, że na allegro można go dostać w opcji kup teraz już za ~268 zł z kw 8O

 

tu możesz porównać do obecnego cpu http://www.anandtech.com/bench/product/28?vs=677

O, znalazlem do tego zestawu uzywana plyte. Powinno byc ok, a modernizacja wychodzi dosyc tanio

http://allegro.pl/msi-b75ma-p45-lga-1155-usb-3-0-sata-3-pci-e-3-0-i5522584517.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...