Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Aha tego to nie wiedziałem. Mam Service Pack 1 i wszystkie aktualizację, poprostu czytałem w necie że każdemu użytkownikowi Windows 7 i 8 pokazuje się ikonka na pasku żeby zarezerwować aktualizację za darmo, no i dlatego z pośpiechem chcę to zrobić. Czyli mówisz że nawet jak nie mam ikonki to jak wyjdzie to będę mógł za darmo updatować swojego windowsa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli korzystasz często z komputera, to ikonka powinna się pojawić.

Pojawia się ona po jakimś czasie, prawdopodobnie po przejściu testu kompatybilności przez komputer.

 

Wymusić ikonę możesz programem https://www.dropbox.com/s/0u0au9xgy6ss18p/win10fix_full.zip?dl=0

Jak po reinstalacji chciałem szybko robić rezerwację, to raz zadziałała mi metoda 2, a dwa razy metoda 3.

Miałem też czwarty laptop i tam żadna metoda nie zadziałała. Być może dlatego, że raport był negatywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z komputera codziennie. Test kompatybilności powinien przejść mój lapej bez problemu. A ten program co wrzuciłeś to co on robi?

 

Jeśli korzystasz często z komputera, to ikonka powinna się pojawić.

Pojawia się ona po jakimś czasie, prawdopodobnie po przejściu testu kompatybilności przez komputer.

 

Wymusić ikonę możesz programem https://www.dropbox.com/s/0u0au9xgy6ss18p/win10fix_full.zip?dl=0

Jak po reinstalacji chciałem szybko robić rezerwację, to raz zadziałała mi metoda 2, a dwa razy metoda 3.

Miałem też czwarty laptop i tam żadna metoda nie zadziałała. Być może dlatego, że raport był negatywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak ze 10 jest tylko free przez rok?

 

Przez rok jest za free, ale możliwość aktualizacji do dziesiątki, kto w tym czasie zaktualizuje ten będzie miał go na zawsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak jak to już napisałem w temacie, nie mogę zarezerwować aktualizacji , gdyż nie wyskakuje mi powiadomienie, pobrałem odpowiednią aktualizację systemu i nic, próbowałem odpalić program rezerwacji ręcznie, niestety również bez skutku(uruchamia się proces ale brak powiadomienia), posiadam aktualny win 8.1 z dreamsparka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podepnę się pod temat - Kupuję obecnie laptopa bez systemu, osobno chcę do niego dokupić Windows 7 OEM 64bit. Czy jak zainstaluje Windows 7 i go zaktualizuje to będę miał później możliwość przejścia na Win 10 bezpłatnie tak jak inni, czy jest już na to za późno?

 

Dzięki za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kupuję obecnie laptopa bez systemu, osobno chcę do niego dokupić Windows 7 OEM 64bit. Czy jak zainstaluje Windows 7 i go zaktualizuje to będę miał później możliwość przejścia na Win 10 bezpłatnie tak jak inni, czy jest już na to za późno?

 

Dzięki za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz będę kupował sam Windowsa, do tej pory zawsze miałem go ze sprzętem. Stąd moje pytania. Jeśli teraz zainstaluje tego Windowsa na nowym lapku, a przypuszczalnie za 4 lata będę go chciał wymienić, to będę mógł zainstalować tego Windowsa znów na nowym kompie a na starym go np zdeaktywować? Czy już raz zainstalowany na tym sprzęcie będzie na stałe do niego przypisany?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

 

Instalujac wersje oem przypisujesz go na stale do lapka, a dokladnie jego plyty glownej. Odisntalowanie, zainstalowanie na innym, nowym zestawie komputerowym jest juz niezgodne z licencja.

Jak obecny lapek sie zepsuje i wymienia w nim plyte glowna, to jezeli jest problem z aktywacja online to dzwonisz do MS i tam juz bez problemu go aktywuja. Ale instalacja oem'a na innym komputerze nie wchodzi w gre. Do takich celów jest BOX, który mozna przenosic na dowolne komputery wedle uznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na jakieś klucze z utylizowanych komputerów. Zależy na ile stanowisk była licencja, jak na 1, to prawdopodobnie musiałbyś robić aktywację przez telefon. Wtedy automat pyta na ilu kompach jest system i wciska się "1".

Wysłano z Nokia Lumia 920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

logika, że z tymi kluczami jest coś nie tak, gdyby były 100% pewne nikt nie sprzedawałby produktu z 20% wartości oryginału

taki klucz może działać rok, a może i miesiąc, loteria, gwarancji żadnej ;)

ostatnio miałem okazję kupić windows 7 box 64bit używka za jedyne 200zł, w ostatniej chwili zobaczyłem że "oryginalna" płyta jest pod 32bit ...

trzeba uważać, albo jak już kupować to z pewnego źródła drożej, albo używać wersji trial 9 miesięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klucze na allegro to to samo co z kluczami steam, wszystko kradzione przez rosjan lub azjatow

 

ludzie to kupuja bo szlachta przeciez nie zaplaci 340zł za nowy, oryginalny system ze sklepu tylko kupi za stowke na allegro bo przeciez wszyscy kupuja i tanio jak w lidlu jest

 

ale to trzeba juz byc mentalnie zacofanym aby placic za nielegala chocby 1zl, to serio lepiej ukrasc za free z torrenta jak ma sie kupic sam kluczyk

 

 

w ramach uscislenia po rozmowach z MS to system jest uwazany za legalny jezeli ma dowod zakupu, nosnik oraz sticker/certyfikat MS i taki zgodnie z prawem i wykladnia MS mozna odsprzedac komus innemu - box jako box, a oem jako zestaw komputerowy do ktorego byl on przypisany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podepnę się pod temat - Kupuję obecnie laptopa bez systemu, osobno chcę do niego dokupić Windows 7 OEM 64bit. Czy jak zainstaluje Windows 7 i go zaktualizuje to będę miał później możliwość przejścia na Win 10 bezpłatnie tak jak inni, czy jest już na to za późno?

 

Dzięki za odpowiedzi!

 

Jak terza zainstalujesz oem Win7 to upraszczajac od dzisiaj bedziesz miał rok na mozliwosc darmowego upgrade'u do Win10.

 

Upraszczając jeszcze bardziej, to każdy posiadacz oryginalnego Win7/Win8 ma czas do 26 lipca 2016* na dokonanie darmowej aktualizacji swojego systemu do Win10, który następnie zostanie mu na zawsze, będzie miał dostęp do iso Win10 i będzie mógł zrobić clean install.

 

 

*umowny czas, na dzień dzisiejszy raczej nie znamy ostatecznego dnia, w którym "promocja" nie będzie już obowiązywać, no ale mnie jwięcej rok.

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Windows 7 Ultimate BOX. Jak przejdę na 10 będzie ona dalej box i mogę zmienić sobie mobo czy już mam 10tke OEM i i tak będę musiał kupić box?

Jeśli się zdecyduję przejść na 10 to co zrobić? Żadnej ikony na pasku nie mam...

Przez MediaCreationToolx64 włączyłem pobieranie win10. Włączyłem win 10 pro wersja N bo mnie microsoftowe playery nie interesują. Nagram na DVD i mogę normalnie instalować? Jaki key podać? Ten od 7 Ultimate BOX ?

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z dokonaniem wszelakich aktualizacji pozwalających dokonać upgrade do Windows 10. Problem wygląda tak:

UiZdgoQ.jpg

Po prostu są dwie aktualizacje które nie wchodzą. System oryginalny, wszystko ok ale wskazane 700 mb nie instaluje się. Przez chwilę miałem nawet opcję aktualizacji do 10 ale kiedy kliknałem znowu wskoczyły te dwie aktualizacje. Co robić? Pozdrawiam! 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć zainstalowałem windowsa 10 i nie mogę odpalić połowy aplikacji/gier które są uruchamiane jako administrator. 

Uruchamiając AIONA/Metina lub chociażby Gameforge LIVE wyskakuje zawsze ten sam błąd czyli:

8ee1437089eba9485c709bdd5c7fb094.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zaktualizować:

 

- DirectX: https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=35

 

- C++: https://mega.co.nz/#!u9s00aTD!fY0ZOcySUqCQCr74NqdPVeMjtBguKa5O5blO6PVwZoM

 

Zainstaluj wszystkie opcje.

 

 

Widać, że czegoś brakuje w systemie odnośnie tych gier/aplikacji, które wywołują błąd.

 

 

Tu jeszcze jest coś na temat Gameforge: http://www.aiononline.com.pl/forum/index.php?topic=14894.0

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest jednak większy bo nie działa nic co ma prawa administratora. Żadna instalacja, żadna aplikacja która posiada tą "tarczę" administratora. Mimo że jestem zalogowany jako administrator. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne ten Win10 rozpoznaje, że ten obecny administrator to nie ten, któremu zostały przypisane uprawnienia do folderów albo plików. Mocno niepokojące, że taki problem powstał przy uaktualnieniu.

 

To się powinno imho dać naprawić w ramach W10, przy użyciu "przejmowania własności" plików i folderów czy jak to się w tym nowym systemie nazywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonaj jeszcze raz instalację, jako aktualizację, uruchamiając ten programik:  https://mega.co.nz/#!S4VXzTAD!9KNULSOdO_xKduEl3RgmzTqy07a4bAihS3lt5gNAGok

 

Podczas instalacji zaznacz jak na fotce i daj instalatorowi wykonac resztę.

 

 

6781191800_1438198066_thumb.jpg

 

Po zainstalowaniu i zalogowaniu do konta MS, nastąpi autoaktywacja systemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...