Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na laptopie z Vistą używam 10 jako insider i pozostanę jako tester, dzięki czemu system będzie aktywny. 

 

Wyprzedzając pytanie, nie aktualnie nie można się zapisać na testy insider. Pewnie jak będzie zbliżała się premiera Redstone Update to otworzą znowu rejestracje insiderów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko z innej beczki :D Czytałem o jakiś ogólnych kluczach do Win10 czy jak zainstaluje na czysto Win10 bez podawania klucza lub użyje tego uniwersalnego (ktoś podawał tu na forum) to system się normalnie aktywuje czy nie ? czy będą jakieś problemy z tym ? czy po prostu jak w poprzednich windowsach będę miał 30 dni triala ?

 

http://antyweb.pl/chcesz-wykonac-czysta-instalacje-windows-10-oto-co-powinienes-zrobic/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam oryginalnego Windowsa 8.1 Pro z konta DreamSpark jako uczeń politechniki, przy pobieraniu nie zauważyłem aby było napisane coś o czasie użytkowania systemu, jedyną informacją bylo że ten plik (obraz systemu) będzie można pobierać z tego konta przez okres 2 lat. W nowym roku szkolnym konto na DreamSpark wygasło a ja nie przedłużyłem aktywacji. Chcę teraz zainstalować Win 10 ale nie poprzez aktualizację tylko z czystego obrazu ISO, moje pytanie brzmi czy moim kluczem aktywacyjnym który dostałem do windowsa 8.1 moge aktywować "czystą" dziesiątkę? Lub ewentualnie jak sprawdzić do kiedy ważny jest mój klucz? Czy istnieje taka możliwość że po zainstalowaniu dziesiątki nie zaakceptuje mi tego klucza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam win 10 Pro , oryginalnie polski jednak przestawiłem wszystko na język na  amerykański w celu odpalenia cortany, jednak nadal nie mogę tego zrobić. Ciągle widnieje napis "Cortana is disabled by a company policy". Jestem zalogowany na konto MSa, system ustawiony pod względem językowym, nie wiem co mogę jeszcze zrobić ;/ Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zrób aktualizację, a potem jak ci przypisze twój klucz to dopiero czystą. Powinno grać.

 

Czy mogl bys mi wyjasnic na czym polega przypisywanie klucza? Do konta w MS czy do zestawu komputerowego?

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam  lenovo g505  z Windows 8.1. Zrobiłem aktualizacje do Windows 10. Wszystko przebiegło pomyślnie ale nie mam internetu. Nie widać ani karty LAN ani Wi-Fi. w Menadzerze urządzeń niby są. Usuwałem te karty instalowałem jeszcze raz ale nic to nie dało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na lapku fabrycznie Win 8.1 pro. Zrobilem upgrade do Win10, system sie zainstalował i aktywował. Utworzyłem konto MS i uzywalem go jako glownego konta na tym zupgradeowanym Win10.

Następnie pobrałem iso Win10Pro x64 i zainstalowalem go na czysto na innym dysku, w trakcie instalacji pominalem wpisywanie cd keya. Po zakonczeniu Win10 nie moze sie sam aktywowac.

 

Tak ma byc i minie z czasem czy jest jakis problem ? probowalem wpisac rowniez klucz z pierwszej strony tego watku ale nie jest przyjmowany.


Jak to bedzie z tym kluczem, MS wysle go na maila w koncu czy jak ?


Mam taka sama sytuacje jak m0ck na swoim screenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zrób aktualizację, a potem jak ci przypisze twój klucz to dopiero czystą. Powinno grać.

Przy probie aktualizacji wywalilo mi info, ze cd key jest ukryty i [gluteus maximus] z uaktualnienia. Postawilem czysta instalke, cd keya za cholere nie lyka. Ktos ma jakies pomysly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czy taka sytuacja z uaktualnieniem jest normalna, czy to u mnie się coś zepsuło? Otóż ikonka z zasobnika systemowego zniknęła mi przedwczoraj, a tego programu "Get Windows 10" nie ma już na dysku. Nigdzie nie ma również plików instalacyjnych dziesiątki. Po wejściu w Windows Update wyświetla się takie coś:

 

http://naforum.zapodaj.net/3e637dc58556.png.html

 

Po kliknięciu w np. Wyszukaj Aktualizacje przez chwilę je wyszukuje, ale zaraz wraca do tego ekranu z powrotem.

Nie wiem, ale wydaje mnie się, że przynajmniej pliki instalacyjne powinienem już mieć na dysku?

Miałem podobny objaw ale w moim wypadku zadziałał taki patent:

 

1. Wejdź we właściwości (PPM) dysku C:/, wybierz "Oczyszczanie Dysku", a następnie "Oczyść pliki systemowe". Po chwili na liście powyżej zafajkuj wszystko co tam możesz i potwierdź. Ważne aby wśród rzeczy do wywalenia były resztki paczek od poprawek, a także pliki instalacyjne tego nowego Windowsa. Klikasz Ok i cierpliwie czekasz aż skończy. Po tej operacji powinien zniknąć m.in. katalog WindowsBT z dycku C:.

2. W Panelu Sterowania idziesz do rozwiązywanie problemów i wybierasz naprawę usług Windows Update. Potwierdzasz i czekasz, aż skończy.

3. Idziesz do: "C:/Windows/SoftwareDistribution/" i zmieniasz nazwę katalogu "Download" zmieniasz na "_Download".

4. Teraz odpalasz wiersz poleceń jako administrator i wklejasz tą komendę:

 

wuauclt.exe /updatenow
Po tym wszystkim na nowo zaciągnie Win10 i przejdzie do instalacji. W moim przypadku to rozwiązało podobny problem do twojego.

 

EDIT>>>

Zapomniałem dodać, że po wszystkim możesz usunąć katalog "_Downloads", ewentualnie nadpisać go.

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam oryginalnego Windowsa 8.1 Pro z konta DreamSpark jako uczeń politechniki, przy pobieraniu nie zauważyłem aby było napisane coś o czasie użytkowania systemu, jedyną informacją bylo że ten plik (obraz systemu) będzie można pobierać z tego konta przez okres 2 lat. W nowym roku szkolnym konto na DreamSpark wygasło a ja nie przedłużyłem aktywacji. Chcę teraz zainstalować Win 10 ale nie poprzez aktualizację tylko z czystego obrazu ISO, moje pytanie brzmi czy moim kluczem aktywacyjnym który dostałem do windowsa 8.1 moge aktywować "czystą" dziesiątkę? Lub ewentualnie jak sprawdzić do kiedy ważny jest mój klucz? Czy istnieje taka możliwość że po zainstalowaniu dziesiątki nie zaakceptuje mi tego klucza?

Klucz jest wazny dopoki twoje konto DS jest aktywne. Czyli nie aktywujesz juz windowsa na tym kluczu. Natomiast raz aktywowany windows jest aktywowany na wiecznosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą trochę się gubię z tymi kluczami. Mam kupionego Win8 Pro zaktualizowanego do WIn8.1 Pro i aktywowanego. Dziś mój komp wciągnął i zainstalował Win10 Pro który jest już aktywowany z automatu. Jak sprawdzam klucz ten obecny jest zupełnie inny do tego co mam. Zmienić go w ustawieniach nie mogę, bo wypisuje, że jest nieprawidłowy. To jak teraz zainstalować świeżą instalkę z ISO? Mam wbijać swój na siłę za pomoca polecenia slmgr.vbs czy MS przyznał mi w taki pokrętny sposób nowy klucz?

 

EDIT>>>

Wczoraj w nocy jeszcze pogooglałem i znalazłem odpowiedź na swoje pytanie. Może się komuś zbłądzonemu przyda :). W skrócie robiąc update z siódemki czy ósemki dostajemy Windę w wersji OEM, która przypisana jest do naszego HardwareID (prawdopodobnie do płyty głównej) i skoro nasz poprzedni zainstalowany system był aktywowany to ten "nowy" też być powinien. Przy następnej reinstalacji on z automatu aktywuje się na podstawie naszego hardwareID, więc sam klucz nie jest potrzebny. W przypadku wymiany garatów dostajemy nowy hardwareID i kicha z aktywacji. Oczywiście przez rok trwania promocji podejrzewam, że da się wrócić do starszej wersji Windows, aktywować, wciągnąć przez Windows Update Win10 i cieszyć sie nową aktywacją na nowym hardwareID ale po tym czasie już to pewnie nie przejdzie. Wszystko wyjdzie w praniu. Posiadacze wersji BOX nie mają tego problemu. Innymi słowy M$ wyegzekwował tylko to co miał wpisane w licencji. Dla posiadaczy laptopów to specjalnie różnicy nie robi, gorzej mają desktopowcy którzy zmieniają zabawki częściej.

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jest. Postawiłem jeszcze raz win 7 i bez pośrednio na golym systemie aktualizacja przeszła gładko. System jest aktywowany :-D

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wykonanym upgradzie z 7 do 10 mam taki sam klucz produktu na trzech notebookach (każda maszyna ma własną licencję OEM / klucz). Microsoft twierdzi, że identyfikator sprzętu jest rejestrowany u nich i w razie instalacji 10tki od zera - nie trzeba podawać żadnego klucza. Po instalacji podobno Win 10 wykona aktywację automatycznie. Mam jeszcze Win 8.1 do upgrade'u - ale jeszcze się wstrzymam ;)

 

PS. Gdyby ktoś natrafił na problem w trakcie upgrade'u 7 lub 8 do10tki - typu: "Niewłaściwa wersja językowa". To podpowiem, że w przypadku wersji np. angielskiej należy ustawić opcje regionalne i systemu jako Angielski / United States. U mnie wersja angielska/amerykańska miała opcje regionalne (klawiatura) i systemu skonfigurowane jako polskie i to było haczykiem blokującym aktualizację.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wykonanym upgradzie z 7 do 10 mam taki sam klucz produktu na trzech notebookach (każda maszyna ma własną licencję OEM / klucz). Microsoft twierdzi, że identyfikator sprzętu jest rejestrowany u nich i w razie instalacji 10tki od zera - nie trzeba podawać żadnego klucza. Po instalacji podobno Win 10 wykona aktywację automatycznie.

 

W przypadku OEMa przypisanego i tak do sprzetu sprawa jest prosta.

 

Zagadką jest co w przypadku upgradowania boxowych wersji, które można przenosić między róznymi PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowe przejście z 7/8/8.1 na Windows 10 z zachowaniem aktywacji:


- Mamy zainstalowany i aktywowany system 7/8/8.1.


- Uaktualniamy do Windows 10 przez Windows Update albo przez obraz ISO/Downloader Microsoftu jeśli nie chcemy czekać na Windows Update.


- Uruchamiamy Windows 10, i sprawdzamy w ustawieniach czy jest aktywowany, powinien być.


- Jeśli mamy już system aktywowany to możemy zainstalować Windows 10 na czysto.


- Przy instalacji nie podajemy żadnego klucza!, jest opcja pominięcia klikamy w nią.


- Po instalacji wchodzimy w ustawienia systemu i sprawdzamy czy system się aktywował. Jeśli nie wciskamy aktywacje.




Nie ma potrzeby tworzenia konta MS ani logowania się na niego.


Oczywiście działa tylko na tym samym komputerze.


Instalowany na czysto Windows 10 musi być w tej samej wersji (Pro, Home). Co posiadana wcześniej licencja (klucz) Windows 7/8/8.1. 


Musimy mieć połączenie z internetem

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest 10 w wersji pro na mojej maszynie. Przyznam szczerze że jestem trochę zawiedziony tym systemem.

Po pierwsze w dalszym ciągu to jest mix 7 i 8 patrz mix panelu sterowania z tymi skrótami gdzie trzeba podwójnie coś ustawiać.

Nie potrafię pozbyć się wyskakujących komunikatów o braku programu antywirusowego i że Windows defender jest wyłączony. Oczywiście że wyłączyłem ten debilny program jak i nie mam żadnego antyvirusa. Nie potrzebuje kolejnego debilnego programu który bez pytania się mnie o zdanie usuwa mi pliki z kompa bo stwierdza że są zagrożeniem.

Po drugie do menu start idzie się przyzwyczaić ale jeżeli w wyszukiwaniu wpisuje origin którego parę chwil wcześniej zainstalowałem a ten go nie znajduje to chyba jakiś kretyn to programował.

Po trzecie zamiast napisu zasilanie powinno być jak w starym starcie zamknij ze strzałeczka a nie że się muszę wklikiwac w zamykanie systemu.    StartisBack !!!!

To tak na początek pewnie takich bzdur znajdzie się jeszcze więcej.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie natury technicznej. Mam win7 i chciałbym obczaić 10, nie chcę tego robić na dysku który w tym momencie robi za systemowy. Mam w szufladzie stary nieużywany 500GB pojemności - czy jest taka opcja żeby postawić na nim win7 i zaktualizować do win10, po czym jeżeli mi się spodoba zrobić to drugi raz na tym który w tym momencie robi za systemowy? Albo krócej, czy można dwukrotnie upgradować ten sam system (ten sam klucz do windowsa)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz pobrać ISO ze strony MS, normalnie zainstalować system na starym HDD olewają aktywację, poużywać trochę i zdecydować czy wolisz 7 czy 10?

 

A aktualizując system masz 30 dni na powrót do poprzedniego.

Edytowane przez CarrionCrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest, w przypadku gdy na lapku był W7, zrobiłem upgrade do W10.

Za rok odwidzi mi się W10, przywrócę z partycji recovery W7 i będzie to działać poprawnie?

 

Jak wygląda sprawa z architekturą?

Mam W7 64bit, czy jak zainstaluję W10 32bit to za jakiś czas będę mógł postawić na nowo W10 tyle, że 64bit?

 

Mało jasna się robi polityka MS dot licencjonowania.

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest 10 w wersji pro na mojej maszynie. Przyznam szczerze że jestem trochę zawiedziony tym systemem.

 

Po pierwsze w dalszym ciągu to jest mix 7 i 8 patrz mix panelu sterowania z tymi skrótami gdzie trzeba podwójnie coś ustawiać.

A to miało być inaczej? Chyba nikt nie ukrywał, że to będzie taki mix z wielkim powrotem menu start ;). Wszystko zależy od punktu wyjścia. Sam już tak do 8/8.1 przyzwyczaiłem się, że w tej chwili patrzę na to menu i nie mogę sie odnaleźć. Wszystko jakieś takie małe i w ogóle ale jest ok - przyzwyczaje zapewne. Bardziej szczęsliwi będą Ci co przeskakują z siódemki. W sumie to ten cały Win10 mógłby być czymś w rodzaju SP2 do Win8.1 tylko bardziej chodziło aby zatrzeć złe wrażenie po premierzy zdunowego windowsa i zacząć z czystą kartką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...