Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zainstalowałem Windows 10, aktywowany. Jednak uruchomiłem konto administratora wpisując net user administrator /active:yes po resecie wybrałem konto i zalogowałem sie, ale teraz za każdym razem mam informacje: "aplikacji nie można aktywować za pomoca konta administratora" lub "aplikacji <nazwa> nie można uruchomić za pomocą konta administratora. zmień konto...".

 

Ale kurcze nie mam już innego konta, bo to pierwsze usunąłem (zawsze tak robię). Co dalej? Przecież mam świeży system i chcę mieć dostęp do wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowe przejście z 7/8/8.1 na Windows 10 z zachowaniem aktywacji:

 

 

- Mamy zainstalowany i aktywowany system 7/8/8.1.

 

 

- Uaktualniamy do Windows 10 przez Windows Update albo przez obraz ISO/Downloader Microsoftu jeśli nie chcemy czekać na Windows Update.

 

 

- Uruchamiamy Windows 10, i sprawdzamy w ustawieniach czy jest aktywowany, powinien być.

 

 

- Jeśli mamy już system aktywowany to możemy zainstalować Windows 10 na czysto.

 

 

- Przy instalacji nie podajemy żadnego klucza!, jest opcja pominięcia klikamy w nią.

 

 

- Po instalacji wchodzimy w ustawienia systemu i sprawdzamy czy system się aktywował. Jeśli nie wciskamy aktywacje.

 

 

 

 

Nie ma potrzeby tworzenia konta MS ani logowania się na niego.

 

 

Oczywiście działa tylko na tym samym komputerze.

 

 

Instalowany na czysto Windows 10 musi być w tej samej wersji (Pro, Home). Co posiadana wcześniej licencja (klucz) Windows 7/8/8.1. 

 

 

Musimy mieć połączenie z internetem

 

 

Tak zrobiłem, tylko upgrade z fabrycznego hdd z Win8.1 do Win10, a po tym czysta instalacja na osobnym ssd. HardwareID sięzmienia w tym wypadku i dlatego system po czystej instalacji nie jest aktywowany i nie ma guzika do aktywacji ?

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam WIn7. Chciałem zbadać Windows10 na Virtualboxie. Procedura jak na poprzedniej stronie, aktualizacja z Win7 do Win10. Odpalam (w Vbox) pobrany obraz ISO aktualizacji.

Instalator sprawdza komputer i pokazuje że [gluteus maximus] z tego ponieważ mój procesor nie obsługuje instrukcji NX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem i aktywowałem na PC w10.

Teraz chcę go usunąć i zainstalować go na laptopie. Jak mam to zrobić?

Przechodziłem z w8.1 pro retail. 

Edytowane przez m0ck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponieważ mój procesor nie obsługuje instrukcji NX.

 

Obsługuje, jeśli chodzi o ten z sygmy ;). Włącz w biosie opcje NX / XD bit: (No execute memory protect daj na enabled), wtedy instalacja pójdzie.

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja i aktywacja na laptopie Lenovo Z580 z Win 7 HP do Windowsa 10 przebiegła bez problemowo. System się aktywował. Nie wywala żadnych błędów. Mam jednak problem z kartą graficzną. W grach i w 3DMarkach nie odpala się GeForce 640M, przez co wydajność jest dość słaba (wynik w pierwszym teście 3D Marka 06 to 1 klatka na sekundę :D). Sterowniki to ostatnie 353.62, w ustawieniach jest domyślenie zaznaczony GeForce. Co dziwne w FurMarku działa GeForce. Czy ktoś ma jakiś pomysł? Czy może jest to problem sterowników i zostanie rozwiązany wraz z nową wersją?

Edytowane przez k4sha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrki się dzieją,legalni maja problemy a nielegalni xD aktywuja,uaktualniaja i sie smieją.Normalnie przerabiałem rózne kabarety z windowsami ale win10 bije wszystkie na łeb na szyje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część z tego już przed pierwszym wejściem wylaczylem. Wystarczy tylko uważnie czytać. Teraz jedynie został ekran powitalny z logowanie i defender

 

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Oczywiście, że tak. Podałem link tylko jako ciekawostkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie natury technicznej. Mam win7 i chciałbym obczaić 10, nie chcę tego robić na dysku który w tym momencie robi za systemowy. Mam w szufladzie stary nieużywany 500GB pojemności - czy jest taka opcja żeby postawić na nim win7 i zaktualizować do win10, po czym jeżeli mi się spodoba zrobić to drugi raz na tym który w tym momencie robi za systemowy? Albo krócej, czy można dwukrotnie upgradować ten sam system (ten sam klucz do windowsa)?

 

można nie ma żadnego problemu , sam tak robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można sciągnąć 90 dniowego triala z MS.

 

U mnie już wszystko ok, nawet najmniejsza zmiana wpływała na HardwareID jak tylko wsadziłem lub wyciągnąłem dvd rom.

Zrobiłem upgrade z fabrycznego, laptopowego Win 8.1 Pro do Win10 a następnie clean install z pendrive'a, pominałem wpisywanie klucza i system od razu się sam już aktywował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z ramem, u mnie w lapku jak był jeden hdd i dvd rom i po instalacji podmienilem dvd na drugi hdd to juz kaplica, nie aktywuje sie.

Wiec zrobilem inaczej, na swoim ssd postawilem oemowego Win7Pro z recovery HPackard, potem update do Win8.1 Pro, potem upgrade do Win10 Pro, aktywacja a nastepnie format c i clean install z ISO z microsoft toola.

 

I jeszcze raz sie pomylilem, po upgrade był do Win10 Pro, a ja MS toolem zrobiłem iso "Win10 Pro N" i wtedy też nie aktywował. Musiałem robić na nowo iso w wersji "bez N".

Ale juz wszystko działa, menu start to oczywiście porażka i pic na wode bo nie ma połowy funkcjonalnośći jak w Win7 ale generalnie jest dobrze, nie ma co narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz usunąć kafelki z menu start i je zmniejszyć - myszka na krawędź i tak jak zwykłe okienko. Ja zostawiłem sobie tylko te kafelki co mnie interesują i mam wąskie menu start.

Edytowane przez artymienek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem ciekawą rzecz. Przedwczoraj zainstalowałem dziesiątkę Pro na jednym kompie w pracy (upgrade z win 8.1 retail), wczoraj na jednym w domu. Też wersję pro - upgrade z windows 7 Ultimate Box. Po aktualizacji oba mają te same product key - sprawdzone programikiem ProduKey.exe. Czy ostateczne wskoczą dopiero po 30 dniach od zainstalowania. Numer zaczyna się od VK i kończy na 66T wink.gif
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy Win10 pochodzacy z upgrade jest rejestrowany w systemie tym samym publicznym kluczem. Aktywacja natomiast jest dokonywana po HardwareID i to jest wazniejsze i tym aktywujesz system nawet bez klucza po zrobieniu czystej instalki z iso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem.

Zrobiłem upgrade z 8.1 do 10. System się aktywował. Następnie chciałem zrobić czystą instalkę.

Po zainstalowaniu w10 z pena, system się nie aktywował i wywala taki błąd: 0xC004C003.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn wykrywa, ale nie chce startować. Mogę wybrać pena w opjach botowania (usb jak i uefi) ale nic się nie dzieję.PC ciągle restartuję i tak w kółko.

Fast bot mam wyłączone, jak i secure-boot.

Czasami mam nawet "naciśniji dowolny klawisz...." niskam i uruchamia się normalnie 8.1 zamiast instalatora 10.

 

Jakieś pomysły ? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory zaktualizowałem 3 komputery, lapek Dell Studio 1555, ZOTAC IONITX-F-E, i ten z sygnaturki. Wszystko poszło gładko bez żadnych problemów. Jednak po paru godzinach zauważyłem, że jest jakiś problem z dyskami na głównym pececie z sygnaturki.

Przy zamykaniu systemu nie potrafi normalnie wyłączyć dysków. W kółko je rozkręca i "klikają" jak szalone (jakoś inaczej, bardzo szybko) bez końca. Przy usypianiu/hibernacji tego problemu nie ma. Musiałem wyłączyć w opcjach zasilania, wyłączanie dysków po pewnym czasie, żeby nie klikał nimi podczas normalnej pracy.

Zainstalowałem najnowsze sterowniki Intela, ale nic nie pomogło. Nie wiem co robić, bo mi się te dyski chyba w końcu rozlecą. Jeszcze chyba został reset biosu, ale mam RAID0 2x640GB i boję się czy to z powrotem wykryje, a chwilowo nie mam gdzie przekopiować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...