Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dyski w raid zawsze wykryje wystarczy żeby kontroler był ustawiony w tym trybie. 

 

jak dyskami błyka to możesz zawsze wziąć i postawić windowsa na czysto na innym dysku i sprawdzić czy dalej tak będzie. 

 

ja po zainstalowaniu aktualizacji do 10, zainstalowałem go na czysto od nowa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was. Zaktualizowałem sobie Win7 home do win10 home i kurcze mam problem z przeglądarką Chrome. Mianowicie co chwile zużywa mi 100% CPU. Jeśli np mam puszczony stream na Twitchu to przeglądanie innych stron na następnych kartach to katorga bo wszystko laguje niemiłosiernie. Próbowałem juz chrome przeinstalować ale nic to nie dało. Z ciekawości sprawdziłem jak to wygląda na Edge ale tam max zuzycie cpu to 40% przy odpalonym streamie i otwartych kartach. 

 

Proc i5 4670k 4.4ghz

16gb ram 1600 mhz.

 

Wiecie może co jest przyczyną? W opcją chrome akceleracja sprzętowa jest włączona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od wczoraj walczę z czystą instalacją na moim drugim kompie na H97 i nie da rady.

Najpierw myślałem że to coś z dyskiem na M.2 ale instalowałem system w każdy możliwy sposób (AHCI, UEFI, dysk Sata, dysk M.2). Zawsze gdy system już jest jakby gotowy do pracy i pobierze aktualizacje a potem ja doinstalowuje sterownik chipsetu Intela chce ponownego uruchomienia i tu zaczyna się problem.

 

driver power state failure

 

Poradniki sugerują sprawdzanie menadżera urządzeń czy nie ma wykrzykników. Po tym jak zainstaluje sterowniki do chipsetu + WU menadżer jest czysty a i tak wywala się system. 

Mam już dość prób z tym systemem... Dziwne że takie jajca na wciąż nowej platformie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie chciałem najpierw przetestować 10tkę na laptopie którego mniej używam, więc zaaktualizowałem go, koło zegara pojawila się informacja o przejściu do win10, pobrałem plik ze strony MS, wersję 64 bitową, taką jak mam obecnie win7 na laptopie, instaluję zgodnie z tym co jest napisane i wszystko jest ok do pewnego momentu, do uruchomienia (chyba) pierwszy raz Win10, ekran zawiesza się w tym momencie 

 

fig%2B1.png

 

 

z tym że u mnie nic się nie ładuje i nie ma tego kółka na dole, są tylko te niebieskie kafelki, czekam już od 18 godziny... czekać dalej całą noc ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy pc i trzy problemy z windowsem, znacie może rozwiązanie ich? Zaznaczam, że jestem laikiem w kwestii uefi.

 

PC #1, Zrobiłem update - wszystko bez problemu. Ale stwierdziłem, że tak czy siak format by się przydał. Przed formatem windows pomijał UEFI i sprawdzanie sprzętu. Bajka. Nie dało się za to wejść do uefi, ale to nic. Niestety, po formacie jest problem, windows został zainstalowany z płyty w trybie uefi a i tak mi nie działa. Boot w płycie ustawiony na uefi hdd windows shell, windows 8 support włączony. Po tej drugiej opcji, mam po prostu czarny ekran i widzę dopiero swoją nazwę użytkownika - ale nic to nie przyspieszyło.

PC #2 tu już jaja jak berety. Aktualizacja z czerwca psuje system (windows 7), tak, że nie wstaje. Łapie bootloopa. Próba instalacji w10 kończy się kodem błędu 0xc1900101 - 0x2017

PC #3 Nie mogę dokonać aktualizacji z windows 7. System uszkadza się podczas aktualizacji i nie może się naprawić. Czysta instalacja daje odpowiedź. Sterownik atheros powoduje BSODy, jednak gdy szybko podmienię go na dostarczony od producenta o dziwo wszystko działa. Tylko tyle, że system jest nieaktywowany. Jak w takim razie mam dokonać aktualizacji z zachowaniem licencji, skoro instalacja musi być czysta?

 

Jak ktoś zna rozwiązanie, zwłaszcza pierwszego to byłbym wdzięczny.

 

CFgoXM0.pngoo7fP2y.png7MYP3tf.png

Edytowane przez grzech1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowales recznie po czystym instalu wgrac Intel INF ? Dostep do neta wylaczony w tym czasie aby nie bylo aktualizacji.

Czysta instalka działa bez problemu. Przy odłączonym kablu neta po skończeniu instalacji sytstem można bez przeszkód ponownie uruchamiać.

Załadowanie czegoś z windows update wywala system. A żaden sterownik ze strony MSI nie naprawia tego. Ani czysta instalacji ani update z 8.1 ktory dzisiaj testowałem dwa razy nie przynosi zmiany.

 

Coś dziś nowego wrzucili na serwery MSI ale przy drugim uaktualnieniu nie mogłem nawet wejść na świeży pulpit win10 żeby je spróbować, bo sam sie uruchomił i było już za późno.

Chwilowo jestem zmęczony po dwóch dniach walki z windows 10. To cholerne UEFI tylko dodatkowo dodało mi roboty i wróciłem do Legacy i MBR...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaden windows z allegro nie jest oryginalny, jezeli nie jest to normalny, fizyczny oem, box albo uzywany box z pełnym kompletem.

Te wszystkie windowsy za 100zł same klucze z generatora to jeden wielki szwindel.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zapowiadali sprzedaż na kartach SD (itp), mnie by taka wersja pasowała najbardziej.

 

Ponieważ nie doszedłem do porozumienia z win10, mógłby ktoś sprawdzić czy poprawnie działa opcja zmiany języka.

Mógłbym kupić sobie lokalnie a język systemu zmienić po instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaden windows z allegro nie jest oryginalny, jezeli nie jest to normalny, fizyczny oem, box albo uzywany box z pełnym kompletem.

 

 

BZDURA.

 

 

Nie pisze o tym sprzedawcy akurat, ale pisanie ze żaden Windows z Allegro nie jest legalny jest nadużyciem.

 

Można legalnie kupić licencje ESD ze starego zezłomowanego sprzętu. Kosztuje ona w przypadku 7 około 180zł, Windows 8 ~240-260zł. System jest w pełni legalny, można zadzwonić do MS i potwierdzić.

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,


posiadam laptop z oryginalnym Windows 7 Home Premium OA 64bit.


Dostałem powiadomienie o przyznaniu migracji do Windows 10, zapisałem się.


Chcąc przetestować jak to będzie działać, zrobiłem backup partycji recovery, sformatowałem dysk i wgrałem Windows 10 Preview.


Okazało się że nie ma sterownika do Intel graphics Core i3 1st i max rozdzielczość 1024x...


Więc zainstalowałem 8.1 Preview czekając na 10.


Teraz mam obraz Windows 10 na usb ale instalacje nie chcę mnie przepuścić, ponieważ klucz z Windows 7 nie działa.


Sytuacja jest o tyle skomplikowana że backup był robiony programem Paragon Recovery i obraz jest uszkodzony (nie jestem wstanie odzyskać partycji recovery. Asus za przywrócenie partycji chcę 250 pln.


 


Czy w tym przypadku istnieje możliwość aktywacji Windows 10 ?


 


Przeczytałem na KŚ:


"...


Posiadam Windows 10 Insider Preview Build 10162. Czy dostanę aktualizację do finalnej wersji Windows 10?


Jeżeli na urządzeniu znajdowała się wcześniej legalna kopia systemu Windows 7 lub 8.1 to już niedługo powinna pobrać się aktualizacja do finalnej wersji Windows 10. Można również użyć Media Creation Tool i utworzyć instalator systemu Windows 10.


..."


Mnie instalator nie chce przepuścić bez podania klucza.


 


Pozdrawiam.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile "zaden" to rzeczywiscie naduzycie, o tyle 99,9% windowsów z allegro jest sprzedawana przez januszy biznesu, ktorzy oferuja same klucze z naklejek po zepsutych lub poleasingowych oeamach z francji lub anglii. Tak samo jak z perfumami Chanel 5 na allegro za 120zł kiedy w sklepie kosztują pod 500 zł.

 

Zauwaz, że tylko małe firmy oferują dziwne ESD na Win7 z jakims certyfikatem w pdf, kiedy oryginalny ESD od MS lub jego to tylko klucz i info do pobrania systemu ze strony MS. Oraz ani oficjalni partnerzy i duże sklepy typu Morele, Agito nie oferuja ESD w cenie nawet zbliżonej do 180 zł.

Czyzby małe polskie firemki miały lepsze warunki niż duże marki sprzedające setki oem'ow lub boxow ?

 

O ile mozna odsprzedawac dalej uzywane Windowsy w wersji oem ze sprzetem lub box osobno to wiele firm bierze takie klucze i robi z tego samowolnie esd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaktualizujesz z Win7 Home do Win10 enterprise. Sciagnij microsot tool, i w nim daj uaktualnij.

Oczywiscie przed tym najlepiej zrobic sobie obraz systemu acronisem albo chociaz skopiowac wazne dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był legalny dostałem powiadomienie do migracji na które się zapisałem, ale jest to system OA z naklejką pod laptopem przywracany z partycji recovery a tą że partycje sformatowałem, co jest opisane w pierwszym poście.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie lekki offtopic, po aktualizacji do win10 skąd wziąć już gotowy kluczyk do czystej instalacji systemu ? Przez keychangera czy M$ wysyłają np na hotmaila?

Edytowane przez Makduf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był legalny dostałem powiadomienie do migracji na które się zapisałem, ale jest to system OA z naklejką pod laptopem przywracany z partycji recovery a tą że partycje sformatowałem, co jest opisane w pierwszym poście.

Więc zainstaluj go jeszcze raz, użyj klucza z naklejki - w razie problemów z aktywacja przez internet, potrzebna będzie aktywacja przez telefon (proste, trwa może 2 minuty).

Tak zainstalowany system aktualizuj przy pomocy narzędzia od MS do wersji 10. Dopiero po takiej aktualizacji możesz instalować na czysto system W10 z użyciem swojego klucza z W7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie lekki offtopic, po aktualizacji do win10 skąd wziąć już gotowy kluczyk do czystej instalacji systemu ? Przez keychangera czy M$ wysyłają np na hotmaila?

Było już wielokrotnie pisane: Nie jest wymagany klucz do instalacji.

 

 

U mnie na zarówno na stacjonarnym jak i na lapku zero jakichkolwiek problemów po przesiadce z 7 na 10 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc zainstaluj go jeszcze raz, użyj klucza z naklejki - w razie problemów z aktywacja przez internet, potrzebna będzie aktywacja przez telefon (proste, trwa może 2 minuty).

Tak zainstalowany system aktualizuj przy pomocy narzędzia od MS do wersji 10. Dopiero po takiej aktualizacji możesz instalować na czysto system W10 z użyciem swojego klucza z W7.

"...Chcąc przetestować jak to będzie działać, zrobiłem backup partycji recovery, sformatowałem dysk i wgrałem Windows 10 Preview.

Okazało się że nie ma sterownika do Intel graphics Core i3 1st i max rozdzielczość 1024x...

Więc zainstalowałem 8.1 Preview czekając na 10.

Teraz mam obraz Windows 10 na usb ale instalacje nie chcę mnie przepuścić, ponieważ klucz z Windows 7 nie działa.

Sytuacja jest o tyle skomplikowana że backup był robiony programem Paragon Recovery i obraz jest uszkodzony (nie jestem wstanie odzyskać partycji recovery. Asus za przywrócenie partycji chcę 250 pln...."

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...