Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie prawda. U mnie na jednym PC po odblokowaniu rdzenia system nie jest już aktywowany.

 

 

Wylaczyles rdzen ze wzgledu na problem z Pentium, dobrze zgadlem ?.

 

 

Wystarczy zadzwonic na bezplatny numer 0800 do cetrum aktywacji MS, mozna to zrobic przez skype. Bez problemu aktywuja Ci ponownie system. A masz nieaktywowany bo system widzi ze zmieniles procesor. 

 

Wiec nie siej zametu ze nie prawda jak prawda. Zmiana dysku nie rzutuje na aktywacje W10. Co innego zmiana plyty albo procka.

Edytowane przez Cmx
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będą mieli pierdyliard telefonów o ciągłe aktywacje przez takie <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>ły to może złagodzą restrykcje w jakiej poprawce systemowej.

Bo to trochę przegięcie a wielu z nas tutaj lubi sobie notorycznie grzebać w kompie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sieje zamentu. Aktywacja padła bo zmiana rdzenia a nie procesora. Co ma jedno do drugiego?

 

Orientuje się ktoś czy możliwa jest aktywacja 10 na podstawie klucza 7 u ms? Update nie działa bo windows daje sterowniki które powodują bsoda.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows może tak traktować. Procek to ten sam model o tym samym numerze seryjnym. Nie ma to nic wspólnego z zmianą procesora. A że ms tak traktuje to inna kwestia i nie zmienia to faktu że mu to nie pasuje. Pomimo że procesor ten sam.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 testuję od kilku dni. Moje spostrzeżenia:

 

- radzę ustawić w sposobie pobierania/wysyłania aktualizacji, by wysyłał aktualizacje tylko po sieci lokalnej, by nie obciążać sobie łacza internetowego (konkretnie uploadu).

Jak to zrobić: klikamy w ten nowy "start", wybieramy "Ustawienia", wybieramy "Aktualizacja i zabezpieczenia", "Windows Update", "Opcje zaawansowane", "Wybierz sposób dostarczania aktualizacji", "Komputery w mojej sieci lokalnej".

 

- standardowe przeglądarki zdjęć Windows 10 nie działają prawidłowo na innym systemowym dpi niż 100% (np. na ustawieniu systemowego dpi na 125%, to wszystkie piksele zdjęcia najpierw zostaną przeskalowane do 125% prawdopodobnie filtrem bicubic, a następnie będzie kolejne skalowanie z poziomu 125% do docelowego - EFEKT: rozmycie zdjęcia przy każdym powiększeniu).

Rozwiązanie: zainstalować alternatywna przeglądarkę zdjęć, która działa prawidłowo :) , np. IrfanView (jest w wersji 64 bit, obsługuje profilowanie barw - które nie działa w Windows 10 - szukam problemu, które trzeba włączyć, obsługuje skalowanie bez użycia filtrów, tylko trzeba to ustawić). Jak znacie inne wygodne przeglądarki zdjęć, to podajcie jakie.

 

- domyślnie włączona jest defragmentacja nawet na dyskach SSD: radzę to wyłączyć na SSD! (by niepotrzebnie nie skracać życia SSD) - jednak to tylko trimowanie, a nie defragmentacja, której się obawiałem

 

- jeszcze ciekawe zjawisko przy skalowaniu systemowego dpi: przestarzałe programy, które nie są napisane z myślą o wektorowym skalowaniu, skalują się rastrowo zawsze, bez możliwości wyboru braku skalowania (no chyba, że systemowe dpi mamy na 100%). Przy powiększeniu systemowego dpi na 200% piksele są dublowane i nie ma rozmycia :) (które występuje np. przy 125%). Minus taki, że cleartype działa nadal na te przestarzałe aplikacje, więc po przeskalowaniu w górę na 200%, będą kolorowe obtoczki przy czcionkach, chyba, że wyłączymy cleartype (ale tu z kolei przy aplikacjach poprawnie napisanych nie będziemy mieli tak wysokiej jakości czcionek, jak są przy cleartype) . Tak, czy inaczej, najlepiej byłoby, gdyby przestarzałe aplikacje zostały przystosowane do nowych standardów.

 

 

FastStone Image Viewer

 

Dzięki. Działa prawidłowo (skalowanie można dać na "najbliższy sąsiad", obsługuje CMS po włączeniu jest opcja CMS ale nie działa, co widać dobitnie na monitorze szeroko-gamutowym i obrazach sRGB, skalowanie działa prawidłowo przy systemowym dpi 125%, jedna mała szkoda że jeszcze nie jest 64 bit, ale poza tym super)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będą mieli pierdyliard telefonów o ciągłe aktywacje przez takie [ciach!]ły to może złagodzą restrykcje w jakiej poprawce systemowej.

Bo to trochę przegięcie a wielu z nas tutaj lubi sobie notorycznie grzebać w kompie ;)

 

Pamiętam gdy używałem Vistę Home Premium BOX - właśnie pod kątem częstych zmian sprzętu. Podczas instalacji sterownika do kontrolera dysku, a w zasadzie podmiany z Microsoftu na NVIDIĘ (płyta DFI LanParty nF4) spowodowała wymuszenie ponownej aktywacji. Poprzez Internet nie udało się, dopiero po rozmowie z konsultantem MS można było aktywować system. Tak więc myślę, że któraś z kolei poprawka złagodzi restrykcyjność tego śledzącego zmiany w konfiguracji mechanizmu.

 

 

 

 

Windows 10 testuję od kilku dni. Moje spostrzeżenia:

 

- domyślnie włączona jest defragmentacja nawet na dyskach SSD: radzę to wyłączyć na SSD! (by niepotrzebnie nie skracać życia SSD)

 

 

Hmm, aż z ciekawości zajrzałem - masz na myśli "Defrag and Optimize Drives"?

 

U mnie nawet po kliknięciu przycisku Optimize jest tylko wykonywana operacja trimmowania. Dysk jest oznaczony jako SSD. 

 

Co do defragmentacji na SSD - może chodzi o ewentualny problem z MFT: 

 

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-performance/how-do-you-defrag-the-mft-in-windows-7/26faff24-5c04-4aba-a0a8-bd0c26823531?auth=1

Edytowane przez Grimlock
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co, ma ktoś jakiś sposób na mój problem? Jeżeli ktoś nie wtajemniczony..

To problem jest taki że nie mogę uruchomić żadnego programu jako administrator, na siódemce działa ok. i póki co z niej korzystam..

8ee1437089eba9485c709bdd5c7fb094.png

 

Błąd który za każdym razem wyskakuje po uruchomieniu czegoś jako administrator. Reinstal i pobieranie od nowa Win10 nic nie dały. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy moja walka wygląda tak

PC #1, w sumie to jest w porządku. Przy czym przed formatem, miałem logo windowsa podczas startu, teraz mam MSI ale na ekranie którego nie używam w ogóle. Zamiana kabli nie wchodzi w grę.

PC #2, ten wydawał mi się najtrudniejszy do zrobienia i najbardziej problematyczny. W sumie to mogę powiedzieć działa, ale zadowolony nie jestem. System wgrany na jednym rdzeniu, po dorzuceniu drugiego pokazuje co któryś restart, że nie jest aktywny. To są jajca. Poza tym na ten moment, wszystko w porządku. Wiem, że w przyszłości albo będzie trzeba kominować, aby działał albo zrezygnować z OC. A w sumie tylko dlatego sprzedałem celerona g1820 aby mieć OC.

PC #3, tutaj na ten moment najgorzej. W sumie system działa. Ale aktualizacji z 7 do 10 nie da się zrobić (nie mam na myśli WU). Wywala się instalacja. Próba update z 8 dała od razu odpowiedź (zaznaczam 7 jest legalna na tym PC) bsody w związku ze sterownikiem. Ale skoro są bsody w w8 to wątpię aby na w10 naprawili. Przy czystej instalacji w10 też wywala bsoda, ale jak się odinstaluje w trybie natychmiastowym kartę i wgra sterownik poprzez instalator do w7 to chodzi bajka. Problem w tym, że trzeba było aktywować system aktywatorem czego nie chcę. Bo z jakiej paki skoro mam tu legalny i update do pro mi się należy?

 

Ehhh ten MS, chciałem maila napisać i opieprzyć ale z nimi nawet kontaktu nie ma.

 

Jako rozwiązanie PC #3 to po prostu wypięcie karty na czas instalacji, ale nie zamierzam rozbierać notebooka bo MS systemu zrobić nie umie.

Edytowane przez grzech1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, powoli zaczyna się wyciąganie pieniędzy - posiadam licencję na Windows 8.1 Pro i pakiet Media Center. 30 lipca otrzymałem taką poprawkę do 10tki:

 

Update for Windows 10 for x64-based Systems (KB3081704)

 

Notice that the following conditions are true to the Windows DVD Player app:

  • This free offer is available for a limited time.
  • The app isn't available if you do a clean installation of Windows 10 instead of an upgrade.

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dopiero zobaczyłem na ekranie z szerokim gamutem, jest problem w Windows 10 z profilowaniem barw zarówno w IrfanView 4.40 64 bit (najnowszy) jak i FastStone Image Viewer 5.4 32bit (najnowszy) - po prostu pomimo zaznaczonej opcji w tych programach, funkcja ta nie działa (nawet po wybraniu konkretnego profilu w irfanview). Dla porównania w Firefox z włączonym CMS wszystko działa prawidłowo; w GIMP również profilowanie działa OK; profilowanie obrazu filmów w MPC-HC również działa prawidłowo, nawet w przeglądarce zdjęć systemu Win 10 profilowanie działa prawidłowo. Jak sprawa wygląda u Was? (pytanie szczególnie do uzytkowników Win 10 i monitora szerokogamutowego, gdzie działanie/brak działania CMS przy obrazach sRGB widać bardzo wyraźnie).

 

Cóż ... szukam rozwiązania problemu nieprawidłowego przeglądania zdjęć dalej.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym Cumulative Update, niestety pojawiły się przycięcia podczas oglądania filmów czy materiałów zgranych z Youtube. Obraz potrafi nieoczekiwanie zatrzymać się, a dźwięk szarpać. Rodzaj odtwarzaczs nie gra roli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co jak system nie chce pobrać "Cumulative Update for Windows 10 for x64-based Systems (KB3081424)" ? Wysypuje mi błąd 0x80073712.

Już robiłem różne kombinacje tj.usuwałem w rejestrze nie istniejące konta, instalowałem bezpośrednio i nie idzie.

Spotkał się ktoś z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu Cumulative Update u mnie ten problem nie występuje (karta graficzna Radeon 4850). Filmy 1080p chodzą OK (przeglądarka Firefox 39)

 

Co ciekawe, pod Edge mam 3-5% (czasem skoczy do 10%) obciazenia CPU - zero przyciec, plynnosc i jakosc idealna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co jak system nie chce pobrać "Cumulative Update for Windows 10 for x64-based Systems (KB3081424)" ? Wysypuje mi błąd 0x80073712.

Już robiłem różne kombinacje tj.usuwałem w rejestrze nie istniejące konta, instalowałem bezpośrednio i nie idzie.

Spotkał się ktoś z tym?

 

Wtedy ktoś wrzuci link do całego pliku z aktualizacją :)

 

Wersja X64:

 

 

http://download.windowsupdate.com/d/msdownload/update/software/crup/2015/08/windows10.0-kb3081424-x64_166daaea0dfeb06b34f39d7aebf03ff93a7bf99e.msu

 

 

Uruchamiane u mnie.

post-181505-0-70862700-1438905162_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, aż z ciekawości zajrzałem - masz na myśli "Defrag and Optimize Drives"?

 

U mnie nawet po kliknięciu przycisku Optimize jest tylko wykonywana operacja trimmowania. Dysk jest oznaczony jako SSD. 

 

Mój błąd. Zasugerowałem się tym, że w tym miejscu była defragmentacja, ale sprawdziłem i to wygląda na samo TRIM dysku. Dzięki za zwrócenie uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy ktoś wrzuci link do całego pliku z aktualizacją :)

 

Wersja X64:

 

 

http://download.windowsupdate.com/d/msdownload/update/software/crup/2015/08/windows10.0-kb3081424-x64_166daaea0dfeb06b34f39d7aebf03ff93a7bf99e.msu

 

 

Uruchamiane u mnie.

Napisałem, że instalowałem bezpośrednio i nici z tego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Windows 10, w ustawieniach zgodności danego programu exe, można wybrać opcję:

 

"Wyłacz skalowanie ekranu dla ustawień wysokiej rozdzielczości DPI"

 

Dzięki czemu przy systemowym DPI np. 125%, w kilku starych programach, nie mam rozmycia, choć oczywiście nie są przeskalowane.

 

Chciałbym użyć tej opcji dla Standardowej przeglądarki zdjęć Windows 10, by rozwiązać problem rozmytego wyświetlania zdjęć, przy powiększonym systemowym DPI. ... tylko jak się do tego zabrać? - bo ta aplikacja uruchamiana jest dosyć nietypowo, bo jest to jakiś proces hosta systemu windows. Macie jakieś pomysły?

 

ps. w IrfanView i FastStone Image Viewer nie działa profilowanie barw/system CMS pomimo jego włączenia - możliwe, że nie obsługują nowej wersji profili icm, z tego powodu męczę standardową przeglądarkę Windowsa, w której dla odmiany profilowanie działa bezbłędnie

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...