Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na dzień dzisiejszy moja walka wygląda tak

...

Jako rozwiązanie PC #3 to po prostu wypięcie karty na czas instalacji, ale nie zamierzam rozbierać notebooka bo MS systemu zrobić nie umie.

O jakiej konkretnie karcie piszesz?

 

Tylko w moim przypadku wszystko zintegrowane na płycie i nie ma żadnych dodatków w slotach nie licząc SSD w M.2. Ale na Sata było to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apdejt z W8.1 Bing na chińskim tablecie do 10 przeszedł bez problemu, po restarcie / wgraniu świeższych sterów do GPU jeno wywaliło artefakty na cały ekran. 
Ponowne uruchomienie tabletu pomogło.

Sam system niby ten sam co W8.1 ale... jakiś dziwny dla mnie;
Po 1. klikaniach na tablecie nie zachęcił mnie do porzucenia W8.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakiej konkretnie karcie piszesz?

 

Tylko w moim przypadku wszystko zintegrowane na płycie i nie ma żadnych dodatków w slotach nie licząc SSD w M.2. Ale na Sata było to samo.

O karcie Wi-Fi z bluetoothem. #3 to notebook.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z instalacją sieciówki wi-fi mam problem w przypadku Windows 8.1 (Windows 8 problemów nie robi):

Tak samo: sieciówka wi-fi (Asus PCE-N53 / Ralink RT5592) w desktopie na czas instalacji systemu jest odpinana...
Ciekawe czy z W10 będzie to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O karcie Wi-Fi z bluetoothem. #3 to notebook.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

 

Jaka masz karte ? Atheros, Broadcom ?

 

Instalowalem na 3 lapkach teraz Win10, kazda z kartą Intela, dwie rozne w standardzie N, trzecia juz ac i zadnych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś spróbowałem znowu licząc że ten pakiet update coś poprawił - ale wielka kupa i dalej to samo.

Najgorsze że nie mam jak podrzucić najnowszych sterowników ze strony MSI bo podczas aktualizacji z 8.1 nie ma nawet przez chwilę pulpitu...

 

BTW

Ponawiam prośbę czy ktoś mógłby sprawdzić zmianę języka w systemie. Czy poprawnie pobiera pakiet językowy i wszystko wyświetla.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa z tym Windows 10. Pod Win 7 Pro, z najnowszymi sterownikami do karty HD 4850 od ATI, przy Firefox miałem gwarantowany zwis itp. problemy przy odtwarzaniu filmów 4K z Youtube. Teraz na Win 10 , sterowniku do karty HD4850 "systemowym" i klipach 4K na Youtube wszystkie problemy minęły i wszystko chodzi doskonale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem się dzisiaj na moim Szajsungu na wersję Home. Poszło to perfekcyjnie i ogólnie pierwsze wrażenia z systemu mam bardzo dobre. Tego 8.1 nie cierpiałem. Szajsung też się sprawił, bo automatycznie zaproponował update wszystkich pożądanych sterowników i faktycznie poinstalował nowsze niż miałem do tabliczki, dźwiękowej i sieciowej.

 

Na stacjonarnym jak na razie zostanę przy 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Polecam w sprawie usuwania całego tego spyware'u jaki ma w sobie system. Jestem jeden problem. Te rzeczy to znane ficzery. Nikt nie wie czy coś nie jest gdzieś tam ukryte jeszcze głębiej ;) Have fun panie i panowie po upgrade'dzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

BTW

Ponawiam prośbę czy ktoś mógłby sprawdzić zmianę języka w systemie. Czy poprawnie pobiera pakiet językowy i wszystko wyświetla.

Ja zmieniałem język. Wszystko instaluje się poprawnie, ale dopiero po drugim restarcie zaczął wyświetlać wszystko jak powinien.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie. Jest tutaj temat o trikach w windows 10, a jak nie znajdziesz wszystkich informacji w tym temacie to poszukaj na googlach, u mnie trwalo to moment i wyglada swietnie:)

Tak sobie pisać to możemy. Zmiana wartości w rejestrze mi nie pomogła, działało to z TP. Jeśli chodzi Ci o ramki, to wiadomo, że da się zmienić. Proszę o konkretną poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś jak wyłączyć skalowanie w "Przeglądarka fotografii systemu Windows" ?

(mam ustawione systemowe DPI powyżej 100%, a przeglądarka Windowsa nie działa wówczas prawidłowo, bo rozmazuje obrazy)

 

Przy zwykłych programach, które są przestarzałe nie ma problemu; w zakładce "Zgodnosć" można wyłączyć skalowanie, ale w niektórych programach "systemowych" tak łatwo się nie da.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się jakoś przy instalacji wybrać elementy, które chcemy/nie chcemy zainstalować? Marzy mi się system bez Edżów, Łan Drajwów i innego gunwa.

Edytowane przez Modd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natrafiłem na błąd po wyjściu z trybu uśpienia laptopa Thinkpad X61s.

 

Karta WiFi Intel 4965AG nie może z powrotem nawiązać połaczenia z wirtualnym routerem (Samsung S4 - tethering). Na pasku zadań po kliknięciu na symbol sieci WiFi widnieje cały czas status "Connecting". Rozłączenie i ponowne połączenie nie rozwiązuje problemu.

 

Dopiero wyłączenie i włączenie karty w Menedżerze Urządzeń pozwala na nawiązanie połączenia.

 

Raczej nie jest to wina jednej z usług Windowsa. Będzie trzeba pokombinować ze sterownikami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One Drive można wyłączyć.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Wiadomo, ale wolałbym tego wcale nie instalować. Jednak pobawiłem się chwilę W10 na wirtualnej maszynie i muszę stwierdzić, że wcale nie ma dużo śmieci. Myślałem, że będzie gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WTF

 

Wyższy odczyt aktualnej częstotliwości to nie przypadkiem wpływ Turbo Core?

 

U mnie dla Core i5-3320 wskazuje maksymalną częstotliwość 2,6GHz / Turbo Core 3,3GHz - ale aktualny odczyt jest między 1,17-2,97GHz. Na wykresie w takich momentach widać wtedy ciemny pik i nad nim jaśniejszy.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się jakoś zmienić na ciemny motyw? Od tego białego szlag trafia.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

 

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Themes\Personalize]

"AppsUseLightTheme"=dword:00000000

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...