Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A jeśli mi dysk padnie po tym roku, albo cokolwiek innego? Czyli to nie jest "darmowa aktualizacja" tylko czas testowy?

 

 

@edit: Wiem jak się wrócić z poziomu windows-a, ale taki syf mi się zrobił, że gify w www się nie odtwarzają i co niektóre filmy na yt nie działają

dziekuje win10

 

Darmowa aktualizacja może być przeprowadzona w ciągu roku od daty wydania systemu, czyli od 29 lipca 2015  do 29 lipca 2016 rok.

 

Jeżeli w ciągu tego czasu nie przeprowadzisz aktualizacji do WIN10, to albo pozostajesz na swoim obecnym systeme, albo kupisz WIN10 w sklepie.

 

Aktualizacja nie jest obowiązkowa, ale nie można też stać w miejscu, bo cała dziedzina komputeryzacji, świat gier, itp idzie do przodu.

 

WIN10 wprowadza nowy DX12.

 

Co zrobisz, jak będziesz chciał za pół roku pyknąć w jakąś fajną nową grę, która będzie napisana tylko pod DX12 i będziesz na starym systemie ?

 

Nie pykniesz :(

 

 

Jak w ciągu tego 365 dniowego okresu czasu wykonasz aktualizację systemu i po niej padnie dysk, to robisz czystą instalkę WIN10 i już.

 

Aktywacja będzie automatyczna.

 

 

Jak teraz masz problemy z WIN10, bo się śmieci narobiło, wykonaj aktualizację z WIN10 do WIN10 w tym programie, króry zalinkowałem wcześniej.

 

Albo wykonaj czystą instalację z obrazu ISO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności aktualizacja z WIN7 do WIN10, a później możesz sobie instalować świeży WIN10 ile chcesz :)

 

Aktywacja będzie automatyczna.

 

 

p.s.. podczas instalacji nie wpisuj klucza z obecnego systemu, bo nie pasuje.

 

Klikaj "pomiń".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a zauważyliście może dziwne przycinki? np podczas pisania tekstu (w moim przypadku przez msg na fb), bądź przycinki w grach (dziwne spadki wydajności w moim przypadku Fify15 - klatki w afterburnerze 59,9 a gra nie trzyma płynności, oczywiście po pewnym czasie gry)

 

System był stawiany przez aktualizacje z WIN7 pracuje na dysku ssd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w przypadku gdy tego "winnego" nie ma ? Bo nic mi przy fifie nie osiąga 99% swoich możliwość(chyba ale jeszcze sprawdzę). Wiesław chodzi normalnie, GTAV również... a zaczeło się tak po przejściu na win10 dlatego myślę o problemie z softem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może strowniki graficzne ?

 

Użyj DDU i wyczyść wszystkie śmieci, a po tej operacji zainstaluj najnowsze dla WIN10.

 

Gram w Wieslawa, GTA5, Borderlandsa, teraz pobrałem z Steama fajną gierkę o tematyce wędkarskiej i też jest OK.

 

 

http://store.steampowered.com/app/380600/?l=polish

 

 

Może zrób teraz aktualizację WIN10 do WIN10  poprzez program:  http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=616936 ?

 

Ja tak zrobiłem i wszystko działa jak trzeba.

 

Aktualizacja z jednego systemu na drugi potrafi namieszać i są problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę na weekendzie i dam znać co z tego wyszło. Śmieci pewnie dużo się zebrało. Poza tymi 2 mankamentami system chodzi bardzo fajnie (chociaż w F15 również nie mogę włączyć nagrywania przez Xbox). 

Edytowane przez Makduf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie u siebie opóźnienia ? Czy w 10 coś zmienili w tym temacie ?

W Windows 7 miałem zawsze na zielonym poniżej 500us , maksymalnie gdzieś 200-250us.

 

W Windows 10 na pulpicie bez żadnej aktywności jest tak:

 

post-7607-0-41159700-1440156076_thumb.png

 

Podczas odtwarzania filmu z youtube jest tak:

 

post-7607-0-79342200-1440155612_thumb.png


W LatencyMon jest wporządku podczas grania youtube.

 

post-7607-0-28676500-1440156713_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wspomina o działaniu gier pod tym systemem ? GTA V po 15-30 minutach grania dostaje mega czkawki i staje się nie grywalna. Teraz następny problem z Assassin's Creed IV:Black Flag, gra chodzi tragicznie i jest nie grywalna. Ze stałych około 40-60 klatek na win 8 zrobił się rozrzut od kilkunastu klatek do 60. Większość czasu chodzi około 25 klatek i jak się pojawi trochę ludzi w mieście spada poniżej 20.

 

Ciekawi mnie cisza w tym temacie. W necie nie spotykam się od razu z jakimiś artykułami na ten temat, a ludzie zazwyczaj piszą że gry chodzą jeszcze lepiej niż na poprzednich systemach.

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już kupił Windows 10 w wersji OEM ? Nie chodzi o upgrade ze starszych systemów.

Jak teraz jest z wersją OEM, tak jak w przypadku Windows 8 że mozna przenieść na inny komputer po deaktywacji z poprzedniego czy wrócili do licencjonowania OEM z wersji 7 że jest na stałe przepisane do płyty głównej ?


Teraz w sklepach jest wyraźne rozróżnienie OEM i BOX. Zastanawiam się czy OEM mozna przenieść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zauważyłem nic niepokojącego.

 

Jakie gry konkretnie testowałeś ?

 

Zaczynam głupieć bo tu wypadało by wrócić do ósemki (w nic nie mogę sobie pograć), a większość dziwi się o czym piszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie gry konkretnie testowałeś ?

 

Zaczynam głupieć bo tu wypadało by wrócić do ósemki (w nic nie mogę sobie pograć), a większość dziwi się o czym piszę.

Włodi, ja na win10 ostatnio przechodziłem Dark Souls 2, w Dote 2 grywam regularnie, ostatnio Castlevania Lords Of Shadow 2 i nie mam żądnych problemów ze spadkiem FPS. Może wyczyść stery i zainstaluj je na nowo? Nic więcej mi do głowy nie przychodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie gry konkretnie testowałeś ?

 

Zaczynam głupieć bo tu wypadało by wrócić do ósemki (w nic nie mogę sobie pograć), a większość dziwi się o czym piszę.

U mnie Cities Skylines śmiga aż miło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomb Raidera ostatnio sporo gram. W sumie to zainstalowałem go już na Win 10.

 

Jeśli chodzi Ci o tego z 2013 roku, to zainstalowałem i chodzi bez większych problemów. Praktycznie tak samo jak na win 8.

 

Reszty gier, które wymieniliście nie posiadam. Jakby co to możecie podrzucić jeszcze jakieś sprawdzone tytuły, które u Was chodzą, być może akurat będę je miał. To tak, żeby się upewnić, że to nie wina felernie zainstalowanego systemu, czy coś. Jutro przeinstaluję jeszcze stery, ale wątpliwe, że to cokolwiek zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie licencji znalazłem ciekawy wpis:

 

The way Activation works in Win 10 was Changed.
The key per-se is not any more the dominant Component in the Activation.
When Win 10 is Activated its creates some sort of hardware "Signature" on the Activation Server.
Replacing One's Mobo if if it the same vendor's Model is changing the Signature.
Win 10 is Not Free Upgrade by key but by Key and Computer signature.
I.e., One can Not transfer it to a different computer just because he/she has a valid Key.
Changing the Mobo makes it like another computer.
BTW this issue while inconsequential to main stream users that buy new computers with Win 10 OEM because every time they buy a new computer they get New OS on it.
To enthusiasts it going to be a "Big Pain" at the end of free Upgrade year most Enthusiasts would have to buy a Retail Versions of Win 10 they can continue the quest to self build and play with hardware.

 

 

http://forums.anandtech.com/showpost.php?p=37646041&postcount=20

 

Wychodzi na to że aby mieć swobodę do wymiany sprzętu trzeba będzie kupić box/retail/full.  Ktoś kto przeszedł z wersji Windows 8.1 Box dostaje Windows 10 Box.

Dla każdej nowej płyty głównej trzeba będzie instalować stary system aktywować potem zrobić upgrade do 10 i aktywować w ten sposób przypiszę się do nowej płyty. Potem format dysku i instalacja na świeżo 10. Trochę to czasochołonne ale pewnie będzie działać.


Swoją drogę szkoda że nie ma prawdziwej konkurencji na rynku systemów operacyjnych i te padalce robią sobie co chcą.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonimy, mówimy że mamy windows OEM i wymieniliśmy sobie płytę i tak łatwo aktywują system na nowej płycie ?


Bo zgodnie z licencją OEM jeśli zmieniamy płytę to tracimy windows. Jedynym wyjątkiem jest wymiana gwarancyjna płyty na nową ale wtedy mogą zarządać jakiś papierów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...