Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzwonimy, mówimy że mamy windows OEM i wymieniliśmy sobie płytę i tak łatwo aktywują system na nowej płycie ?

 

Nie wiem jak z 10 ale z 7, to łączysz się bezpośrednio z automatem telefonicznym. Z nikim nie rozmawiasz, tylko automat generuje Ci serial, na podstawie podanego przez Ciebie Twojego klucza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor wymieniony. Aktywacja została. Czyli alarm był przedwczesny. Z poprzednimi Windowsami to wiadomo, że płyta główna, ale teraz gdzieś czytałem, że W10 jest bardziej czulszy na zmiany HW, jak widać nie jest tak źle.

Wysłano z Nokia Lumia 920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam taki problem proces explorer.exe wykazuje obciążenie rzędu 25% CPU. Zawsze po 1 uruchomieniu komputera, po restarcie działa 1-3h i znowu wskakuje na 25%. System skanowany antywirusami Adwcleaneram/Spybot i jest czysty. Nic mi juz do głowy nie przychodzi :/
Dodam że restart samego procesu explorer.exe nie rozwiązuje problemu

Komp 
I5
Msi B85m-43 (najnowszy bios)
SSD Plextor 128Gb
 

Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji, pamiętam, że przy 8 m$ miał rezygnować z wersji oem i w ogóle miał rezygnować z przypisywania systemu do sprzętu. To co nic z tego nie wyszło, czy teraz się z tego wycofuje? Pamiętam, że czytałem licencje do 8 i tam było informacja o tym, że nie ma ograniczeń sprzętowych co do instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 8 było tak jak piszesz ale w 8.1 to zmienili. W 10 jest podobnie jak w 8.1. Formalnie W8.1 OEM i W10 OEM jest przypisany do płyty głównej, zmieniasz płytę tracisz licencję (formalnie). Jednak traktują tą licencję dość luźno i z tego co piszą ludzie można bez problemu aktywować na nowym sprzęcie. Różnica w cenie jest spora 600zł OEM, 1000zł Pełna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 8 było tak jak piszesz ale w 8.1 to zmienili. W 10 jest podobnie jak w 8.1. Formalnie W8.1 OEM i W10 OEM jest przypisany do płyty głównej, zmieniasz płytę tracisz licencję (formalnie). Jednak traktują tą licencję dość luźno i z tego co piszą ludzie można bez problemu aktywować na nowym sprzęcie. Różnica w cenie jest spora 600zł OEM, 1000zł Pełna

 Jest to traktowane dość luźno bo według licencjonowania oem masz prawo aktywacji na innym sprzęcie w przypadku jego awarii - raz na 90 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już może czy do win 10 istnieją wersje BOX, które pozwalaja na normalną instalacje po wymianie sprzętu bez nerwów związanych z kontaktem telefonicznym? Cięzko mi się doszukać czegoś, jedyne co widziałem to jakieś wersje na pendrive, ale nie wiem czy to jest to co jest mi potrzebny (klient który chciałby bez problemu w przyszłości zmienić komputer i mieć aktywny system Windows 10)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wychodzenie z domu też powoduje u ciebie stany lękowe?

To nie mój punkt widzenia, przeczytaj dokładnie co na końcu napisałem w nawiasie, ktoś po prostu nie chciałby w przyszłości do tego dopłacać ani się tym martwić, są różni ludzie na tym świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już może czy do win 10 istnieją wersje BOX, które pozwalaja na normalną instalacje po wymianie sprzętu bez nerwów związanych z kontaktem telefonicznym? Cięzko mi się doszukać czegoś, jedyne co widziałem to jakieś wersje na pendrive, ale nie wiem czy to jest to co jest mi potrzebny (klient który chciałby bez problemu w przyszłości zmienić komputer i mieć aktywny system Windows 10)?

 

boxy windows 10 są na pendrajwach i na płytach, kosztuja 1000zł :D

mnie najbardziej ciekawi jedna zagadka

Jak ktoś przeszedł z boxowej wersji W7 albo W8.1 na W10 to może na nowym sprzęcie zaktualizować bez problemu w ciągu jednego roku, instalując stary system aktywując i na to instalując nowy W10. Co się stanie po roku jak czas darmowego uaktualnienia minie i chcemy zainstalować na nowym sprzęcie. Zainstalujemy stary system aktywujemy bez problemu ale po roku juz nie zaktualizujemy do W10 za darmo. Chyba że zrobią jakąś furtkę dla posiadaczy boxów starszych systemów.

Najdziwniejsze jest to że polski oddział Mike Rowe softu sam nie wie jak to dokładnie jest. Często opinie są odmienne od opinii centrali. Ale jaja.

 

http://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_10-win_upgrade/uaktualnienie-windows-7-ultimate-box-do-windows-10/6a68a1f3-87d8-4115-95c3-2ce74b9a815c?page=1&tm=1440700138978

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-win_upgrade/windows-10-upgraded-from-fppretail-license/d1e17413-ecac-4742-a1b4-ac470576c77a?page=1&tm=1440700169665

 

To niesie za sobią pewne niemiłe perturbacje podczas aktywacji przez telefon itd.

 

Może jakiś przedstawiciel tej firmy jest na forum albo polski oddział mógłby to wyjaśnić. Chociaż wątpię czy wiedzą, ale wstyd żeby nie przeszkolić pracowników na premierę nowego systemu.

Albo chociaż powiedzcie prawdę: jeszcze dokładnie nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawość każe mi zapytać: czy ktoś z Was miał już bezpośrednią styczność z przypadkiem zablokowania przez Windows 10/Microsoft jakiegoś pirackiego programu, zainstalowanego na komputerze?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh co za porazka, update biosu do plyty dezaktywowal kod (box windows 7 po upgrade do 10). Dzwonienie na linie nie ma sensu bo jedyne co doradzaja to ponowny upgrade systemu zeby ich servery zaakceptowaly "zmiane" sprzetu.

Juz drugi raz...wczesniej zrobilem upgrade systemu, aktywowany, chcialem zmienic partycje na dysku systemowym na UEFI, zrobilem czysta instalacje i nie aktywowal. Musialem zrobic kolejny upgrade systemu zeby zaakceptowal nowa partycje. To jest jakas paranoja w tym momencie. Gigabyte wypusci jeszcze pare biosow i za kazdym razem reinstal systemu... Dla kogos kto ma ulozony sprzet moze byc ok, dla nowej platformy to nie ma sensu.

 

Zenujace to jest ze placac ma sie tyle problemow, trzeba bylo sciagnac z jakiegos torrenta i po klopocie:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh co za porazka, update biosu do plyty dezaktywowal kod (box windows 7 po upgrade do 10). Dzwonienie na linie nie ma sensu bo jedyne co doradzaja to ponowny upgrade systemu zeby ich servery zaakceptowaly "zmiane" sprzetu.

Juz drugi raz...wczesniej zrobilem upgrade systemu, aktywowany, chcialem zmienic partycje na dysku systemowym na UEFI, zrobilem czysta instalacje i nie aktywowal. Musialem zrobic kolejny upgrade systemu zeby zaakceptowal nowa partycje. To jest jakas paranoja w tym momencie. Gigabyte wypusci jeszcze pare biosow i za kazdym razem reinstal systemu... Dla kogos kto ma ulozony sprzet moze byc ok, dla nowej platformy to nie ma sensu.

 

Zenujace to jest ze placac ma sie tyle problemow, trzeba bylo sciagnac z jakiegos torrenta i po klopocie:/

 

po roku od premiery i jak wyjdzie nowy bios już prawdopodobnie nie zrobisz tego myku  i będzie trzeba kupić, chyba że  dla boxowców będą mieli specjalną furtkę, ale tego w licencji nie ma

http://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_10-win_upgrade/uaktualnienie-windows-7-ultimate-box-do-windows-10/6a68a1f3-87d8-4115-95c3-2ce74b9a815c?page=5

 

po ponad miesiącu nadal cisza w tym temacie i nikt nie potrafi odpowiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie kopię obrazu partycji, wrzuć Win8.1, aktualizację do Win10, aktywuj i ponownie wgraj kopię partycji. Przy wykorzystaniu pendrive'a godzina czasu roboty. Niemniej zgadzam się, że to głupota po każdej wymianie biosu robić reinstal. Podejrzewam, że z czasem się to unormuje. Chwilowo jest bałagan.

 

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w tym grzebaliście, ale radzę wejść w ustawieniach windows do "Prywatność lokalizacja, kamera" - pomimo, że przy instalacji ustawiałem wszystkie dostępne opcje na "nie-szpieguj-mnie", to niektóre z nich w tym panelu nadal są aktywne, a poza nimi jeszcze wiele jest nowych, które radzę wyłączyć (np. wysyłanie do M$ tego co przechwytuje kamera i mikrofon ... i wiele, wiele innych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj W10 Home PL 64-bit OEM (449 zł) i dostałem kopertę z plombą na której jest napisane: "Ostrzeżenie: Dla firm typu System Builder: otwarcie tego pakietu jest równoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i zrozumienia licencji typu OEM System Builder firmy Microsoft dołączonej do tego pakietu i z wyrażeniem zgody na jej postanowienia" 
Oo
Wychodzi na to że tego chyba nie powinni sprzedawać konsumentom końcowym tylko firmom składającym kompy i preinstalującym ten system na nich ? Czy takie coś jest napisane na każdym OEMie ? Masa niejasności. W sumie jak tak czytam warunki licencji to wychodzi na to że jak sobie zainstaluje go na własnoręcznie złożonym kompie to już złamałem warunki licencji kwasny.gif 
Zwracać to i kupić BOXa za 499 zł ? Czy mieć takie coś w tyle ? W niedalekim czasie będę zmieniał kartę graficzną i dokupował ram oraz zmieniał dysk systemowy ssd na jakiś lepszy i nie wiem czy z tym OEMem nie będzie jaj że mi go nie aktywują.
Wiem jak wyglądała sytuacja z Windowse 7 i 8 gdzie telefonicznie OEMy bez problemu się aktywowały nawet po zmianie płyty głównej ale nie mam zielonego pęknięcia jak to jest z tym W10 a 50 zł więcej to nie majątek.
Doradzi ktoś ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 W sumie jak tak czytam warunki licencji to wychodzi na to że jak sobie zainstaluje go na własnoręcznie złożonym kompie to już złamałem warunki licencji kwasny.gif 

 

Nie złamałeś. Składając komputer samodzielnie, stajesz się "system builderem", oemem czy jak tam zwał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"system builderem", oemem czy jak tam zwał.

W rozumieniu M$ "system builderem" stajesz się, gdy składasz komputer dla kogoś. Gdy budujesz kompa dla siebie, masz kupić boxa.

http://www.microsoft.com/OEM/pl/licensing/sblicensing/Pages/windows-licensing-for-personal-use.aspx#fbid=1wfvKsDilrN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...