Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym instalację trzeba przeprowadzić w taki sposób, żeby efekt końcowy był tak jak w przypadku np. nowego laptopa.

Uruchamiasz pierwszy raz, akceptujesz licencję, wpisujesz nazwę użytkownika i sprzęt jest gotowy do pracy.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rozumieniu M$ "system builderem" stajesz się, gdy składasz komputer dla kogoś. Gdy budujesz kompa dla siebie, masz kupić boxa.

 

http://www.microsoft.com/OEM/pl/licensing/sblicensing/Pages/windows-licensing-for-personal-use.aspx#fbid=1wfvKsDilrN

musisz mieć firmę i pewnie mieć podpisaną umowę z Microsoft. Wszyscy inni kupują box

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep nie chce mi przyjąć z powrotem tego OEMa mimo że plomba jest nienaruszona i nie da też rady zamienić na BOXa za dopłatą. Czyli sam się wyr.....łem w tyłek.  :banana:

Teraz muszę kupić BOXa i ta cała legalna imprezka wyniesie mnie nie 500 tylko 950 zł :damage_wall:  

Nie wiem, olać te licencje i instalować czy może komuś odsprzedam tego OEMa, tylko kto kupi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po paru telefonach do supportu Microsoftu, w koncu dostalem nowy klucz pod windows 10.

 

Najpierw mowili, trzeba czekac 2 dni bo ich serwery nie radza sobie z aktywacja takiej ilosci systemow. Potem mowili trzeba czekac 5dni. W koncu przez zdalny dostep do kompa, probowali uzyc mojego klucza od windows 8, probowali aktywacji telefonicznej. Nic nie dzialalo wiec wygenerowali mi nowy klucz, deaktywujac stary od osemki. Nowy klucz moze instalowac 8 ale dziala tez w 10. Aczkolwiek przy kolejnej zmianie biosu moze znowu nie dzialac i konieczny bedzie kolejny telefon (po nowy key) , tak mi powiedziano (ale jest szansa ze bedzie dzialal:) ).

Nie kazdy bios to powoduje, musza byc chyba jakies powazniejsze zmiany, nie doszukalem sie na necie innych przypadkow jak plyty od gigabyte.

Edytowane przez haszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep nie chce mi przyjąć z powrotem tego OEMa mimo że plomba jest nienaruszona i nie da też rady zamienić na BOXa za dopłatą. Czyli sam się wyr.....łem w tyłek.  :banana:

Teraz muszę kupić BOXa i ta cała legalna imprezka wyniesie mnie nie 500 tylko 950 zł :damage_wall:  

Nie wiem, olać te licencje i instalować czy może komuś odsprzedam tego OEMa, tylko kto kupi...

 

Jak tego <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>a nie otwierałeś to możesz sprzedać na allegro, bez najmniejszych problemów tylko daj cenę mniejszą a nie jak typowy Adam z allegro drożej niż w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zostaje przy 7 może 11 będzie lepsza.

11 przecież nigdy nie będzie.

Efektem tego jest właśnie takie jak twoje podejście do aktualizacji, teraz będą wypuszczać co rok (albo pół) jakieś mini service packi z małymi zmianami, żeby nie psychologicznych blokad przed nowym.

Edytowane przez maker3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię ogarnąć tego tematu, prosze o pomoc.

Pojawił się kilka dni temu w handlu Microsoft Windows 10 ESD Home & Student w cenach znacznie bardziej atrakcyjnych niż dostępne wersje w wiodących sklepach komputerowych. Licencja dla użytkowników prywatnych i studentów OEM 1 stanowisko licencja dożywotnia, a taką potrzebuję kosztuje poniżej 350zł, nie jestem użytkownikiem typu firma. Jest to atrakcyjne cenowo, aby rozwiać wątpliwości, że to jakiś wałek, parę linków;

http://allegro.pl/microsoft-windows-10-home-esd-oem-pl-microsoft-win-i5671194416.html

(Sklep komputerowy stacjonarny z Krakowa, byłem w nim osobiście kiedyś za czymś,

nie żadna firma typu "zarób, zwiń i zniknij", działa parę lat)

http://www.ceneo.pl/39082732

Microsoftstore.com, nie wypowiada się jednoznacznie na temach tych licencji, pytałem na czacie, zalecają ostrożność oferując to samo za 579 dukatów.

Róznica w cenie jest spora, warto kupić u takich dostawców taniej, jak podałem wyżej?

Prosze o komentarze, na pewno przyda się użytkownikom dyskusja na ten temat.

Oferty nie wyglądają na niezgodne z prawem

Edytowane przez OgrodnikSzkodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By rozwiązać problem z rozmytym obrazem przy większym systemowym dpi niż 100% w Przeglądarce Fotografii Windows należy w rejestrze gdzie mamy wpisane aplikacje z wyłączonym skalowaniem DPI (tutaj będzie lista aplikacji):

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\AppCompatFlags\Layers

dodać po prostu kolejny wpis z ścieżką do pliku rundll32.exe

 C:\Windows\System32\rundll32.exe

przez który uruchamiana jest przeglądarka zdjęć. ... z wartością taką samą jak w innych programach z wyłączonym skalowaniem, czyli:

~ HIGHDPIAWARE

i po problemie :) :) :)

 

Dokładnie zrobiłem to tak, że zmieniłem wpis do innego programu, w którym wyłączyłem kiedyś skalowanie, a który to program i tak odinstalowałem. Jak z tego wynika, wpisy na tej liście pozostają nawet jak program odinstalujemy. Przykład: instalujemy program AIDA. Wyłączamy w nim we właściwościach "Wyłącz skalowanie DPI dla ekranów wysokiej rozdzielczości". Odinstalowujemy ten program ... a wpis pozostaje. Następnie np. zmieniamy ścieżkę z tej AIDA ( C:\Program Files (x86)\FinalWire\AIDA64 Extreme\aida64.exe ) na ww. rundll32.exe ( C:\Windows\System32\rundll32.exe ) .

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Posiadam ori win 7 i zrobiłem aktualizację do win10. teraz mam zamiar zmienić grafikę z Nvidi na Radzia i chcę zrobić format. Jak po formacie zainstalować win 10?? Mam zainstalować znowu win7 i robić uaktualnienie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli logowales sie na swoje konto M$ po upgradzie na Win 10, to nie musisz znowu robic zadnego uaktualnienia z 7.

Instalujesz na czysto, po zalogowaniu sie system powinien zostac automatycznie aktywowany.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie musi sie logowac na konto MS, aktywacja jest zapisywana na serwerach MS na podstawie hardwareID i konto nie ma z tym zwiazku. Jak wymieni dvd rom na inny to juz wszystko kleka i mu systemu nie aktywuje, tak bylo u mnie. Wrzucilem stary naped dvd, ktory byl obecny przy upgrade i juz normalnie aktywuje za kazdym razem. A jak tylko znowu cos zmienie w sprzecie to znowu psikus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Was.

Jak upewnić się, że mój klucz od zaktualizowanego właśnie W7 jest już wpisany na serwerach MS? Bo zrobiłem upgrade, zobaczyłem we właściwościach że system jest aktywowany, więc od razu restart, instalka na czysto (syf na dysku był z partycjami) i...zonk. Instalka prosi o podanie klucza. Ominąłem krok z nadzieją, że później się aktywuje ale i tak nie chciał. Zrobiłem wszystko jeszcze raz i na razie jestem na etapie działającego OSa po upgrade. Ale wolałbym sprawdzić możliwość czystej instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Was.

Jak upewnić się, że mój klucz od zaktualizowanego właśnie W7 jest już wpisany na serwerach MS? Bo zrobiłem upgrade, zobaczyłem we właściwościach że system jest aktywowany, więc od razu restart, instalka na czysto (syf na dysku był z partycjami) i...zonk. Instalka prosi o podanie klucza. Ominąłem krok z nadzieją, że później się aktywuje ale i tak nie chciał. Zrobiłem wszystko jeszcze raz i na razie jestem na etapie działającego OSa po upgrade. Ale wolałbym sprawdzić możliwość czystej instalacji.

 

Jak zainstalujesz system na nowo pomijajac wpisywanie klucza, to daj mu jeden dzien na zalapanie aktywacji. W miedzyczasei poinstaluj wszystki aktualizacje i sprawdz na nastepny dzien. Nawet jeszcze wczesniej powinno samo zaskoczyc.

 

 

@rafa u mnie również brak problemu, najnowsze dostepne RST mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zainstalujesz system na nowo pomijajac wpisywanie klucza, to daj mu jeden dzien na zalapanie aktywacji. W miedzyczasei poinstaluj wszystki aktualizacje i sprawdz na nastepny dzien. Nawet jeszcze wczesniej powinno samo zaskoczyc.

 

 

@rafa u mnie również brak problemu, najnowsze dostepne RST mam.

 

Really? Damn, no to zmarnowałem sobie tylko niepotrzebnie czas bawiąc się w ponowne reinstalki. Dzięki :) A jednak wychodzi, że czasem lepiej zapytać zamiast próbować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wczoraj zaktualizowalem "7" do "10" system mam aktywowany trwale. nurtuje mnie tylko jedno pytanie - skoro nie mam do niego zadnego klucza, to co zrobie np za 2 lata gdy bede musial np sformatowac dysk twardy? wiem, ze mozna sobie pobrac czysty obraz systemu - ale tam trzeba wprowadzac keya a ja keya do 10 nie mam tylko do 7. czytalem cos tutaj o biosie  i nie wiem czy dobrze to rozumiem... mam aktywowanego windowsa i przy ewentualnej "czystej" instalacji nie bede musial go ponownie aktywowac a on zrobi to sam? czy to sie wiaze tylko z funkcjami "napraw" ? przeczytalem tez o logowaniu sie na konto w ms. ja z takiego nie korzystalem poki co - musze je zakladac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś to się przyda w przypadku aktywacji Windows 10 jakby miał podobny problem.

 

Do tej pory od premiery W10 używałem wersji RTM z kluczem pasującym do serwera kms.space.in. Nie robiłem upgradu tylko na czysto W10 był zainstalowany. Poniższymi poleceniami aktywowało się system czasowo do 26 stycznia 2016, to zupełnie oficjalny sposób.

 

slmgr /ipk <pasujący klucz do kms.xspace.in w necie można znaleźć>
slmgr /skms kms.xspace.in
slmgr /ato

 

Po paru miesiącach używania zdecydowałem się na przejście z W7 Pro (oryginał) na W10.

Ale nie chciałem instalować wszystkiego od nowa (masa softu) tylko zrobić żeby na działającym W10 aktywacja zmieniła się na trwałą.

Ten problem nie występuje jeśli decydujemy się na czystą instalację W10 od nowa.

 

Co zrobiłem:

Najpierw obraz dysku z używanym do tej pory W10 z zainstalowaną masą softu którego używam. łącznie prawie 80GB (system aktywny do 26 stycznia)

Potem format dysku i instalacja W7 na czysto.

Potem W7 zrobił aktualizację do W10 po skończonej aktualizacji wiadomo że licencja przeszła automatycznie na W10.

Następnie format dysku i wgranie zpowrotem obrazu z Windows 10.

Przed uruchomieniem odłączyłem kompa od sieci na wszelki wypadek żeby stary klucz nie namieszał, (możliwe że ten krok był niepotrzebny)

Potem poleceniem slmgr /ckms , usunięcie ustawionego wcześniej serwera kms.xspace.in żeby aktywacja na pewno szła przez oficjalne serwery.

Potem poleceniem slmgr /ipk VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T wgranie generycznego klucza (dla Pro), ten klucz to nie jest tajemnica nawet MS go używa przy upgradzie jako tymczasowego.

W tym momencie system automatycznie przestał być aktywowany. Co było widać w Ustawieniach.

Potem wystarczyło już tylko podłączenie gniazdka sieciowego i system w ciągu kilku sekund sam się całkowicie aktywował.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, obecnie jestem na windows 8, kiedyś próbowałem 10, spodobała mi sie ale mialem pewien problem tzn. podczas czyszczenia rejestru programem Ausoligc registry cleaner, po restarcie komputera nie dzialal mi pasek zadan ani zegar. Zainstalowanie classic shell pomoglo ale zegar nadal nie dzialal. Czy ktos z was tez mial podobny problem? Wlasnie z tego powodu wrocilem do ósemki ale korci mnie zeby znowu przejsc na dziesiątke tylko boje sie ze znowu beda problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, taki pytanie mieszane z Win 10/Win 7. Siedzę jeszcze na Win 7, zarezerwowałem aktualizację, ale zrezygnowałem póki co z przejścia na 10. Ale pliki instalacyjne już się ściągnęły. I z ~7 GB zostało mi kilkadziesiąt mega. W związku z tym pytanie - czy można jakoś te pliki usunąć/zrezygnować z instalacji żeby Windows je sam usunął?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...