Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa pytania

Mam oryginalny W8.1.

Chciałbym przetestować W10 , mogę to zrobić aktualizatorem.

1) Gdy mi się coś z W10 nie spodoba, mogę wrócić do ósemki przez zainstalowanie ósemki na dziesiątce z płyty? (Wiem żę jest opcja powrotu zwykłego, ale chodzi o możliwość zainstalowania ósemki na dziesiątce)

2) Czy jak raz skorzystam z opcji testowania W10 np. teraz w listopadzie, potem powrócę do ósemki, to czy będę miał szanse jeszcze raz skorzystać z zaktualizowania do dziesiątki np. w marcu, tak abym potem już miał tylko dziesiątkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym się nie bawił w aktualizację i potem powroty

najlepiej zainstaluj czysty Windows 10 bez podawania klucza potem uaktywnij w poniższy sposób i masz czas do 26 stycznia na testowanie

 

tutaj sposób na taką aktywację http://winaero.com/blog/how-to-activate-windows-10-build-10240/

 

jak się spodoba to wystarczy usunąć z dysku W10 i ponownie zainstalować W8 i już normalnie zaktualizować do W10 na stałe

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z aktualizacją Windows 8.1 do Windows 10. Komputer miał kartę nVidia 6200LE i przy próbie aktualizacji dostałem komunikat, że producent karty (nVidia) nie zadbał o wsparcie (nie ma sterowników dla Win 10). W tym przypadku wyciągnąłem nVidia 6200LE z kompa, kupiłem kartę Radeon HD5450, zainstalowałem (zainstalowałem też sterowniki AMD i usunąłem sterowniki nVidia). Niestety nadal dostaję komunikat, że karta 6200LE (której już nawet nie ma fizycznie w kompie) jest nie zgodna z Win 10 i z tego powodu aktualizacja nie jest możliwa. Da się jakoś zresetować tego "aktualizatora", by dotarło do niego, że jest już inna karta graficzna?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginał Win 8. Dziś kliknąłem żeby uaktualnić do Win 10, dostałem tylko maila "Gratulujemy zarezerwowania bezpłatnego uaktualnienia do systemu Windows 10" ale nie ma tam żadnego CD Keya. Ani też uaktualnienie się nie ściąga. Ile się na to czeka? Czy lepiej użyć tej metody

 

http://www.pcworld.pl/news/402787/Jak.recznie.wymusic.aktualizacje.do.Windows.10.html

 

Czy tej

 

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-10/media-creation-tool-install?ocid=ms_wol_win10

 

Muszę tam podać klucz do Windowsa 10 czy ten który mam do Windowsa 8? Bo tego akurat nie doprecyzowali w tych artykułach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podasz zły klucz produktu (ogólny) to system i tak Ci się nie aktywuje.

 

Mam aktywowanego już dawno Windows 8.1 Professional i klucz jest z naklejki oryginalnego zakupu od Microsoft. Problem nie leży zupełnie w aktywacji! ... tylko w debilnym narzędziu od Microsoft, które odpowiada za aktualizację do Windows 10, które to narzędzie widzi problem w karcie graficznej, której już nie ma.

Mam oryginał Win 8. Dziś kliknąłem żeby uaktualnić do Win 10, dostałem tylko maila "Gratulujemy zarezerwowania bezpłatnego uaktualnienia do systemu Windows 10" ale nie ma tam żadnego CD Keya. Ani też uaktualnienie się nie ściąga. Ile się na to czeka? Czy lepiej użyć tej metody

 

... i tak zostanie. Po prostu poczekaj aż będziesz mógł zainstalować/sprawdź w windows update czy jest już stosowna możliwość. Jak się pojawi aktualizacja do Win 10, to ją zainstalujesz jak inne łatki i tyle (będziesz miał po tym Win 10 i nie wspisuje się jakiegoś kolejnego klucza).

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się jakość wyłączyć otwieranie plików alfabetycznie? Mam zwykle dużo obrazków na pulpicie i żeby je posegregować muszę je opalać manualnie ponieważ teraz włączają się one alfabetycznie a nie z góry na dół tak jak to było w 7. Wie ktoś jak to przywrócić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym się nie bawił w aktualizację i potem powroty

najlepiej zainstaluj czysty Windows 10 bez podawania klucza potem uaktywnij w poniższy sposób

Ktoś ma prawo do legalnego Windowsa, a tym mu jakąś piracką aktywację polecasz.

 

Do końca lipca 2016 trzeba zrobić upgradę, żeby dożywotnio przypisać sobie do sprzetu legalnego Windowsa 10 i tyle. Kombinować to będzie można po tym terminie, teraz nie ma to najmniejszego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem ze strony Microsoftu installer i zainstalowałem system. Bez wpisywania klucza, bez czekania, bez usuwania niczego z dysku. Na samoistną aktualizację można czekać parę dni...

 

http://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz ciekawiej wygląda problem update o którym wspominałem wcześniej (blokadą była karta GF6200LE, która po wymianie na HD5450 ... nadal była blokadą x-P ). Otóż włączyłem ponowną analizę przez program uaktualniający poleceniem:

schtasks.exe /Run /TN "\Microsoft\Windows\Application Experience\Microsoft Compatibility Appraiser"

... problem z 6200LE zniknął na dobre, ale teraz system ma kłopot rodzaju: "jest problem - nie ma problemu" (czyli nadal nie chce zaktualizować, pomimo, że już wie że problemu/karty nVidia 6200LE nie ma - walczę dalej).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz skorzystać pytanie po co.

http://winaero.com/blog/how-to-activate-windows-10-build-10240/

Microsoft udostępnił serwer kms publicznie więc jest ok. I nie przejmuj się tym co tam ktoś napisał że to nielegalne to kłamstwo.

To jest legalny i normalny sposób na skorzystanie z Windows 10 do 26 stycznia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz skorzystać pytanie po co.

http://winaero.com/blog/how-to-activate-windows-10-build-10240/

Microsoft udostępnił serwer kms publicznie więc jest ok. I nie przejmuj się tym co tam ktoś napisał że to nielegalne to kłamstwo.

To jest legalny i normalny sposób na skorzystanie z Windows 10 do 26 stycznia.

OK. dzięki za info :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...