Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie. Zaktualizowałem Windows 7 do 10-tki przy pomocy programu media creation tool. Wszystko przebiegło pomyslnie nie wpisywałem żadnych kluczy system był aktywny. Niestety wystąpił problem z jedna ważna aplikacją dla mnie i postanowiłem przeinstalować jeszcze raz system. Użyłem do tego instalki która została pobrana przez MCT. Teraz za chiny nie mogę aktywować systemu. Wpisuję klucz z Windows 7 i nic, dostaję kod błędu 0xc004f050. Jest jakieś rozwiązanie? 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalacja win10 na moim win8. NIE IDZIE TEGO USUNAC !!!

Folder windows.bt usuwac z poziomu admina, po usunieciu robi auto odzyskiwanie...
Robilem juz "take ownership" przez rejestr.
Usunalem KB3035583

Odblokowywalem plik takze.

I ciagle to samo, usuwam i robi auto recovery...

 

Edit: Jestem ..... bo nie mam miejsca na SSD na istotne pliki, i nie mam czasu.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie aktualizowalem. Mam folder ktory sam sie backupuje po usunieciu. Bawie sie juz 1.5h i nie moge tego ruszyc.

Mam czas do 17:30 zeby przekopiowac 39gb danych po grupie domowej przez wifi. Zajebiscie.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mala ciekawostka niezwiazana z Windowsem 10 na PC.

 

Dzis pojawila sie aktualizacja do Xbox One, w ktorej byl zawarty Windows 10 Threshold 2 :)

 

Aktualizacja miala wielkosc okolo 1200MB. Po jej instalacji Windows 8 zostal zastapiony przez 10 TH2.

 

PS. Dziś reinstalowałem Dziesiątki (po upgradzie z Windows 7) na dwóch laptopach - tym razem w trybie UEFI. Pomimo SSD, teraz obie Dziesiątki startują w ciągu czterech sekund - od momentu naciśnięcia przycisku "Power". Jest moc! :)

 

Acha, podczas ponownej instalacji (od zera) nie wpisywałem kluczy produktu. OS aktywował automatycznie klucz licencyjny. Bez względu czy używalem użytkownika lokalnego czy konta Microsoft.

 

PS. TH2 1511, 10586 u mnie pobiera się w Windows Update.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz zaznaczonej opcji "Defer Updates", która może odsuwać w czasie instalację TH2.

 

 

Godzinę temu zainstalowałem Threshold 2 na Windows 10 Pro. To w zasadzie instalacja typu upgrade, ponieważ "stary" Windows 10 trafia do folderu "Windows.old".

 

C:\WINDOWS\system32>ver

Microsoft Windows [Version 10.0.10586]

 

Microsoft Windows

Version 1511 (OS Build 10586.3)

 

 

Z pierwszych zgrzytów. Przestał działać u mnie ThinkVantage Power Manager. Dziesiątka TH2 permanentnie blokuje dllki i exeki oraz podaje stosowny komunikat braku kompatybilności. Na razie żadne sztuczki nie pomogły. Na forum Lenovo i największych thinkpadowych wrze. Użytkownicy Thinkpadów są bardzo niezadowoleni, że Lenovo wydaje świeży sterownik dla Power Managera dla Windows 10 do zarządzania energią i baterią - natomiast całkowicie ignoruje aplikację do jego konfiguracji - ThinkVantage Power Manager. Który oficjalnie jest kompatybilny z Windows 7, ale po drobnych korektach działał też bez zarzutu na "Windows 10 - 10240".

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymaj usługę Windows Update, następnie wyczyść zawartość foldera: C:\Windows\Software Updates\ i włącz usługę, a następnie sprawdź czy wyszuka poprawki (zacznie pobierać i instalować). Jeśli ta operacja nie pomoże, zrestartuj po niej peceta i po restarcie sprawdź czy znajdzie nowe poprawki w tym TH2.

 

PS. Zauważyłem, że niski poziom naładowania akumulatora wstrzymuje pobieranie TH2 (powinien pojawić się w Windows Update stosowny komunikat). Ale to oczywiste skoro to upgrade Windowsa.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś zainstalował aktualizacje to sprawdzcie czy działa normalnie przełaczanie między trybem samolotowym a wifi bo u mnie te opcje działają chyba nie do konca tak jak powinny. JUz na starcie system wstał z ikonką samolotu(zamiast sieci) przy jednoczesnie aktywnym i działającym połączeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak. Zainstalowałem aktualizacje, niby wszystko super działa, kilka restartów i ok. Wyłączyłem komputer i wyszedłem z domu. Po paru godzinach, jak wróciłem, chcę odpalić, ale widzę, że dostaje freeza przy ładowaniu windowsa (w trybie awaryjnym też). Zresetowałem bios i ruszył. Teraz żeby Windows się ładował i działał muszę zmniejszyć OC na CPU do 4,5GHz :(

 

EDIT: Przyjrzałem się temu dokładniej i nie chodzi o częstotliwość cpu a o częstotliwość NB. Każda inna wartość niż stockowe 2200MHz powoduje freez

Edytowane przez michalmx0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dalej nie znajduje hehe , usunąłem nawet kilka poprawek żeby sprawdzić czy aktualizacje działają i działają ściągnął i zainstalował je ponownie

ale TH2 jak nie było tak nie ma :D

 

Zagadka rozwiązana :

 

Microsoft says that if you’ve upgraded to Windows 10 in the last 31 days you won’t be offered the update to 10586 from 10240 just yet. The reason, it says, is so that you have the option to roll back to your previous operating system. Although this might frustrate some, there is a workaround that might get the latest version on your computer quicker.

 

Komu nie znajduje TH2 niech ściągnie i uruchomi aktualizator ręcznie:

http://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

i opcja Upgrade now.

Edytowane przez Polar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś zainstalował aktualizacje to sprawdzcie czy działa normalnie przełaczanie między trybem samolotowym a wifi bo u mnie te opcje działają chyba nie do konca tak jak powinny. JUz na starcie system wstał z ikonką samolotu(zamiast sieci) przy jednoczesnie aktywnym i działającym połączeniu.

 

Mogę potwierdzić, że u mnie tryb samolotowy działa bez zarzutu. Przy czym nie mam zainstalowanego pakietu do obsługi WiFi, BT i WWAN od Lenovo. Teoretycznie mogłoby się to pogryźć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dalej nie znajduje hehe , usunąłem nawet kilka poprawek żeby sprawdzić czy aktualizacje działają i działają ściągnął i zainstalował je ponownie

ale TH2 jak nie było tak nie ma :D

 

Zagadka rozwiązana :

 

Microsoft says that if you’ve upgraded to Windows 10 in the last 31 days you won’t be offered the update to 10586 from 10240 just yet. The reason, it says, is so that you have the option to roll back to your previous operating system. Although this might frustrate some, there is a workaround that might get the latest version on your computer quicker.

 

Komu nie znajduje TH2 niech ściągnie i uruchomi aktualizator ręcznie:

http://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

i opcja Upgrade now.

 

czyli jak użyje media creation tool to będzie kompilacja 10586 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak u mnie już normalnie działa


To w zasadzie nie jest update tylko tak jakby nowa wersja systemu i tworzy się Windows.old i inne tempy.

Więc jak ktoś ma mało zainstalowane na dysku to niech lepiej ściągnie sobie najnowsze iso zrobi format i zainstaluje na czysto najnowszą wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak u mnie już normalnie działa

To w zasadzie nie jest update tylko tak jakby nowa wersja systemu i tworzy się Windows.old i inne tempy.

Więc jak ktoś ma mało zainstalowane na dysku to niech lepiej ściągnie sobie najnowsze iso zrobi format i zainstaluje na czysto najnowszą wersję.

właśnie przed chwilą zassałem na pena , instalka jak wrócę z pracy , mam nadzieje że obędzie się bez problemów.

Edytowane przez masin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak z tą aktywacją za pomocą nr z 7 albo 8 bo nie chce mi się robić "aktualizacji" przed czystą instalacją. 

 

zainstalowałem na czysto , działa key z win7

Edytowane przez masin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić, że u mnie tryb samolotowy działa bez zarzutu. Przy czym nie mam zainstalowanego pakietu do obsługi WiFi, BT i WWAN od Lenovo. Teoretycznie mogłoby się to pogryźć ;)

 

A jednak... Jak włączysz tryb samolotowy to możesz też kliknąć w ikonke wifi i go aktywować na trybie samolotowym. Nie wiem czy wczesniej tez tak to działało, bo nie zwróciłem na to uwagi. W 8.1 żeby tak zrobić trzeba było się świadomie przeklikać przez ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...