Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zna ktoś może przyczynę dlaczego windows 10 nie wspiera określonych rozdzielczości i odświeżania?

Sytuacja wygląda tak, że na tej samej konfiguracji sprzętowej na windows 7 jestem w stanie ustawić 2560x1440@60hertz a na windows 10 juz nie. 

Dell prec. m6600 firepro m6100 i7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe że po jakiejś aktualizacji komputer nie chce się uruchomić?

Odpalam kompa, ładuje post z biosu i się wyłącza dosłownie przed ukazaniem się tego kręcącego kółeczka. Włącza się czasami dopiero za 4 razem.

Bios zaktualizowany, płyta z podpisu.

 

Wysłane z mojego SM-G900F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo się zastanawiałam, czy skorzystać z aktualizacji do Win 10, ale póki co zostanę przy 8 - jest wszystko, co mi potrzeba i na chwilę obecną, pewnie nie tylko ja, nie skorzystam z tej okazji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo się zastanawiałam, czy skorzystać z aktualizacji do Win 10, ale póki co zostanę przy 8 - jest wszystko, co mi potrzeba i na chwilę obecną, pewnie nie tylko ja, nie skorzystam z tej okazji :)

 

Ja bym jednak zaktualizował a potem wrócił do Windows8. Dzięki temu nie będziesz musiała płacić za upgrade tej maszyny gdy minie czas darmowej aktualizacji.

Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś może przyczynę dlaczego windows 10 nie wspiera określonych rozdzielczości i odświeżania?

Sytuacja wygląda tak, że na tej samej konfiguracji sprzętowej na windows 7 jestem w stanie ustawić 2560x1440@60hertz a na windows 10 juz nie. 

Dell prec. m6600 firepro m6100 i7

Czysta instalacja windowsa 10 bez dostępu do internetu + najnowsze sterowniki radeon-crimson rozwiązały problem. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysta instalacja windowsa 10 bez dostępu do internetu + najnowsze sterowniki radeon-crimson rozwiązały problem. 

Po apdejcie z 8 na 8.1 na kilku kompach, za jedynie słuszny sposób na posiadanie nowszego Windowsa uważam czystą instalację właśnie.

Edytowane przez pc_max
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum... mam pytanie odnosnie narzedzia MCT, odnosnie wersji jezykowej.... laptop z preinstalowanym win10home jest w wersji angielskiej... natomiast chcialbym pobrac obraz iso polskiej wersji jezykowej i go zainstalowac.... czy w ten sposob nie strace licencji, bo przy probie pobrania iso od razu wyskakuje mi ostrzezenie ze tak sie stanie. Nie wiem czy jest jakas roznica w pracy w systemie win10 z polskiej instalki a dokonanej nakladki jezykowej.... aczkolwiek w win8 czasami zdarzaly sie problemy ze wyswietlal napisy po angielsku.... bardzo prosil bym o pomoc bo z tego laptopa bedzie korzystac osoba ktora wogole nie zna angielskiego... a nie bardzo bede w stanie zawsze pomoc, dlatego wolalbym czysta polska instalke... o ile jest mozliwe takie rozwiazanie.... jesli da sie to jakos obejsc rowniez prosilbym o jakies wskazowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, miał ktoś problemy z aktywacją systemu po zmianie płyty głównej? W ogóle ktoś coś takiego robił? W sensie miał 10 i zmieniał mocno sprzęt? Z tego co widzę, to w razie problemu z aktywacją jedyna opcja to kontakt tel z m$. A z tego co poczytałem na sieci, to konsultant rozkłada ręce i mówi aby kupić nowy klucz. Przy 7 nie było problemu, bo tam był automatyczny system aktywacji i wszystko szło bez problemu, a tutaj takiej opcji widzę nie ma. A nie widzę opcji wydanie 1200 zł na wersję pro box. Bo oem nie ma sensu, bo nie będę co 2 lata kupował nowej windy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W tej chwili działam na W7 Ultimate x64, chciałbym za pomocą narzędzia Windows 10 Media Creation Tool uaktualnić system do W10. W związku z tym mam pytania.

Czy W10 zainstaluje się na tej samej partycji, na której mam W7?

Czy W10 zostanie postawiony obok W7, czy usunie siódemkę i zastąpi ją?

Czy programy i aplikacje, które obecnie mam zainstalowane (np. Foobar2000, Kodi, IfranView itp.) pozostaną do użytku na W10, czy będę musiał wszystko instalować ponownie?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualka oznacza, ze robiony na dysku C jest folder Windows.old i tam laduje stary windows. Nowy windows zastepuje stary i wszelkie pliki i programy powinny zostac zachowane - chociaz 10 lubi czasami jakis program odinstalowac z "powodu" braku kompatybilnosci, a mimo to program po ponownym zainstalowaniu smiga bez problemow.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualka oznacza, ze robiony na dysku C jest folder Windows.old i tam laduje stary windows. Nowy windows zastepuje stary i wszelkie pliki i programy powinny zostac zachowane - chociaz 10 lubi czasami jakis program odinstalowac z "powodu" braku kompatybilnosci, a mimo to program po ponownym zainstalowaniu smiga bez problemow.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Dzięki za odpowiedź. Jeszcze jedno: ten folder Windows.old ma służyć do ewentualnej chęci powrotu do poprzedniego systemu? W ogóle jak taki powrót przebiega? Czy Twoim zdaniem, Quave warto przesiąść się z 7 na 10? PCta używam przede wszystkim jako HTPC (filmy, seriale), muzyka i przeglądanie netu. W gry nie gram.

Edytowane przez Heisenberg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedze juz od poczatku insiderow. Za czasow bety mialem problemy z menu, ale teraz wszystko smiga ok. Roznicy w dzialaniu wislkiej nie ma, no moze szybciej sie uruchamia. W sumie to taka usprawniona 8'ka. Z poczatku moze denerwowac kilka "fiuczerow" do zarzadzania okienkami. Ale za do dodatkowe pulpity moga sie przydac. Jeszcze zalezy jak sie zapatrujesz na inwigilacje ms ;)

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem do W10 Pro. Wszystko poszło bez problemu. Wszystkie aplikacje nie tknięte. Mam tylko jedno pytanie. Mianowicie chodzi mi o okienko szczegółów. Czy istnieje możliwość ustawienia żeby to okienko znajdowało się na dole? Tak jak w W7. Mam też pewien problem. Otóż kilka razy pojawił mi się komunikat o braku dostępu do danej aplikacj, np. dzisiaj do Windows Defendera. W ogóle mam go wyłączonego, a sam nie wyłączałem. Dodam, że tylko ja korzystam z komputera. Chyba, że nie mam pełnych praw administratora? Jak ktoś wie jak nadać pełne prawa to proszę o pomoc. Oto screen komunikatu: post-190301-0-91158000-1452071112_thumb.jpg

Edytowane przez Heisenberg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...