Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1:1 - ktoś, coś jeszcze? Zaznaczę nie chodzi mi o dysk na którym jest zainstalowany w10 tylko "storage ssd" (jak to fajnie brzmi :D )

Jeśli chodzi jedynie o dołożenie drugiego dysku bądź jego wymianę to nie powinno być problemu, ja oprócz systemowego mam jeszcze 7 innych dysków które są podłączane w razie potrzeby. Nigdy windows nie żądał ponownej aktywacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzechotnik - procesor nie

Wymiana dysku systemowego nie powoduje problemów przy aktywacji. Tylko mobo.

 

Taptaptap Mlais M52

Niestety nie - dokładnie opisuje to MS na swojej stronie http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/why-activate-windowsuwierz mi, że aktywacja bywa loterią. Po wymianie płyty z Z87 na Z97 system wstał bez zająknięcia a wymiana dysku systemowego na SSD spowodowała konieczność aktywacji telefonicznej. Inna sprawa co rozumiemy przez "problemy przy aktywacji", dla jednych problemem jest konieczność wykonania aktywacji tel. dla innych całkowita odmowa aktywacji produktu (trafiło mi się coś takiego)

Cytuję wspomnianą stronę MS

"Zmiany sprzętowe

Jeśli w komputerze dokonano istotnych zmian sprzętowych, takich jak wymiana dysku twardego lub płyty głównej, musisz aktywować system Windows przez telefon. Aby dowiedzieć się, jak to zrobić, przeczytaj artykuł na temat aktywacji produktu. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem który pewnie był poruszany już ale jakoś nie kogę znaleźć którtkiej odpowiedzi na temat. Miałem win 7 który został pomyślnie zaktualizowany i zarejestrowany. Teraz się wywala i muszę zrobić format dysku. Jak to zr4obić najprościej, dodam że nic nie zostało w kompie zmienione. Czy mogę sobie po prostu ściągną obraz systemu, wypalić na płytę i zainstalować. Chodzi mi o jak najprostesze rozwiązanie. Czytałem artykuły ale tam każą ściągać pliki od MS potem tworzyć pendrive, znowu coś ściągać. Nie da się prościej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzypaw

Do tworzenia nośnika bootowalnego służy media creation tool:

 

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

 

Pobierasz narzędzie, odpalasz, postępujesz zgodnie z instrukcjami na ekranie i tyle - prościej już się nie da. Wygodniej utworzyć tym narzędziem bootowalny pendrive. Jeśli chcesz płytę, to media creation tool ściągnie Ci na kompa obraz iso, który później musisz wypalić na DVD (już poza media creation tool).

Edytowane przez grzechotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie dziękuję.  Wybaczcie mi moje lenistwo, ale zapytam się o jeszcze jedną sprawę, czy do win10 też trzeba  ściągać sterowniki do mobo, grafiki itp czy win ma w sobie i lepiej nie nruszać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 sam Ci ściągnie wszystkie sterowniki - oprócz sterownika chipsetu mobo i sterowników od jakiś dodatkowych kontrolerów USB czy SATA typu Asmedia; te musisz pobrać ze strony producenta mobo.

Edytowane przez grzechotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oprócz sterownika chipsetu mobo i sterowników od jakiś dodatkowych kontrolerów USB czy SATA typu Asmedia

U mnie W10 poinstalował wszystko z automatu, nic nie trzeba było dodatkowo doinstalowywać oprócz karty graficznej. Choć sprzęt już trąci starością. Nawet stery do USB 3.0 asmedia do których na W7 musiałem wcześniej instalować wieszający się soft od Asmedii teraz są dostępne od razu.

Oczywiście do xonara też.  Dziwne że W10 nie ma wbudowanych sterów do Xonarów o_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzypaw

Do tworzenia nośnika bootowalnego służy media creation tool:

 

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

 

Pobierasz narzędzie, odpalasz, postępujesz zgodnie z instrukcjami na ekranie i tyle - prościej już się nie da. Wygodniej utworzyć tym narzędziem bootowalny pendrive. Jeśli chcesz płytę, to media creation tool ściągnie Ci na kompa obraz iso, który później musisz wypalić na DVD (już poza media creation tool).

A jak ISO już masz to można pena bootowalnego zrobić także przy użyciu aplikacji Rufus...

Możliwości ma spore.

https://rufus.akeo.ie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeszedłem na ciemną stronę mocy i zaktualizowałem swoją Siódemkę. Sam proces uaktualnienia przeszedł bez problemów, co do systemu to wrażenia mam póki co mieszane. Przetestuję przez i zastanowię czy wrócić do 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, taka sprawa - czy ktoś używa/używał/testował Windowsa 10 w wersji Enterprise LTSB?

 

Z tego wyczytałem na zagranicznych serwisach to jest to ciekawa alternatywa dla standardowej 10-tki. Podobno wycięte ma prawie wszystko oprócz podstawowych funkcji. Niektórzy mówią, że jest zbyt mocno wykastrowana względem oryginału, więc chciałem się dopytać, czy da się tego używać na codzień. Przy okazji może ktoś wie jak to ustrojstwo można legalnie kupić (niby tylko volume license), ale może ktoś ma jakieś inne info?

 

EDIT: Przy okazji - jak to jest z wersją BOX Windowsa 10? Można instalować, nie przejmując się, że licencja wygaśnie/będą jakieś jaja po zmianie mobo, procka czy wszystkiego naraz? Z tego co ja rozumiem, to powinna działać tak długo jak Windows z tym kluczem jest tylko na 1 kompie.

Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, dokształciłem się u źródła i Edu wyświetlają wersję cały czas.

 

Za to inny problem - najpierw myślałem że to kwestia zbyt niskich napięć procesora i/lub pamięci (obudowa niewielka, chłodzenie też nieduże, to obniżam wolty gdzie się da), kilka godzin testów i na nic. System co kilkadziesiąt minut przycinał się na dobre pół minuty.

Receptą okazało się wyłączenie pliku wymiany. Dziwne to trochę ;) Jak tylko włączę swapa to problem powraca. Wyłączę - ustępuje.

Nie ma znaczenia czy to upgrade z 8.1, czy instalacja na czysto (sprzęt jak w podpisie - i5 Haswell, Asus H81i-Plus, kości ddr3/1600, Crucial M500, Asus GTX950).

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w COD nie grywam, dysk na razie jest jeden.
Trudno, zostaje jak jest. Sprawdzę za jakiś czas, może któraś z poprawek to naprawi.

 

- - -

Edyta: oczywiście zaklęcie 'format c' pomogło. A poważniej - usunięcie partycji, instalacja na świeżo i nawet jakoś tak żwawiej chodzi...

Faktycznie pamięta konfigurację (zmianę grafiki olał, aktualnie mam wsadzonego Radka) - nie podałem seriala, chwilę po zakończonej instalacji sprawdzam i "Windows is activated".

 

Edit nr 2: jednak nie pomogło. Ponowna instalacja z nowo ściągniętego ISO i znów sprawdzanie/testowanie. Winną okazała się być usługa Windows Update. W losowych momentach użycie dysku wskakiwało na 95-100% i tak trzymało (w tym okresie system potrafił się zamrozić na kilka sekund, co jakiś czas).

Zastopowałem usługę - od razu użycie dysku malało do zera - kilku %, jak tylko ponownie włączyłem to momentalnie skok na 95-100 i zacięcie się systemu na kilka sekund...

Obstawiam jakąś niekompatybilność, tylko jeszcze nie wiem czego z czym... :)

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem

Nie mogę zainstalować Windowsa 10 na lapiku Dell Vostro 3558 (i3 4005u - Intel Lynx Point, 4gb ram) i dysku SSD Ocz Vertes 2 60GB, ponieważ instalator nie widzi dysku a jak "widzi" to tylko przez chwilę i przez to nie mogę przeprowadzić jakiej kolwiek operacji (formatowanie, usuwanie/dodawanie partycji) zarówno z poziomu instalatora W10 jak i narzędzia diskpart.

Dysk jest wykrywalny z poziomu biosu a instalacja odbywa się z pednriva przygotowanego Rufusem. Nie ważne, czy pendrive (i dysk) są pod MBR/GPT, ustawienia w biosie pod start w trybie "legacy"/uefi, to efekt jest ten sam - dysk albo znika przy jakiej kolwiek operacji na nim, lub jest niewidoczny dla instalatora.

Próbowałem uporać się z problemem przez użycie Ranish Partition Manager i później diskpart, różne sterowniki AHCI/IRS (kompatybilne z chipsetem intela 8 ) ale nic nie rozwiązuje problemu.

Obecnie na tym lapku i dysku SSD Samsunga 850 Evo 120GB jest zainstalowany Win 7HP x64 a jego instalacja przebiegła bez najmniejszych problemów.

Dysk OCZ jest sprawny, ponieważ na stacjonarnym (MB Asrock z chipsetem Z77) W10 został zainstalowany.

Proszę powiedzcie mi, jakie sterowniki mam zapodać dla kontrolera przy instalacji, by dysk był widoczny.

W10 ściągnięty narzędziem przygotowanym przez MS

Edytowane przez D.rek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rufusie przerabiałem wszystkie 3 opcje schematu partycjonowania i do tego odpowiednie tablice partycji jak i uruchamiania lapika /legacy - uefi/ (czyli parę kombinacji przeszedłem) ale nic nie wskórałem

z uaktualnieniem firmware nie wpadłem by to zrobić (aktualizacja z 1.25 na 1.35) i w przyszłym tyg zobaczę czy to czymś poskutkowało.

Może jeszcze jakieś inne sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję po aktualizacji 8.1 box zmienić klucz produktu na ten z zakupionego boxa z wersji 10 (8.1 odsprzedaję znajomemu). Podobno nie ma z tym problemu. Ktoś ćwiczył taki schemat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie: da się jakoś zmusić tego W10 aby nie zmieniał rozdzielczości po wyłączeniu monitora podłączonego przez DP?

 

Edit:

 

Ok nie było pytania, cóż niema to jak zabawa w rejestrze - dla potomnych:

 

I have found a work-around.

Using Sysinternals ProcessMonitor I found that Windows was accessing the following Registry path;

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers\Configuration

 

My system had three entries;

DELF003YY7707BR0MUL_30_07D7_6A^9A3774EB79DEE3E3E38496CC7DF4D936

QHD32000001_31_07D6_D5^63E1ABDD175E7871DCAEB710418A0F75

SIMULATED_8086_2A42_00000000_00020000_1010100^CDE365D1B3F0942F0CF38BFB8E127AB4

 

Under each is a tree called "00" two of the keys are

PrimSurfSize.cx

PrimSurfSize.cy

 

Under "00" was another branch also called "00" two of the keys are;

ActiveSize.cx

ActiveSize.cy

 

The first two of the configs (ie DELF00... & QHD3...) the above keys were 1440x900,

so they were not involved.

 

The third (SIMULATED...) were set to 1024x768.

 

I changed these to 1600x900 and the problem was solved.

Dla mnie był to konkretnie taki klucz: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers\Configuration\NOEDID_8086_1912_00000000_00020000_3102B^2D3CF4503DD8A1B2D93AE9890A71EE9A

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w temacie win10. Pierwsza partycja win xp, druga partycja win 7, trzecia partycja win 10. Czy możliwa jest taka konfiguracja i instalacja.

Ale po co? Nie lepiej XP na jakiejś maszynie wirtualnej zainstalować i jak koniecznie chcesz dwa natywne systemy to zostawić W7 i W10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...