Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie w temacie win10. Pierwsza partycja win xp, druga partycja win 7, trzecia partycja win 10. Czy możliwa jest taka konfiguracja i instalacja.

Teoretycznie tak, a praktycznie.. Takiej kombinacji nie sprawdzałem, chociaż miałem np. XP/Vista, Vista/Windows7, 2x Windows10 i działało wszystko bez problemu. Jedynie, o czym musiałem pamiętać, to instalować XP jako pierwsze, wtedy nowszy system rozpoznawał go i dodawał do swojego boot managera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy też Wam nie odtwarza głosu w niektórych plikach .mkv domyślny odtwarzacz mediów w 10?? W VLC Media Player hula mi wszystko jak trzeba.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było: Old network list - Ci co często korzystają z VPN zrozumieją ;)

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Control Panel\Settings\Network]

"ReplaceVan"=dword:00000002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam 24h i nie rozumiem. A zaintrygowales mnie. Jakas podpowiedz?

Przy 24h raczej Ci się nie przyda ;) Przywraca "starą listę sieci" po kliknięciu w ikonkę w tray jak w W8 gdzie był normalnie przycisk połącz/rozłącz dla VPN ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy też Wam nie odtwarza głosu w niektórych plikach .mkv domyślny odtwarzacz mediów w 10?? W VLC Media Player hula mi wszystko jak trzeba.

U mnie chyba DTS nie działa.

Już od nienawistnej odsłony wprowadzone zostały różne ograniczenia co do odtwarzania licencjonowanych kodeków, tym nawet DVD.

Można kombinować z WMC, albo po prostu zainstalować CCCP, VLC czy kto co woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę wpisać ń

 

Alt+n nie działa a wcześniej tego problemu nie było.

 

Tak jak kolega wcześniej pytał: instalowałeś jakieś nowe programy ??

 

Ja kiedyś po instalacji sterowników Logitech SetPoint nie mogłem pisać żadnych polskich znaków. Okazało się ,że winowajcą był dodatek włączany przez ten sterownik. Po jego wyłączeniu wszystko działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, Panowie mam ogromny problem z W10. Otóż od dzisiaj rana jak wchodzę na kompa no po kilka minutach od zalegowania, nawet nie muszę wbijać na WWW, dodam też że nie mam Skype to po rzeczonych kilku chwilach włącza mi się głos, i za przeproszeniem coś tam pitoli, ale nie do mnie tylko gada jak w radiu, jakieś głupie historyjki. Nawet słabo to słychać.

Jak wyłączyłem w Menedżerze zadań to Message Queing Service to na chwile milknie, ale potem znów ktoś inny :( Jak się z tego wyłączyć, jakie usługi zrobić na "off" żeby nikt taki mnie nie namierzał? Pomóżcie! Już nawet nie wiem ile lat używam Windowsów i pierwszy raz się z tym spotykam, ani muzyki posłuchać...nic.

Edytowane przez Heisenberg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś ESET NOD32 w wersji 9 na Win10??

U mnie nie zawsze razem z Windows uruchamia się interfejs ESET Main GUI i nie mogę przeskanować plików w kierunku wirusów. Po ponownym włączeniu ESET jest już w 100% działający.

Spotkał się ktoś z tym??

 

 

EDIT: zdarzyło się dzisiaj, że nie było dźwięku w Microsoft Edge, po ponownym włączeniu systemu oczywiście działa.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie szybkie i błahe pytanie. Czy podczas instalacji będę mógł zdecydować czy zainstaluje mi 32 lub 64 bitową wersję?

Zakupiona Winda 10 home 32/64 bit z usb (box).

 

Wiem, że tworząc własnoręcznie instalacyjny usb mamy wybór architektury 32/64 bit. A jak z takim zakupionym penem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie szybkie i błahe pytanie. Czy podczas instalacji będę mógł zdecydować czy zainstaluje mi 32 lub 64 bitową wersję?

Zakupiona Winda 10 home 32/64 bit z usb (box).

 

Wiem, że tworząc własnoręcznie instalacyjny usb mamy wybór architektury 32/64 bit. A jak z takim zakupionym penem?

Jak uruchomisz kompa to jest to czarno-białe menu i wybierasz czy x86 czy x64.

Ale serio, tak jak już napisałem Oktawian, dowiedziałbyś się tego sam, gdyby tylko chciało Ci się boot-nąć kompa z tego pendrive

a, albo nawet w vm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę usunąć całkowicie folderu windows.old pozostałego po starszym systemie (Windows 10 po resecie) podczas oczyszczania dysku. Zostaje jakieś 500 MB danych. Jak go usunąć całkowicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioskując z postów, to raczej warto. Jeszcze mam pytanie dotyczące legend mówiących o tym, że niektóre tytuły (gier) działają gorzej na dziesiątce. Jak to  jest z tymi legendami? Mają ziarenko prawdy czy jednak nie? No i samo działanie systemu; sprawuje on dużo kłopotów? Tzn. problemy ze sterownikami, niektórymi programami etc. (Pytanie skierowane do stałych użytkowników dyszki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...