Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj instalowałem "na czysto" 10 Home, odświeżoną z lutego.

Po skopiowaniu plików, instalator łaskawie pyta czy chciałbym zmienić ustawienia prywatności. Oczywiście wszędzie ustawiam "nie". Kropeczki się zakręciły, komp uruchomił ponownie i znowu ten sam ekran, z tymi samymi opcjami prywatności, znowu ustawionymi na "tak" :D

Dopuszczam możliwość, że jakimś cudem jest błąd w nowym instalatorze, ale raczej zabieg celowy :D

Więc polecam wszystkim czytać komunikat zanim klikniecie "Dalej" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, gdzie te straszliwe reklamy w Start? Było pare kafli, od razu poleciały i tyle... Z nowm update jak wyjdzie więcej, to też się je wywali, no chyba, że magicznie je tam zablokują.

 

Co do wina10 - długo nie byłem przekonany, ale teraz szykuje kolejnego kompa w domu do aktualizacji, wszystko fajnie działa, nawet lepiej niż na 7 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem wątek ale nie rzuciła mi się w oczy odpowiedź na jedno pytanie.

Chciałbym zainstalować Windows 10 Pro OEM 64-bit na obecnej konfiguracji (podpis), ale za pół roku może rok, chciałbym zmodernizować sprzęt wymieniając płytę, procesor oraz pamięć.

Czy tą wersje systemu jest przypisana wyłącznie do pierwszej konfiguracji sprzętu czy można ją też zainstalować na nowej po formacie ?. Chodzi o to czy będę mógł bez problemu aktywować na nowej konfiguracji, czy trzeba wykonać procedurę z dzwonieniem do M$ i udawać, ze coś padło, aby otrzymać nowy klucz ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma odpowiedzi. Dowiemy się za pół roku. W teorii, wersje upgradowane stają się OEMowe, czyli są przypisane do konfiguracji. W historii jednak nigdy to nie stanowiło problemu, dla przykładu bez kłopotu jesteś w stanie zerwać cd-keya Windows7 z dowolnego komputera i zainstalować na zupełnie innej maszynie a w razie problemów z aktywacją 2minuty z automatyczną sekretarką MS'a załatwiają sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez kłopotu jesteś w stanie zerwać cd-keya Windows7 z dowolnego komputera i zainstalować na zupełnie innej maszynie a w razie problemów z aktywacją 2minuty z automatyczną sekretarką MS'a załatwiają sprawę

Spróbuj tak zrobić dziesięć razy, a przełączą Cię do nie-automatycznego konsultanta na przesłuchanie ;)

Przeszukałem wątek

Nie kłam, albo szukaj porządniej.

Chciałbym zainstalować Windows 10 Pro OEM 64-bit na obecnej konfiguracji, ale za pół roku może rok

chciałbym zmodernizować sprzęt wymieniając płytę, procesor oraz pamięć

Chcesz złożyć praktycznie cały nowy, zupełnie inny komputer.

Czy tą wersje systemu jest przypisana wyłącznie do pierwszej konfiguracji sprzętu

Tak.

Znaczy w kwestii moralno-etycznej tak. Prawnej też, ale czy jest to sprawa możliwa do udowodnienia? Podobno od 1989r. obowiązuje domnienianie niewinności ;)

Chociaż od znajomych przedsiębiorców słyszałem, że w konfrontacji ze skarbówką, zusem albo innym bandytyzmem, jesteś winny dopóki nie dowiedziesz inaczej :D

Tak zupełnie serio, jeśli komputer kupujesz na firmę, to lepiej żeby na fakturze był dopisek "box".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może przypomnąć jak pozbyć się wpisywania hasła za każdym razem, gdy wybudza się komputer z uśpienia ? Wszystkich innych ekranów logowania się pozbyłem, tylko z tym mam zawsze problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może przypomnąć jak pozbyć się wpisywania hasła za każdym razem, gdy wybudza się komputer z uśpienia ? Wszystkich innych ekranów logowania się pozbyłem, tylko z tym mam zawsze problem.

PPM na pulpit > Personalizuj > Ekran blokady > Ustawienia wygaszacza ekranu > Po wznowieniu wyświetl ekran logowania ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PPM na pulpit > Personalizuj > Ekran blokady > Ustawienia wygaszacza ekranu > Po wznowieniu wyświetl ekran logowania ?

Jest odznaczony, mimo to pojawia się ekran logowania, ale tylko po wybudzeniu ze stanu uśpienia. Po wygaśnięciu monitora, uruchamianiu systemu nie muszę się logować.

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest odznaczony, mimo to pojawia się ekran logowania, ale tylko po wybudzeniu ze stanu uśpienia. Po wygaśnięciu monitora, uruchamianiu systemu nie muszę się logować.

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet

W takim razie może to: http://www.howtogeek.com/howto/7771/prevent-windows-asking-for-a-password-on-wake-up-from-sleepstandby/

 

Ewentualnie to: http://www.windows10forums.com/threads/windows-10-password-after-sleep.1165/

 

Powodzenia :)

Edytowane przez Mardok
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Dziękuję kolego, postaram się tę lokalizację zapamiętać na przyszłość.

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Witam mam prośbę o pomoc;czy Ktoś kompetentny wie:

 

-Jak wydrukować dokument w formacie PDF mający pięć stron?

 

-Jak otwieram dokument, to nie ma nigdzie opcji drukuj.

 

-Próbowałem zainstalować Adobe Reader11, ale też nie udało mi się nic wydrukować,tylko wyświetlił się komunikat;

Acrobat failed to load its Core DLL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Przepraszam bardzo,czy mógł bym poprosić o proste wytłumaczenie ``łopatologiczne`` krok po kroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli  nie ma pod PPM opcji drukuj albo nie wywołuje z "ctrl+P" to masz jakiś zaczarowany sprzęt :P A jeżeli potrzebujesz łopatologicznego wytłumaczenia PPM to...w sumie nie wiem co, wymiękam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkal sie ktos z problem, jakby jakas apka siedziala w tray i co jakis czas probowala dostac sie na pierwszy plan przez co inne apki sie minimalizuja? Myslalem ze juz sie to naprawilo, a teraz powrot tego problemu zaliczylem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Jeżeli  nie ma pod PPM opcji drukuj albo nie wywołuje z "ctrl+P" to masz jakiś zaczarowany sprzęt :P A jeżeli potrzebujesz łopatologicznego wytłumaczenia PPM to...w sumie nie wiem co, wymiękam :)

PPM prawy przycisk myszy tak?

 

Nie mam właśnie opcji drukuj i dlatego napisałem co może być nie tak?

 

Spróbowałem otworzyć plik PDF w Wordzie i wtedy udało się wydrukować. :mellow:

 

-najechać kursorem na ikone pliku pdf

-prawy myszy

-otwórz za pomocą

-wybrać Word-lewy myszy

-opcja drukuj

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem, wersja upgrade z 7pro na 10pro. Powiem krótko...d nie urywa...

Zalety to wątpliwa korzyść z dx12(mam raptem tylko totalwara wh na to póki co, na dx11/w7 chodzi mi równie dobrze), ciut szybsze uruchamianie(nie z hibernacji) i wyłączanie.

 

Poza tym to zwykły win7 z niepotrzebnie udziwnionym menu start, panelem sterowania i innymi <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>łami, że jak cza coś znaleźć to w uj klikania...telemetrie wyłączyłem od razu, podobnie windows update, i działa stabilnie. I tyle. A, i musiałem doinstalować kalkulator...czizas...No i classic shell i jakoś to wygląda. Jakoś, bo w7 był ładniejszy.

Równie dobrze mogli dać w w7 dx12 i problem z głowy...

 

Zobaczę jak z uruchamianiem/wyłączaniem za 7 miesięcy będzie...bo tyle mniej więcej ma postawiona równolegle kopia w7.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klausowi chodzi o tzw. "Szybki Start". Podczas wyłączania Windows 10 hibernuje sobie część jądra, dzięki czemu uruchamia się szybciej. Rzeczywisty czas startu daje zmierzenie długości uruchamiania systemu po wybraniu opcji "Uruchom ponownie", wtedy system startuje od zera.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozszerzyć?

Ja mam wyłączoną hibernację, a i tak wydaje mi się, że galancie szybciej się uruchamia niż 7

Bo startuje szybciej niż 7, zresztą 8/8.1 też startował szybciej. I przy wyłączonej hibernacji opcja "Fast Startup" nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie mam fast startu. Dalej mi się ten system nie podoba...ale sie zapewne przyzwyczaje. Kompozycje ssą...te z 7 były lepsze...ciekawe czy znajdę jakieś fajne alternatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PPM prawy przycisk myszy tak?

 

Nie mam właśnie opcji drukuj i dlatego napisałem co może być nie tak?

 

Spróbowałem otworzyć plik PDF w Wordzie i wtedy udało się wydrukować. :mellow:

 

-najechać kursorem na ikone pliku pdf

-prawy myszy

-otwórz za pomocą

-wybrać Word-lewy myszy

-opcja drukuj

 

A wystarczyło zainstalować Adobe Readera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...