Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz rozszerzyć?

Ja mam wyłączoną hibernację, a i tak wydaje mi się, że galancie szybciej się uruchamia niż 7

 

Panel sterowania\Sprzęt i dźwięk\Opcje zasilania\Wybierz działanie przycisku zasilania. Sprawdź, czy masz włączoną opcję "Szybkie uruchamianie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jednym klikiem wrócisz do poprzedniego systemu.

Moim zdaniem warto, chociażby po to, żeby sprawdzić, jak system będzie śmigał na konkretnym sprzęcie. Dodatkowo, jeżeli dobrze zrozumiałem wywody M$ w tej kwestii, niejako "zarezerwujesz" sobie darmową licencję Win10 i będziesz mógł go legalnie zainstalować na tej maszynie również po 29 lipca.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jednym klikiem wrócisz do poprzedniego systemu.

Moim zdaniem warto, chociażby po to, żeby sprawdzić, jak system będzie śmigał na konkretnym sprzęcie. Dodatkowo, jeżeli dobrze zrozumiałem wywody M$ w tej kwestii, niejako "zarezerwujesz" sobie darmową licencję Win10 i będziesz mógł go legalnie zainstalować na tej maszynie również po 29 lipca.

Już raz zauktalizowałem do 10, jak wróciłem to problemy przeszły na 8.1 i musiałem formata...

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win 10 Pro x64

Nie wyświetla się menu start. Po kliknięciu LPM na ikonę start (logo windowsa na pasku) nic się nie dzieje. To samo tyczy się zegara z kalendarzem, ikony głośności i ikony sieciowej. Ktoś może miał z tym do czynienia? PPM działa, rozwija się menu i idzie jeszcze coś zrobić.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn że którąś aktualizacje przerwałes, albo zle sie system zaktualizował. Miałem tak na lapku na firmowym. Wiem że szukałem troche odpowiedzi i mi pomogło odpalenie cmd i wpisanie sfc/scannow.

Zrobiłem skan.

"Windows Resource Protection did not find any integrity violations" więc według tego wszystko jest ok. Poszukam jeszcze rozwiązania po necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U znajomego z podobnymi problemami powodem okazały się źle ustawione prawa dostępu do katalogu TEMP, przeniesionego na osobną partycję. Pomogło dodanie użytkowników "Wszyscy" i "Wszystkie pakiety aplikacji" z pełnymi uprawnieniami - spróbuj, może pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tempa mam w ramdisku...pagefile zresztą też :P

Na razie nie mam zastrzeżeń do systemu, prócz tego co wymieniłem. Działa, dźwięk działa i pozostałe sterowniki, nie ma freezów, dziwnych zachowań, zupełnie jak w poblokowanym w7 ^^.

Nie ma windows update, nie ma niespodzianek z d... nie ma reklam. No i menu start z classic shella daje rade, choć kolorystycznie ciut nie pasuje i głupie metro style lepiej czasem wygląda, jak se włączę podgląd do testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna z porad nie naprawiła problemu. Dopiero reset do stanu początkowego pomógł...... na 24 godziny. System + aktualizacje + sterowniki nic więcej. Dziś chciałem zainstalować resztę. Wszystko było ok do pierwszego ponownego uruchomienia. Wracam do 7.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś ostatnio problem z wybudzanie PCta z trybu uśpienia? 

 

PC startuje, ale monitor nie dostaje sygnału. Po restarcie poprzez przytrzymanie przycisku power (przycisk restart nic nie robi - normalnie działa) bios informuje, że ustawienia OC zawiodły i radzi przywrócić ustawienia optymalne. Żadnego OC nie mam, ale load optimized default nic nie zmienia w kwestii problemu.

Zresztą od niemal roku problemu nie było. Teraz zostaje kwestia, czy to któraś aktualizacja systemu spieprzyła sprawę, czy to wymieniony kilka dni temu monitor (gw2255 wymieniony na u2515h). Sprawdzałem poprzez DisplayPort, jak i HDMI. Bez przejściówek itd. 

 

b150m pro-dh

i5-6500

4x 4gb 2666/cl15 @ 2133 cl12 (to jedyne "OC", ale pisałem, po wczytaniu ustawień optymalnych nic się nie zmienia w kwestii wybudzania)

ssd370

gtx970 msi gaming

 

Po aktualizowałem wszystkie biosy/vbiosy, sterowniki etc. 

Edytowane przez Meccaryn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem, jak mi się na jednym kompie pojawia okno reklamujące aktualizację Win10, to je zamykam. A wtedy w tle uruchamia się dodatkowy proces Svchost, który zajmuje 12% mocy procka i 300MB ramu. Hm, ciekawe... Oczywiście proces też idzie do śmieci. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktywował ktoś Windowsa 10 z darmowego upgrade po zmianie dysku? Planuję zainstalować na czysto na nowym dysku SSD i zastanawiam się czy aktywacja się powiedzie od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam okresowo problem podczas uruchamiania Windows. Zamiast pulpitu pojawia się  czarny ekranem z kursorem, którym mogę poruszyć. Opcja Ctr+Shift+Esc nie uruchamia mi wtedy Menedżera zadań.

Próbowałem już po normalnym wejściu do Windows:

 

1.  w wierszu poleceń: sfc /scannow - nie wyszukuje żadnych problemów

2. usunąłem z rejestru HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/Active Setup/Installed Components/  wpis z wartością domyślną: Windows Desktop Update.

 

Te działania nie pomogły. Jakieś dalsze sugestie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli problem występuje losowo, podejrzewałbym sprzęt. np przekręcone pamięci, procek. Może na zimno powodują jakieś błędy i odpowiednie składniki windowsa nie ładują się.

 

Dzięki za odpowiedź. Raczej nie jest to wina sprzętu, bo proca i pamięci mam  podkręcone od ponad roku ,a problem zaczął się dopiero po przejściu na Windows 10 i ESET NOD AV 9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Raczej nie jest to wina sprzętu, bo proca i pamięci mam podkręcone od ponad roku ,a problem zaczął się dopiero po przejściu na Windows 10 i ESET NOD AV 9.

To, że problemy zaczęły się po instalacji win 10 nie musi oznaczać, że wina nie leży po stronie OC. U mnie po aktualizacji TH2, 10 cały czas nie mogła się uruchomić i chciała naprawiać błędy, których nie znajdowała. Po długich poszukiwaniach i kombinacjach winą okazało się podkręcanie mostka północnego, mimo że na XP, 7 i 10 przed updatem nie było żadnych problemów.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujemy nową licencje - najlepiej BOX.

 

 

Jak nową licencję ?

 

Za WIN7 PRO zapłaciłem ponad 1000zł.

 

Zaktualizowałem do Win10 i teraz po zmianie płyty głównej mam od nowa płacić za system ?

 

 

Nie próbowałem jeszcze instalacji WIN10 na nowej mobo, ale nie wierzę, że trzeba opłacać nową licencję po zmianie płyty.

 

Licencja jest już przyznana do właściciela na koncie MS - ja jestem na koncie MS, nie na koncie lokalnym.

 

Myślę, że weryfikacja właściciela pozwoli na zmianę płyty bez ponownego płacenia za system.

 

Przecież ludzie atomicą potraktowali by Redmont za takie plugastwo :P

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, podpowie mi ktoś jak ustawić żeby nie było automatycznego logowania do konta użytkownika? Mam laptopa i na .Im kilka kont, jak jestem ja zalogowany i wyłącznie lapa to po ponownym uruchomieniu systemu znowu się loguje na moje konto. Więc inny użytkownik musi się najpierw wylogowac i trochę to trwa tym bardziej że sprzęt nie najszybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałeś kupionego BOXa Windows7 to nadal masz BOXa Windows 10 ze wszelkimi przysługującymi w tym momencie uprawnieniami.

 

Nieprawda. Nawet jeśli kupiłeś BOXa Windows 7, to po przejściu na Windows 10 posiadasz już licencję OEM Windows 10, czyli system przyporządkowany do płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...