Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Bazowałem na tym: http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-win_upgrade/upgrade-from-windows-7-box/f67e691d-ca31-4522-a238-2b70a94c74f4

 

If you upgrade from a retail version, it carries the rights of a retail version.

 

Swoją drogą, trzeba będzie poszukać jakieś lepszej informacji niż fora M$

Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzwoniłem do Pomocy Microsoft w Polsce. Za pierwszym razem laseczka powiedziała mi, że jeśli mam BOX Win7 to po przejściu na Win 10 mam dalej prawa BOX. Druga, już po jakimś miesiącu czy dwóch powiedziała, że przejście odbywa się na zasadach otrzymania jedynie Windows 10 OEM w każdym przypadku.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oni dalej sami nie wiedzą jak to jest dokładnie

gdzieś w tym temacie zamieściłem linki do tematu na forum microsoftu gdzie odpowiedzi nie było  a to było rok temu :) widać nawet teraz nie wiadomo jak jest do końca wstydź się polski oddziale microsoftu


http://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_10-win_upgrade/uaktualnienie-windows-7-ultimate-box-do-windows-10/6a68a1f3-87d8-4115-95c3-2ce74b9a815c


polecam poczytać ten wątek to jest jakiś koszmar

 

Tak to chyba wygląda :

 

Teraz wiem (rozumiem to tak), że po uaktualnieniu wersji BOX 7/8.1 do Windows 10 na komputerze tzw... danym sprzęcie Windows 10 przypisuje się do platformy do chwili jej awarii albo wymiany, po czym bez problemu można wrócić do starego Windowsa (nabytej samodzielnie) w wersji BOX 7/8.1 na nowym sprzęcie i jeśli platforma tzw.. płyta główna ulegnie awarii można skorzystać z aktualizacji bezpłatnej (w okresie trwania promocji), a jeżeli zepsuje się lub użytkownik będzie chciał wymienić płytę główna, po okresie promocyjnym może sobie zainstalować system w wersji licencji jaką nabył, a powrót do Windows 10 nastąpi dopiero, po zakupie licencji lub jeśli nabędzie uaktualnienie do Windows 10. Oczywiście pamiętając, że jeśli wymienia sprzęt i instaluje swoją nabytą wersje systemu wersji BOX 7/8.1, Windows 10 traci formalnie legalność na niezepsutym sprzęcie i należy go odinstalować lub zakupić klucz do tej wersji jeśli będzie taka możliwość.

 

Edytowane przez Polar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki: zdarza się wam czasem iż W10 nagle (zazwyczaj niedługo po starcie systemu - choć nie zawsze) zrzuca aplikację pełnoekranową do paska? Przy czym nie pojawiają się żadne powiadomienia czy komunikat - od zrzucił i już. Niby <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>ła ale starsze gry tego nie "lubią" i jak już spróbuje "podnieść" aplikację to mam czarny ekran i nie działa żadna kombinacja klawiszy (Alt+Tab, Ctrl+Alt+Del, Ctrl+Shift+Esc, Win, itp.) i jedyne co mi pozostaje to wcisnąć Power na obudowie wtedy system ładnie się zamyka i mogę zacząć zabawę od nowa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjedź z taktowaniem pamięci w dół i sprawdź czy problem dalej występuje.

 

Chyba się nie zrozumieliśmy ;) Tu nie chodzi o "wywalanie do pulpitu" czyli aplikacja się zawisła (jak zrobię w dowolnym momencie Alt+Tab w CoH 1 też nie mogę wrócić) tylko o to że jakby jakiś proces wychodził na pierwszy plan i wszystko minimalizował. Zdarza mi się to też w CoH 2 ale ta gra "wybacza" i nie ma problemu z powrotem. I aby była jasność na domyślnych MHz dla DDR4 też to się dzieje (w sumie to było pierwsze co sprawdziłem).

 

Jedyne co "moje" chodzi w tle to Dropbox, Core Temp oraz WinSplit Revolution - więc podejrzewam że to jakaś systemowa aplikacja tylko nie mogę dojść jaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie moze i banalne, ale nie wiedzialem jak sformułować pytanie w google.

 

Mianowicie:

 

W windows 7 klikam znak na klawiaturze, zaznaczenie przeskakuje do nazwy pliku/folderu zaczynajacej sie od wcisnietego znaku.

W windows 10 home, przy wcisnieciu przycisku znika wszystko i wlacza sie wyszukiwanie. Meczace i niezbyt fajne. 

 

Da sie jakos wylaczyc ten tryb "automatycznego wyszukiwania" ? :> Bede zobowiazany za pomoc, dzieki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź opcje folderów, czy masz ustawione tak, jak na obrazku

post-116283-0-89115100-1469444637_thumb.jpg

Zrzut jest z Windows7, ale z tego co pamiętam na Win10 jest praktycznie identycznie.

Edytowane przez katoda
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa dokładanie tak jak na windows 7 , zarówno wersja Home jak i Pro dziesiątki.

Panowie, mam pytanie moze i banalne, ale nie wiedzialem jak sformułować pytanie w google.

 

Mianowicie:

 

W windows 7 klikam znak na klawiaturze, zaznaczenie przeskakuje do nazwy pliku/folderu zaczynajacej sie od wcisnietego znaku.

W windows 10 home, przy wcisnieciu przycisku znika wszystko i wlacza sie wyszukiwanie. Meczace i niezbyt fajne. 

 

Da sie jakos wylaczyc ten tryb "automatycznego wyszukiwania" ? :> Bede zobowiazany za pomoc, dzieki !

Edytowane przez masin
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo dzieje się u mnie jeżeli mam włączonego Klienta Citrix. Może kolega przypadkiem też używa?

 

Hm ... Nie Citrixa nie mam ale mam VMWare Workstation (klienta do ESXi też ale to na pewno nie to) i teraz się zastanawiam czy to nie przypadkiem jakieś "badziewie" do USB/Sieci czy coś. Jakiś trop jest sprawdzę to! Podziękował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelam w ciemno ale "a nóż widelec". Czy pojawił się może sposób na aktywowanie/upgrade klucza W7 w W10 bez przechodzenia procesu aktualizacji? W10 mam zainstalowany od dawna, jednak zmiana sprzętu poszła i wywaliło keya. Mogę zainstalować W7, aktywować key itd. Ale nie mogę już przejść procesu aktualizacji z głupiego powodu...brak stałego internetu chwilowo. Podepną mnie dopiero po 29tym.. :D
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelam w ciemno ale "a nóż widelec". Czy pojawił się może sposób na aktywowanie/upgrade klucza W7 w W10 bez przechodzenia procesu aktualizacji? W10 mam zainstalowany od dawna, jednak zmiana sprzętu poszła i wywaliło keya. Mogę zainstalować W7, aktywować key itd. Ale nie mogę już przejść procesu aktualizacji z głupiego powodu...brak stałego internetu chwilowo. Podepną mnie dopiero po 29tym.. :D

 

 

robisz pena i instalujesz na kluczy z W7 jeżeli o to Ci chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zacznij od wyłączenia wszystkiego w ustawienia > prywatność > aplikacje w tle jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś.

 

Wyżej miałem na myśli bardziej usługi ale faktycznie aplikacje ze sklepu (głownie te działające w tle) też warto przejrzeć - dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile nie masz bzika na punkcie zbierania informacji przez MS to W10 jest fajnym systemem - na pewno lepszym niz W8 i jego usprawniony krewny W8.1. Co do porownania z W7 to zalezy jak sie adoptujesz do nowosci (zmienione nieco gui i promowanie nowych okienek z ustawieniami - na ten moment wiele opcji skacze miedzy panelem sterowania i pochodnymi a tym nowymi ustawieniami). Z grami bez roznicy wzgledem W8 (starsze tytuly wymagaja doinstalowania dxDraw czy jakos tak). Wada jest, ze ... MS probuje za wszelka cene promowac swoje aplikacje i czasami bedziesz musial przywracac doyslna apke od danego rozszezenia (chociaz ostatnio z tym lepiej). Ogolnie system na chwile obecna wyglada jakby MS byl w polowie drogi ze ziany starego systemu na ksztalt nowej wizji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj, wyłącz szpiegów, wyłącz windows update, zainstaluj firewall jakiś pokroju comodo chociaż, włącz adblocka w przeglądarce(ublock czy cuś) i o ile nie siedzisz na warezach i nie sciągasz jak leci zasyfionego softu to system jest bezpieczny.

Ogółem mi się nadal nie podoba, używam z rozpędu(bo się domyślnie jako 1 włącza, no i jest szybszy ciut start niż 7). DX12 to pic na wode w obecnym wykonaniu no ale może przyszłość coś pokaże...ale podobnie rewolucyjny miał być dx10 dla visty a wyszła kupa jak zwykle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem się dzisiaj do Win10 na ponad 4-letniej instalacji Win7 i chyba na nim zostanę po tych próbnych 30 dniach. Wszystko przebiegło bez najmniejszego zgrzytu. Patrząc "na oko" przetrwały wszystkie ustawienia z Win7, jak na razie nie natknąłem się na żaden problem. Używałem czegoś takiego jak Poczta Usługi Windows Live, czyli Windows Live Mail 2012 do poczty i newsów. I to także przetrwało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając wasze wypowiedzi doszedłem do wniosku, że na starym sprzęcie jednak nie będę ryzykował niekompatybilności itp. Na nowym niestety jak trzeba będzie to nie będę miał wyboru. Pozdr. 

Mam same stare sprzęty (i5 2320, Pentium G620, mobilne C2D) i W10 działa bez problemu. Jedynie w lapku na N2xxx W10 jest jakby z konieczności.

 

Rozmawiałem wczoraj z kumpel, który miał W7 starter na jakimś netbooku. Zaktualizował do W10, ma pełne W10 a nie niepełnosprawne W7 i stwierdził, że "to nie jest ten komputer", działa dużo płynniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem update Win7 do Win 10 i jest ciekawa sprawa, jak chcę uruchomić kalkulator wpisując calc to zaczyna zamiast go uruchomić zaczyna mi wyszukiwać pliki, na lapku który miał 10 od nowości to działa. Do tego jak chcę uruchomić sklep to twierdzi on, że nie ma połączenia z netem. Jakieś propozycje poza avastem, zasilaczem i formatem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, przypomniałem sobie na ostatnią chwilę, że przydałoby się skombinować sobie licencję na dziesiątkę, póki darmowa. Wziąłem więc jakiś stary HDD, odłączyłem wszystkie dyski w kompie i podpiąłem tylko tego staruszka. Na nim zainstalowałem najpierw Win7, a następnie od razu zrobiłem upgrade do Win10. A potem dysk spowrotem wrócił do szuflady, a resztę podłączyłem ponownie. Tak więc mam wciąż niezasyfioną siódemkę, jak i zarezerwowaną licencję na 10...

 

Ale żeby nie było tak łatwo i przyjemnie, to microshit musiał coś schrzanić. 10-ka instalowała się ponad 8 godzin - postęp szedł strasznie wolno, a na dodatek potem zaciął się na 99%. Winowajcą okazał się działający w tle Windows Update, który szukał sobie ot tak łatek do siódemki. Po jego ubiciu i restarcie upgrade'u, poszło wszystko w 40min. :)

 

Pytanie tylko, kiedy przesiądę się na to nowe cudo - tego nie wiem, ale podejrzewam, że może w przyszłym roku, jak będę myślał o zmianie sprzętu (tak, wiem, że licencja jest OEM, ale wystarczy jeden telefon i bez problemu znowu ją aktywują).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli problem występuje losowo, podejrzewałbym sprzęt. np przekręcone pamięci, procek. Może na zimno powodują jakieś błędy i odpowiednie składniki windowsa nie ładują się.

 

Klaus, możesz mieć rację z tym przekręceniem. Zmieniłem antywirusa z ESET NOD v.9 na Kaspersky i problem czarnych ekranów póki co zniknął.

Pozostał problem okresowego braku ikony (rzeczywiście wtedy, kiedy podzespoły są zimne, bo komputer stał kilka godzin nie uruchamiany) Logitech Gaming Software w pasku zadań.

Na razie testuje stopniowe odkręcania procka i pamięci.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jeszcze siedzę na 7 ale niestety wygląda ze będę zmuszony przenieść się na W10 (Vulkan jakoś powoli się rozwija w porównaniu do DX12). W takim razie ktoś zna miejsce gdzie można już zdobyć oczyszczoną z telemetri wersję (jakiś zmodowany bezpieczny ISO)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...