Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

zrobiłem update Win7 do Win 10 i jest ciekawa sprawa, jak chcę uruchomić kalkulator wpisując calc to zaczyna zamiast go uruchomić zaczyna mi wyszukiwać pliki, na lapku który miał 10 od nowości to działa. Do tego jak chcę uruchomić sklep to twierdzi on, że nie ma połączenia z netem. Jakieś propozycje poza avastem, zasilaczem i formatem ;)

 

Ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś?

 

1. głupie pytanie: próbowałeś zamiast "calc", "kalk"?

2. U mnie AdFender, żeby blokować reklamy w Edge, robił chyba jakieś proxy, czy coś (nie pamiętam, bo już tego nie mam) i wtedy nie działał Sklep. Może masz podobny soft w tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile i jakie programy do usuwania "szpiegowania" odpaliles? Podziękuj im za to.

 

tylko jeden, O&O Sutup 10, zastosowałem "Apply recomended".

 

 

1. głupie pytanie: próbowałeś zamiast "calc", "kalk"?

2. U mnie AdFender, żeby blokować reklamy w Edge, robił chyba jakieś proxy, czy coś (nie pamiętam, bo już tego nie mam) i wtedy nie działał Sklep. Może masz podobny soft w tle.

 

1. kalk działa... na innym kompie calc uruchamia kalkulator. Skąd taka różnica?

2. Już przywracam to co O&O poustawiał i zobaczę efekt.

Sklep jak nie działał tak nie działa :/

 

"Sprawdź połączenie z Internetem i spróbuj ponownie

Nie możemy połączyć się z serwerem.

Odśwież stronę

W razie potrzeby kod błędu to 0x80072EFD."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doceniam pracę jaką Microsoft włożył w stworzenie Anniversary Update. Owszem pojawiło się trochę małych usprawnień i bajerów.

Ale najbardziej cieszę, że Edge obsługuje rozszerzenia, a w szczególności można oficjalnie ze Sklepu zainstalować Adblocka ;)

 

PS. Nie zwracałem na to uwagi, ale w Sklepie gry np. Rise of the Tomb Raider, Forza Apex czy Gears of War - są dostępne także na HoloLens.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Menu Start - przypomina krzyżówkę tego z Windows 10 Mobile i Xboxa (Win10 TH2), kwestia przyzwyczajenia. Można np. kliknąć konkretną literę i być przeniesionym do programów, których nazwa od niej zaczyna. 

 

Np. ciemny motyw jest obecnie kilknalny w Ustawieniach - wcześniej trzeba było dokonywać modyfikacji w Rejestrze Windows. Najwięcej jednak zmian dotyczy grafik w interfejsie (ekran blokady w tym Windows Hello, pasek zadań, Ustawienia). Zresztą przejrzałem na razie pobieżnie.  

 

Czy "Mobile hotspot" i opcja "Turn on remotely" dla urządzeń sparowany po Bluetooth.

 

W moim odczuciu "Anniversary Edition" pracuje żwawiej, w tym Edge. Poza tym zniknął u mnie irytujący błąd instalacji sterownika drukarki za każdym razem gdy instalowałem poprawki do Windowsa. 

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie za to irytuje, że nadal nie można jakiegos skrótu zwyczajnie usunąć z menu start. Jak przy instalacji człowiek zaznaczy "utwórz skrót w menu start" to jest po ptakach bo juz sie go nie usunie. Myslalem ze rok czasu to dosc by dodać tak kosmiczną i trudną w implementacji funkcję no ale jednak nie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko wtrącę, że fakt że da się coś usunąć grzebiąć niskopoziomowo w plikach systemu nie zbliża się nawet do "istnienia funkcji" ;-) Od zawsze można było wiele w Windowsach poprzerabiać, to ich piękno i przekleństwo zarazem. Ale kurde, w W98 można było kliknąć PPM i usuwać całe drzewa folderów ze Startu jeśli dobrze pamiętam, nie?

 

 

p.s.:

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nawet w 98 mozna to było zrobic no ale win10 to zbyt nowy system zeby takie bzdury wprowadzać;) co do samego systemu. Póki co aktualizacja wgrana ręcznie na pc i lapka służbowego, na lapka brata również. WU nie chcialo za nic znaleźć uaktualnienia. Odnosze wrażenie ze system działa teraz hmm lepiej po prostu. Mam win10 od premiery na 5 komputerach w rodzince i nie bylo z nim nigdy problemu, po aktualizacji również wszystko działa jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuciłem tą duża zbiorczą aktualizacje i sklep jak nie działał tak dalej nie działa. proxy żadnego nie ma, "szpiegusy" nie wyłączane. wkurza to, bo tego samego dnia robiłem update na drugim lapku, tylko z 8.1 a nie z 7, i tam działa.

 

 

Ciekawostką jest to, żeby zrobić update do win1, jak i zainstalować tą dużą łatkę, na moim vaio musiałem kombinować, bo się komp wyłączał i przywracał poprzednią wersję - rozwiązaniem, znalezionym w sieci, było wyjęcie baterii, urządzeni usb i zapewnienie nawiewu, dopiero to pozwoliło na sukces instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Spotkała mnie ciekawa rzecz. Przedwczoraj wybrałem w ustawieniach opcję "uaktualnij wersję produktu windows". Po przeniesieniu mnie do sklepu do Win 10 PRO był tylko przycisk "zaktualizuj". No to zaktualizowałem i od tej pory mam wersję PRO. Gdzieś potem doczytałem, że insiderzy nawet nieaktywni dostali taką możliwość.

Edytowane przez Misio38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuciłem tą duża zbiorczą aktualizacje i sklep jak nie działał tak dalej nie działa. proxy żadnego nie ma, "szpiegusy" nie wyłączane. wkurza to, bo tego samego dnia robiłem update na drugim lapku, tylko z 8.1 a nie z 7, i tam działa.

 

 

Sprawdź wpisy w pliku hosts.

Mnie sklep Windows nie działał gdy w powyższym pliku wkleiłem adresy blokujące połączenia "szpiegujące" i wśród nich były adresy sklepu. Może jeden z programów "szpiegusów" dodał tobie takie wpisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam tableta na Win10. Problem błahy ale nie dający mi spokoju, to w trayu po kliknięciu na ikonę baterii pokazuje ilość % i w teorii przybliżony czas działania na baterii. Jednak cały czas widnieje napis "trwa obliczanie" i tak do pustego.

post-164893-0-29960000-1470484870_thumb.jpg

Miałem wymienianego na gwarancji, poprzedni identyczny model się zepsuł, ale bez problemu prawidłowo pokazywał ten czas, a ten coś nie chce. Można jakoś wymusić albo mu "pomóc" w tych szacunkach?

 

PS.

Przy okazji, Win Update nie widzi tej nowej aktualizacji, po zrobieniu pena z nią, mam w oknie co zostawić w systemie tylko opcję "nic". To tak jakby format. Dlaczego?

 

Pzdr.

Edytowane przez SzczYpior_n1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze nie wszyscy zaktualizowali to uwaga na cyrki z softem. MS jak zwykle narobił bugów ile wlezie i tak na przykład po nieudanej aktualizacji ("ooops, something went wrong") restart PCta zaoowocował brakiem bootowalnego urządzenia i klops. Co najśmieszniejsze nie szło tego żadnymi normalnymi sposobami obejść. Po prostu wywaliło system i tyle. Trochę klikania po googlach i okazuje się że rozwiązaniem na problem z aktualizacją jest...odpięcie netu pomiedzy etapami weryfikacji pobranych plikow a instalacją. U mnie brak netu zawiesił postęp, ale dałem mu powisieć 5minut i podpiąłem kabel, wtedy już poszło ok. Ze stale włączonym internetem zaś wyglądało to tak że przygotowywanie do instalacji wskakiwało na 2% i crash a potem system rozwalony. Oczywiście dopóki restartu się nie zrobi to można próbować znowu tym razem z wypięciem kabla i takie wyjście polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to inaczej aktualizowałem 1511 do 1607 - Aniversary.

 

1. pobrałem ISO systemu z stronki MS: https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10ISO/ - wybieramy w Confirm.

 

2. umieściłem ISO systemu na drugim dysku w komputerze.

 

3. uruchomiłem ISO LPM i od razu wszedł w virtualny napęd.

 

4. w czasie instalacji systemu, zaznaczyłem aktualizację z zachowaniem wszystkich plików.

 

5. po aktualizacji mam 1607 14393.10 i wszystko co miałem wcześniej.

 

 

Aktywacja zachowana, żadnych odpinań internetu.

 

Nawet pendrive nie trzeba było robić :)

 

 

7857911300_1470528332_thumb.jpg 9431918600_1470528334_thumb.jpg 8673033800_1470528335_thumb.jpg

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z drukowaniem plików PDF w wIndows 10. Któs umie rozwiązać problem??

Obejściem problemu jest otworzenie w wordzie,ale to nie to samo.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kliknięciu ikony drukuj nic się nie dzieje. Brak jakichkolwiek plików oczekujących na drukowanie w kolejce. Podobny problem jest z drukowaniem niektórych (tylko niektórych- nie wiem dlaczego) wiadomości poczty Windows 10.

Można otworzyć plik PDF w Wordzie i wtedy drukuje wszystko, jednak format pliku jest nieco zmieniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, Panowie, problem rozwiązany z plikami PDF.

Musiałem przestawić w ustawieniach drukarki na druk w skali szarości, ponieważ nie mam kolorowego tuszu zainstalowanego w drukarce.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie, gdy po blokowałem "szpiegowanie".

 

Niestety musiałem robić instalację od nowa, ale z zachowaniem plików.

 

Po 2 tygodniach coraz poważniej myślę o powrocie do 7, bo sklep jak nie działał tak nie działa a do tego FF potrafi się tak zwiesić, że cały komp nie odpowiada. Widać i3 2,4GHz i 4GB ramu to za mało dla win 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...