Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba w Zambii człowieku. Nie żebym był świętym (pewnie mnie wsadzą jako jednego z pierwszych), ale jednak nie wiem skąd takie stwierdzenie? Bo co? Koledzy w szkole mają same piraty? Jak mama z tatą dają karę na komputer co 2 tyg. to się nie dziwię że i nowych gierek nie kupują. Ale nie chrzań już takich farmazonów. Poza grami, nie wiem co trzeba piracić żeby używać komputera? Windows przy każdym kompie w cenie i nawet nie masz prawa zrezygnować; office? OPEN OFFICE biiijacz; thunderbird, przeglądarki, playery wszystko za darmo. Cholera...jaki soft piracić? Oo Photoshopa? GIMP, a jak nie pasi to załóż firmę i kup na FV, jak jesteś studentem, weź wersję studencką za cenę biletu na koncert.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... no powiedzmy że masz rację, choć nawet blisko nie jesteś, bo u mnie od Factorio po Wieśka wszystko na GoGu siedzi.
No ale jak mus to mus, koniecznie użyj tych wynalazków, "chroń się" CBA/CBŚ/NSA/[gluteus maximus] wszyscy są na Twoim tropie! :)
Aha, p.s. jak już użyjesz to nie pisz żali że Ci wyszukiwanie nie  działa, masz problemy z aplikacjami, powiadomieniami itd itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś głupot się naczytałeś i powielasz je dalej.

 

Trochę odpowiedzialności, ktoś mniej świadomy wejdzie na forum i przeczyta, że ma instalować jakieś programy psujące system.

 

Jak chcesz, to instaluj te programy (wirusy?) na własną odpowiedzialność, tylko potem nie marudź, że MS czegoś nie naprawia, skoro zablokowałeś telemetrię.

Edytowane przez maker3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Norton Ghost 15 to dziala na Win10 ?

Ew. co doradzicie w jego zastępstwie do regularnego robienia kopii systemu ?

 

EDIT:

Nie ważne już wiem co i jak.

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę wszczynał kłótni, ale uwierz mi 90% użyszkodników korzysta z NIELEGALNYCH GIER. Ty TAKŻE!!! Pas!!! Wracamy do Windows10.

PS. Widzę, że naoglądałeś się zbyt dużo hollywoodzkich filmów - to twoje bijacz. ochłoń młodziku.

 

Nikt z moich znajomych nie używa pirackiego softu, ale oni w gimnazjum mają ewentualnie dzieci. 

 

Weź się opanuj, albo będziesz musiał zakładać nowe konto (co nie będzie wielką stratą dla forum)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I z EULA bodajże :

"“We will access, disclose and preserve personal data, including your content (such as the content of your emails, other private communications or files in private folders), when we have a good faith belief that doing so is necessary to”, for example, “protect their customers” or “enforce the terms governing the use of the services”.

 

Dobrze by było żeby każdy zrozumiał skąd takie zapisy....

 

Windows 10 jest usługą która zawiera inne usługi. Jakiś czas temu MS ujednolicił politykę prywatności dla wszystkich swoich usług, stąd też odpowiednie zapisy w EULA systemu.

Konto MS- dane użytkownika

Poczta MS - dostęp do maili

Skype - dostęp do komunikacji

Onedrive - dostęp do prywatnych folderów i plików

 

I tak dalej i dalej w przypadku pozostałych usług wchodzących w skład systemu.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M$ w formie... po anniversary update zabrali mozliwosc odwlekania restartow po updacie. Switnie, po prostu swietnie. Ciekawe komu przeszkadzal komunikat o koniecznosci restartu i mozliwosci odlozenia go o x godzin (a pozniej powtorny komunikat).

 

Masz ustawienia w jakich godzinach się nigdy nie zrestartuje. W pozostałym czasie jeśli sięaktywnie korzysta z systemu powinien pytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ktoś doświadczył freezow SSD po zainstalowaniu Anniversary Update ???

 

Hm, mi sie zdaje że mam przycinki jak uzywam przeglądary. Tylko nie wiem czy to wina dołożonego cruciala czy tez właśnie AU. Na sek system sie zwiesza. Nie zawsze i nie jakoś regularnie ale robi to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam win 7 ori i uaktualniłem go do win10, będę niedługo wymieniał mobo i proca i czy jest taka możliwość żeby mojego win 7 postawić a potem go znowu uaktualnić do win 10 (czytałem że jeszcze jest taka możliwość) oczywiście na starej płycie ten windows nie będzie już użytkowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tekscie "To błędy, których nie popełniają nawet amatorzy." przestalem czytac. Nie, nie bronie M$, jednak takie idiotyczne teksty zniechecaja do czytania. 

 

Co do 10 i update-ow to udalo mi sie zmusic system do pytania o instalowanie aktualizacji poprzez edycje ustawie zasad grupy.

start -> "edytuj zasady grupy" -> Konfiguracja komputera -> Szablony administracyjne -> Skladniki systemu windows -> Usluga Windows update -> Konfigurowanie aktualizacji automatycznych i edytujemy na to co chcemy ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tekscie "To błędy, których nie popełniają nawet amatorzy." przestalem czytac. Nie, nie bronie M$, jednak takie idiotyczne teksty zniechecaja do czytania. 

 

Co nie zmienia kwestii, że distro linuxa, którego używam od 7 lat (prywatnie, nie posiadam już windowsów w domu) tworzą amatorzy i nigdy nie przydarzyły im się takie wpadki, jakie miały miejsce przy anniversary update. W zasadzie, to nie przypominam sobie żadnych większych wpadek.

 

Uwierz, pracuję w dość dużej firmie, która jest partnerem MS w Polsce na kilku płaszczyznach i MS naprawdę popełnia błędy i nie raz straciliśmy przez nich tygodnie pracy. Np. podali błędne rozwiązanie problemu z ich CRM Dynamics, który wdrażaliśmy u klienta i przez bodajże 6 tygodni nikt od nich nie miał cywilnej odwagi przyznać się do błędu. Przy problemie z unixem, piszę maila do opiekuna pakietu i przeważnie na drugi dzień mam rozwiązanie/workaround albo za tydzień wychodzi nowa wersja pakietu z poprawionym bugiem. Nie uwierzyłbyś, jaką drogę w MS potrafi przejść ticket z tzw. Premiere Support, zanim ostatecznie znajdzie się rozwiązanie, albo twórczy sposób jego zamknięcia bez rozwiązania pod jakimś malowniczym pretekstem.

Jest sobie takie KB dotyczące problemów z mapowaniem drukarek w sesjach terminalowych, które stosowało się do Windows 2008, 2008R2 i Windows 2012; teoretycznie w 2012R2 problem został usunięty, ale jak uruchomiliśmy dość duże środowisko pracujące w oparciu o RDS 2012R2 to jednak okazało się, że problem wciąż występuje. Wyprodukowanie tego KB dedykowanego do 2012R2 zajęło im 6 miesięcy, które dla nas były miesiącami pracy na work aroundzie, wymagającym sporego nakładu pracy. Sorry, ale jak dla mnie, przymierzając jakość ich ostatnich produktów do ceny, jaką im się za nie płaci i tego, jak traktują klienta, to jest to porażka. No ale monopol upoważnia do wprowadzania dyktatury...

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wyglada od strony administratorow, ale sam windows serwer zniechecil mnie swoim sposobem zarzadzania nim.

 

Co do linuxa, to bledy sie zdarzaja. No moze nie jakies gigantyczne, ale upierdliwe na pewno. Po za tym nie potrafie zrozumiec, czemu Ci wszyscy programisci nie moga sie zebrac do kupy i razem rozwijac jednej wersji systemu i wszystkiego wokolo podstawowych funkcji i rdzenia. A pozniej niech se juz tworza te wlasne srodowiska graficzne w oparciu o jeden menadzer okien. Kolejna sprawa, ze jest nadal sporo rzeczy zakodowanych w kodzie, bez mozliwosci zmian bez zabawy w rekompilacje itd - np. Brak wylaczenia kopiowania zaznaczonego tekstu i wklejania go SPM, co doprowadza mnie do kur**** jak dzialam na touchpadzie... co chwila przeszukiwanie kodu zrodlowego, gdzie to znowu wlepilo mi jakis bezsensowny kod. Gorzej jak wklejony kod jest poprawny skladniowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Quave, jeśli chcesz stabilność, to coś do rozwiązań produkcyjnych centos, suseł.

btw. https://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1378080

@hayden("Linux ma już tyle lat. Dalej tyle problemów. Dla mnie ludzie, którzy instalują linuxa chcą byź poprostu COOL i original."), mi wystarczy, że dysk nie mieli, że nie jestem uzależniony od żadnej firmy, że mam pełną kontrolę na systemem, że co nową wersję kernela dostaję pozytywne zmiany, że nie muszę restartować systemu, no i mogę sobie wmawiać, że jestem COOL i original.

@topic, dla mnie dziesiątka ma tyle samo pozytywów, ile negatywów co poprzednie wersje. Ciągle fragmentujący się system plików, ciągle nie rozwiązane problemy z aktualizacją, ciągle monolityczność systemu, ciągle olewanie użytkowników. Gdybym nie miał wersji pro i archa, jako główny system, dziesiątka zniknęła by po tygodniu. Do samych gier jest ok.

Edytowane przez ShFil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(usuniety post haydena)

 

Nie, po prostu linux na serwer nadaje sie znacznie lepiej. No i lepiej radzi sobie z wieloma jednoczesnie odpalonymi aplikacjami. Tyle, ze na serwerze niepotrzeba grafiki a zalatwia wiekszosc konsola.

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tekscie "To błędy, których nie popełniają nawet amatorzy." przestalem czytac. Nie, nie bronie M$, jednak takie idiotyczne teksty zniechecaja do czytania. 

 

Co do 10 i update-ow to udalo mi sie zmusic system do pytania o instalowanie aktualizacji poprzez edycje ustawie zasad grupy.

start -> "edytuj zasady grupy" -> Konfiguracja komputera -> Szablony administracyjne -> Skladniki systemu windows -> Usluga Windows update -> Konfigurowanie aktualizacji automatycznych i edytujemy na to co chcemy ;)

 

a w home jak? ;) wkurza, że wrzuca sobie pobieranie łatek kiedy mu się podoba.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę strzelam, ale stawiałbym na kartę sieciową. Wyłącz we właściwościach karty zezwolenie na wybudzanie ze stanu uśpienia, dodatkowo polecenie powercfg /lastwake poda Ci szczegóły ostatniego wybudzenia, przy odrobinie szczęścia będzie podane tam urządzenie odpowiedzialne za wybudzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę strzelam, ale stawiałbym na kartę sieciową. Wyłącz we właściwościach karty zezwolenie na wybudzanie ze stanu uśpienia, dodatkowo polecenie powercfg /lastwake poda Ci szczegóły ostatniego wybudzenia, przy odrobinie szczęścia będzie podane tam urządzenie odpowiedzialne za wybudzenie.

 

Zabawne bo właśnie uśpiłem kompa. Praktycznie  od razu się włączył więc wykonałem komende powercfg /last wake i oczom nie wierzę :D

 

Nawet nie sięgnąłem do przycisku :D

 

EDIT:

Po wyłączeniu wybudzania przez kartę sieciową, klikam "Uśpij" i wyłącza się monitor, komp nadal pracuje :|

post-103079-0-11184100-1473578275_thumb.png

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie googlowanie wskazuje na Wake on Lan. Masz wyłączone? - to jest zazwyczaj ukryte gdzieś w zaawansowanych opcjach sterownika.

 

Wyłączałem WOL, ale to nic nie dało więc włączyłem je ponownie.

 

EDIT:

Hmm... Wyłączyłem ponownie WOL i zaskoczyło. Działa teraz poprawnie usypianie, przynajmniej na razie.

 

EDIT2:

Jednak nie działa. Raz zadziałało, a za drugim razem gaśnie tylko monitor, komp sie nie wyłącza :( WTF ? :S

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...