Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba dobry temat wybrałem pod moją sprawę. Lada dzień kurier przywiezie mi mój nowy PC, jednak nie ma w nim systemu operacyjnego. Zależy mi na Windows 10 przede wszystkim ze względu na DirectX12. Znajomy zaproponował mi, że da mi swoją płytkę z Windowsem 7, żebym sobie zainstalował. Wiecie czy wciąż można zaktualizować z 7 na 10? Wiem, że gdy na koniec lipca wygasała ta oferta to mimo wszystko wciąż był sposób aby to zrobić, teraz jednak sprawa ucichła i ciężko jest mi cokolwiek stwierdzić na ten temat. Tak, wiem że kupno Win10 byłoby najprostsze, jednak obecna sytuacja mi na to nie pozwala. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mozna https://www.microsoft.com/pl-pl/accessibility/windows10upgrade. Wujek google nie boli.

 

29 lipca wygasła oferta bezpłatnej aktualizacji do Windows 10, ale nadal jest ona dostępna dla użytkowników korzystających z technologii pomocniczych, a w praktyce dla wszystkich

Edytowane przez Krydor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Ktoś wie jak wyłączyć pobieranie sterownika nVidii z automatu podczas windows update ? Właśnie dziś po raz pierwszy pobrał sie najnowszy sterownik do grafiki zielonych. Nie chcę go. Nie chce teraz i w przyszłości. Wiadomo, ostatnio mieli kilka wpadek ze sterami więc czemu mam być narażony na problemy ? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Uważasz, że ta opcja którą opisałem jest najlepszym sposobem na zdobycie Windowsa 10?

 

Zamierzam zmodernizować kompa, myślałem o wersji HOME 64bit, wraz z częściami, ale skoro jest opcja jeszcze update do 10, to czemu miałbym z niej nie skorzystać.

 

Proszę kolego daj znać jakbyś już sprawdził tą opcję, czy coś się płaci i jaką wersję się dostaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zmodernizować kompa, myślałem o wersji HOME 64bit, wraz z częściami, ale skoro jest opcja jeszcze update do 10, to czemu miałbym z niej nie skorzystać.

 

Proszę kolego daj znać jakbyś już sprawdził tą opcję, czy coś się płaci i jaką wersję się dostaje?

 Ja zupdejtowalem windows w ten sposob. Nic sie nie placi. Mialem win 7 pro i mam win 10 pro. Zmienia win na taka wersje jaka miales poprzednio. Masz potem 10 dni  na powrot do starego windowsa, potem juz nie mozna ( nie wiem czy tak rzeczywiscie jest bo nie sprawdzalem ). Windows aktywowany, wszystkie updejty sciagniete. Radze sciagnac najnowsza latke ktora zajmuje 1gb z witryn microsoftu, bo przez win update to strasznie dlugo idzie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to działa w przyszłości, teraz ma 7 na starym kompie i zamierzam go zmodernizować, wcześniej jednak robię update do 10, zmieniam kilka podzespołów( płyta procek pamięci, dysk, grafika).
Windows 10 już na 100% nie wystartuje, po tej zmianie, będzie trzeba od nowa stawiać i jak to wtedy rozwiązać?

Muszę znów 7 instalować z płyty, czy może już od razu 10, serial od 7 będzie mi działał  na 10, czy dostanę nowy, można pobrać pod USB zrobić już 10 z serialem po takim przejściu z 7 na 10 i niczym się nie martwić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licencja będzie nie ważna na nowym komputerze. Po przeniesieniu licencji z 7 do 10 nową licencją 10 jest przypisana do sprzętu. Przy reinstalacji na tym samym komputerze klucz jest nie potrzebny bo w oparciu o identyfikator sprzętowy Windows 10 się sam zaktywuje po połączeniu z Internetem. To co ty sobie wymyśliłeś to typowa cebulandia i Ci się nie uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to działa w przyszłości, teraz ma 7 na starym kompie i zamierzam go zmodernizować, wcześniej jednak robię update do 10, zmieniam kilka podzespołów( płyta procek pamięci, dysk, grafika).

Windows 10 już na 100% nie wystartuje, po tej zmianie, będzie trzeba od nowa stawiać i jak to wtedy rozwiązać?

Muszę znów 7 instalować z płyty, czy może już od razu 10, serial od 7 będzie mi działał na 10, czy dostanę nowy, można pobrać pod USB zrobić już 10 z serialem po takim przejściu z 7 na 10 i niczym się nie martwić?

Inna płyta główna = inny komputer, na pewno nie zadziała.

Musisz zainstalować na nowo Win7, być może będzie potrzebna aktywacja telefoniczna, w której potwierdzisz, że system jest na jednym kompie.

Potem dopiero robisz aktualizację programem dla osób korzystających z ułatwień.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładać nowego tematu a może tutaj ktoś mi pomoże .

Otóż mam problem z Win10 na nowym PC. (z i5 7500) .

Zawsze uruchomienie komputera trwa cholernie długo (brak SSD, ale bez przesady) ekran logowania pojawia się po kilkunastu sekundach, ale pozniej bardzo dlugo trwa zanim wszystko zacznie działac płynnie , pomaga reset (bez względu na to czy po logowaniu , czy po zobaczeniu samego ekranu logowania ) wtedy system ładuje się błyskawicznie , ale zawsze to pierwsze uruchomienie to jest masakra.

Wie ktoś może co może powodowac problem i jak go rozwiązać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz  wygląda na to, że "jakieś" systemowe działania zajmują tyle czasu.

 

Nie może to być RAM, ponieważ po restarcie systemu RAM jest pusty.

 

Nie może to być CPU/GPU/RAM/MOBO, ponieważ następny rozruch systemu jest szybki.

 

To co to jest ?

 

Jeżeli po restarcie systemu, system szybko się uruchamia, wygląda na to, że jednak "gdzieś" cała konfiguracja zostaje zapisana - startowa.

 

Gdzie to może być ?

 

Wejdź w plik stronicowania i ustaw -

 

9965775100_1490656345_thumb.jpg 8806406900_1490656346_thumb.jpg 6804809200_1490656347_thumb.jpg 9729280900_1490656348_thumb.jpg

 

 

Ciekawy jestem, czy po ustawieniu pliku wymiany na "0" będzie jakaś różnica w obecnym uruchamianiu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można przyjrzeć się też opcji fast startup, która może tutaj dawać odmienny efekt.

 

Możliwe też, że komputer nie wyłącza się, tylko przechodzi w hibernację a odczytanie kilku GB zahibernowanego ramu z HDD ma prawo trwać długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, bo google pokazuje raz tak raz tak. Znalazłem w dobrej cenie na jednej ze stron z kluczami Win10 PRO. Chciałem go zainstalować na obecnym lapku, do czasu wakacji kiedy będę go zmieniał na coś nowego. Czy raz aktywowany klucz Win10 PRO będzie działał na nowym PC? Oczywiście na starym lapku wrzucę z powrotem WIN7 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obecnym laptopie mam win7 OEM. Nie koniecznie chce instalować na nim Win10, ale jeśli by działał najpierw na tym, potem na nowym to bym się po prostu przyzwyczajał wcześniej ;) 

 

@reyden - czyli Win10 musi być do takiej zmiany w wersji box? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy to każdego systemu , nie tylko Win 10 - tylko wersja BOX pozwalała przenieść licencję na całkowicie inny komp .

 

OEM jest przypisany do kompa , z reguły do płyty - w razie jej wymiany zaczynają się schodzy z ponowną aktywacją ale da się to zrobić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obecnym laptopie mam win7 OEM. Nie koniecznie chce instalować na nim Win10, ale jeśli by działał najpierw na tym, potem na nowym to bym się po prostu przyzwyczajał wcześniej ;)

 

@reyden - czyli Win10 musi być do takiej zmiany w wersji box? 

 

Windows 7 OEM również nadal można zaktualizować asystentem aktualizacji i legalnie się aktywuje.

A powrócić za kilka miesięcy możesz tak samo, jak pewnie teraz planowałeś z Win10, czyli czystą aktualizacją. Różne głupoty piszą w Internecie, ale aktualizacja nie blokuje kluczy od starego systemu,

 

Plus takiego rozwiązania będziesz mieć, taki że laptop będzie mieć dożywotnią licencję na Win10. Jak za kilka lat Win7 trafi na śmietnik historii, to nie będziesz musiał się martwić o legalny system.

Aktualizacja na razie działa, ale w każdej chwili może przestać, więc nie ma na co czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystał ktoś z opcji Recovery -> Reset thic PC? Komp mi zmula (okno file explorera otwiera się 2 sek), TV przestał widzieć sygnał z komputera. A wszystko to, co podejrzewam, po creator update. I tak się zastanawiam jak go przywrócić do poprzedniej używalności. Zrobić mu całkowity reinstall czy tej opcji użyć (choć widzę, że ona również wywala wszystkie aplikacje).

 

edit: Ok, temat nieaktualny, zrobiłem recovery (w sumie 30GB nazbierałem przez lata, więc warto było).

Edytowane przez makak_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem klucz win10 i chce zainstalowac win10 na innym komputerze, w tej chwili nie mam do niego dostepu, musze miec gotowa pamiec flash aby tylko pojechac na miejce i zrobic swoje.

 

na laptopie mam win vista i program do nagrywania na flash (od microsoftu - MediaCreationTool) nie odpala

sciagnalem ISO ale nie wiem co dalej

na plytke chyba nie dam rady nagrac bo nagrywarka nie dziala, odtwarzacz chodzi jak chce

 

nie da sie po prostu przekopiowac plikow na flash USB ? i dodac pliki uruchamiajace

 

moze jest jakis konwerter?

 

pomozcie prosze.ja stary wyga jestem juz w 2008 roku tu bylem ale czas do przodu leci albo zapierdziela...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zna ktoś sposób na tym badziewiu by założyć konto standard z ograniczeniami czasowymi bez maila w ms?

Wiem że można przez rodzinę. I potem zabawa na stronie z czasami...

Wiem że można przez cmd net user username /time:... ale to określi mi tylko czas w którym MOŻNA się zalogować, nie ma autowylogowania/zamknięcia po upływie czasu.

 

W W7 wszystko można było z panelu zrobić bez problemu a tu znów musieli "usprawnić"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...