Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak to wyglada od strony administratorow, ale sam windows serwer zniechecil mnie swoim sposobem zarzadzania nim.

Co do linuxa, to bledy sie zdarzaja. No moze nie jakies gigantyczne, ale upierdliwe na pewno. Po za tym nie potrafie zrozumiec, czemu Ci wszyscy programisci nie moga sie zebrac do kupy i razem rozwijac jednej wersji systemu i wszystkiego wokolo podstawowych funkcji i rdzenia. A pozniej niech se juz tworza te wlasne srodowiska graficzne w oparciu o jeden menadzer okien. Kolejna sprawa, ze jest nadal sporo rzeczy zakodowanych w kodzie, bez mozliwosci zmian bez zabawy w rekompilacje itd - np. Brak wylaczenia kopiowania zaznaczonego tekstu i wklejania go SPM, co doprowadza mnie do kur**** jak dzialam na touchpadzie... co chwila przeszukiwanie kodu zrodlowego, gdzie to znowu wlepilo mi jakis bezsensowny kod. Gorzej jak wklejony kod jest poprawny skladniowo...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Quave, jeśli chcesz stabilność, to coś do rozwiązań produkcyjnych centos, suseł.

btw. https://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1378080

@hayden("Linux ma już tyle lat. Dalej tyle problemów. Dla mnie ludzie, którzy instalują linuxa chcą byź poprostu COOL i original."), mi wystarczy, że dysk nie mieli, że nie jestem uzależniony od żadnej firmy, że mam pełną kontrolę na systemem, że co nową wersję kernela dostaję pozytywne zmiany, że nie muszę restartować systemu, no i mogę sobie wmawiać, że jestem COOL i original.

@topic, dla mnie dziesiątka ma tyle samo pozytywów, ile negatywów co poprzednie wersje. Ciągle fragmentujący się system plików, ciągle nie rozwiązane problemy z aktualizacją, ciągle monolityczność systemu, ciągle olewanie użytkowników. Gdybym nie miał wersji pro i archa, jako główny system, dziesiątka zniknęła by po tygodniu. Do samych gier jest ok.

Edytowane przez ShFil
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

(usuniety post haydena)

Nie, po prostu linux na serwer nadaje sie znacznie lepiej. No i lepiej radzi sobie z wieloma jednoczesnie odpalonymi aplikacjami. Tyle, ze na serwerze niepotrzeba grafiki a zalatwia wiekszosc konsola.

Edytowane przez Quave

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po tekscie "To błędy, których nie popełniają nawet amatorzy." przestalem czytac. Nie, nie bronie M$, jednak takie idiotyczne teksty zniechecaja do czytania. 

Co do 10 i update-ow to udalo mi sie zmusic system do pytania o instalowanie aktualizacji poprzez edycje ustawie zasad grupy.

start -> "edytuj zasady grupy" -> Konfiguracja komputera -> Szablony administracyjne -> Skladniki systemu windows -> Usluga Windows update -> Konfigurowanie aktualizacji automatycznych i edytujemy na to co chcemy ;)

a w home jak? ;) wkurza, że wrzuca sobie pobieranie łatek kiedy mu się podoba.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W home nie wiem, ale chyba dostep do zasad grupy jest?

W home nie ma gpedit.msc. Zostaje grzebanie w rejestrze albo 3rd party/kopiowanie z pro/enterprise

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy ktoś ma podobny problem:

SCROLLING strony w windows EDGE na forum purepc ? Otwieram temat. Okno wskakuje na ostatnai pozycję/ostatni post, a ja nie mogę przesunąć suwaka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hmm..

Nie działa mi uśpienie systemu. Tzn. działa, ale jakies 30s po uśpieniu komp się samoczynnie wybudza. Ustawienia zasilania mam takie jak w Win7 miałem i taki kwiatek. O co z tym chodzi ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trochę strzelam, ale stawiałbym na kartę sieciową. Wyłącz we właściwościach karty zezwolenie na wybudzanie ze stanu uśpienia, dodatkowo polecenie powercfg /lastwake poda Ci szczegóły ostatniego wybudzenia, przy odrobinie szczęścia będzie podane tam urządzenie odpowiedzialne za wybudzenie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trochę strzelam, ale stawiałbym na kartę sieciową. Wyłącz we właściwościach karty zezwolenie na wybudzanie ze stanu uśpienia, dodatkowo polecenie powercfg /lastwake poda Ci szczegóły ostatniego wybudzenia, przy odrobinie szczęścia będzie podane tam urządzenie odpowiedzialne za wybudzenie.

Zabawne bo właśnie uśpiłem kompa. Praktycznie  od razu się włączył więc wykonałem komende powercfg /last wake i oczom nie wierzę :D

Nawet nie sięgnąłem do przycisku :D

EDIT:

Po wyłączeniu wybudzania przez kartę sieciową, klikam "Uśpij" i wyłącza się monitor, komp nadal pracuje :|

post-103079-0-11184100-1473578275_thumb.png

Edytowane przez logimen

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szybkie googlowanie wskazuje na Wake on Lan. Masz wyłączone? - to jest zazwyczaj ukryte gdzieś w zaawansowanych opcjach sterownika.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szybkie googlowanie wskazuje na Wake on Lan. Masz wyłączone? - to jest zazwyczaj ukryte gdzieś w zaawansowanych opcjach sterownika.

Wyłączałem WOL, ale to nic nie dało więc włączyłem je ponownie.

EDIT:

Hmm... Wyłączyłem ponownie WOL i zaskoczyło. Działa teraz poprawnie usypianie, przynajmniej na razie.

EDIT2:

Jednak nie działa. Raz zadziałało, a za drugim razem gaśnie tylko monitor, komp sie nie wyłącza :( WTF ? :S

Edytowane przez logimen

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

u mnie wybudzała myszka Logi Marathon i nawet wyłączenie opcji "pozwól na wybudzanie" nie pomogło na to.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. może  mi ktoś powiedzieć czy jest możliwość aby uruchomienie danej aplikacji zmieniało opcje zasilania systemu?

Chodzi mi konkretnie aby nie zbijał taktów proca w grach? Taj jak to jest w pulpicie? Albo był mniej czuły na zmiany obciażenia?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1. Zrób schemat zasilania jaki chcesz.

2. Odpal cmd.exe a w nim komendę powercfg.exe /list

3. Następnie w notatniku naskrob coś takiego:

powercfg.exe /setactive <GUID> - gdzie <GUID> to GUID planu, który ma być użyty podczas grania z polecenia w pkt. 2

start /wait <ścieżka do binarki gry, która ma być uruchomiona

powercfg.exe /setactive <GUID> - GUID planu, który ma być uruchomiony po zakończeniu gry

4. Zapisz plik z rozszerzeniem .bat i uruchamiaj grę korzystając z tego skryptu. Możesz wrzucić go do katalogu z grą, utworzyć do niego skrót na pulpicie a we właściwościach skrótu zmienić ikonę, żeby było ślicznie

To jest najprostsze rozwiązanie.

Można też napisać prosty skrypt w powershell, który będzie uruchamiany przy logowaniu, a który będzie wypatrywał procesów z listy i w przypadku uruchomienia takiego, automatycznie zmieni plan. Pewnie też znajdziesz sporo freeware'owych aplikacji do tego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

K**** co chwile coś nowego :/ 

Zaktualizował się windows 10 do AU i od teraz nie dość, że jest jeszcze gorsze menu start to odpalając apke nie wywala mi na wierzchu tego komunikatu z UAC czy chcę zezwolić na zmianę ble ble ble... Muszę klikać po pulpicie aż się pojawi.

No żesz....

Któs ma podobnie i jakoś sobie z tym poradził ? 

A już się oswoiłem z 10ką, a tu ten sp******** updejt wyszedł.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zaktualizował się windows 10 do AU i od teraz nie dość, że jest jeszcze gorsze menu start 

Z tym Menu start to pojechali... Tamto bylo ok, a tu taki syf :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niech zgadnę. I nie wiedzieliście wcześniej, że Anniversary Update to gów*o ? Ja do teraz tego nie instaluję.

Min dlatego, że podobno są problemy z SSd.

Edytowane przez GRAHAM.
  • Downvote 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

AU zainstalowane za 5 komputerach u mnie w rodzince i ani jednego problemu. Ogolnie mam w10 na tych kompach odkąd wyszedł i z żadnym błędem sie nie spotkałem. Widać mam farta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tez nie mam problemow jednak stare Menu start bylo znacznei lepsze... Teraz ciagle straszy lista wszystkich aplikacji, z czego ostatni raz korzystalem xxx lat temu :/ Nawet mozliwosc schowania tego nei dali.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Większych problemów to i ja nie mam. Pomijając ten, który opisałem. A, czasem nie mam dźwieku w grach z obu głośniczków. Ale nie wiem czy to wina systemu czy sterowników. Wystarczy, że wyłączę i włączę kartę dźwiękową i jest ok.

EDIT:

Wrzuciłem FH3 na SSD i miałem wrażenie jak by gorzej ścinała niż na WD RED. Włączyłem vsync, zblokowąłem FPS na 60 i jakoś da się grać, ale do ideału to jeszcze daleko. Potrafi się też wykrzaczyć przy surfers paradise.

Generalnie optymalizacja leży i kwiczy moim zdaniem, chociaż kumpel na i7 6700k mówi, że nie ma takich problemów.

Edytowane przez logimen

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niech zgadnę. I nie wiedzieliście wcześniej, że Anniversary Update to gów*o ? Ja do teraz tego nie instaluję.

Min dlatego, że podobno są problemy z SSd.

i? Skąd pewność, że problemy z SSD? Bo mam Samsunga 830 i nic nie zauważyłem. Jakieś dowody, że to zdecydowanie "gów*o"? Bo inaczej to post z d*py wyjęty...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Łooo jezu dopiero zauważyłem, że post o FH3 dałem w złym temacie :D 

Ja problemów z SSD nie zauważyłem u siebie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

i? Skąd pewność, że problemy z SSD? Bo mam Samsunga 830 i nic nie zauważyłem. Jakieś dowody, że to zdecydowanie "gów*o"? Bo inaczej to post z d*py wyjęty...

http://www.pcworld.pl/news/405982/Windows.10.z.Anniversary.Update.wiesza.sie.Microsoft.ma.problem.z.SSD.html

WIęc możesz nic z d*py nie wyjmować. : )))

Edytowane przez GRAHAM.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Faktycznie, nic z d*py wyjmowac nie będę, ale zapewne problem dotyczy niewielkiej liczby urządzeń o konkretnej specyfikacji. Bo ile w rodzinie windowsów 10 tak zero problemów z SSD po AU.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja również niemal od początku zrobiłem przesiadkę z 7 Pro na 10 Pro i NIGDY nie miałem żadnych problemów, może dlatego, że to firmowe Delle, nie najnowsze :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem co sie dzieje, ale juz na 2 komputerach z windows10 nie moge korzystac z forum. Nie dziala suwak w przegladarce. 

• Upvote 1
  • Downvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To bardzo prosimy, nie korzystaj.

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta