Skocz do zawartości

Polecane posty

LOL...u mnie to samo. Wychodzi na to ze katowalem biednego SSDka jakies pol roku hibernacja Oo Jeszcze mi sie nie zdarzylo takich glupot zrobic. Dzieki.

Dlaczego SSDka? Mi bardziej chodziło o HDDki ze wzgledu na hamowanie i rozpędzanie talerzy przy zamykaniu systemu. A jeśli chodzi o plik hibernacji na SSDku to ja nie uzywałem hibernacji, a więc na logikę ten plik sobie tam był, ale nie byl nadpisywany. Chyba, że była używana po cichu, podczas zwyklego zamykania, ale by to było bez sensu.

Wysłane z mojego HUAWEI CAN-L11 przy użyciu Tapatalka

Edytowano przez SzczYpior_n1

Fakt. Jakoś nie zauważyłem znaczącej różnicy w uruchamianiu. Pewnie miałoby to sens jak ktoś jeszcze działa na HDD. Sekunda czy dwie mnie nie zbawią :D

Hej!

Ciekawy jestem, czy ktoś z Was doświadczył podobnego zjawiska:

Otóż około 3 dni temu pojawił mi się znak wodny o konieczności aktywacji Windows 10. Niby nic dziwnego ale równo rok temu zakupiłem wersję BOX, wykonana czysta instalacja po złożeniu komputera, klucza nie zmieniałem, ze sprzętu tylko kartę grafiki (w lutym b.r.), RAMu dodałem w marcu b.r. więc zmiany sprzętowe odpadają bo nie było po tychże komunikatu. Ok, wpisałem ponownie klucz z pudełka - poszło. Następnego dnia to samo. I następnego... W 2 ostatnich przypadkach korzystałem z opcji "Rozwiązywanie problemów z aktywacją". Dziś spokój.

EDIT:

jednak dziś też wyskoczyło.

Edytowano przez Fattel

A gdzie zakupiłeś tą wersję Box i za ile?

U autoryzowanego partnera Microsoft :) Za HOME 32/64 bit zapłaciłem chyba coś koło 500. Piękne, małe pudełeczko. Co do legalności i pochodzenia oprogramowania nie mam wątpliwości. Raczej to jakiś bug musi być, dlatego byłem ciekaw, czy ktoś z forumowiczów miał podobnie i jak to naprawić na stałe :)

Edytowano przez Fattel

Jak masz dowod zakupu to po prostu pisz do supportu MS a nie na forum ;) Ciekawosc oczywiscie rozumiem, ale i tak pierwsze kroki tam, zglosic im ze w ogole jest taka sytuacja i niech to naprawia.

Pytałem po to aby najpierw wykluczyć to co oczywiste. W tej sytuacji faktycznie najlepsze rozwiązanie to support MS. Osobiście nie spotkałem się z tym błędem.Raz miałem przypadek że legalny windows nie chciał się aktywować ale że była cała dokumentacja zakupowa a czas był ważny to poszła aktywacja aktywatorem.

A nie masz przypadkiem Insider Preview? Tam znak wodny jest na stałe i to normalne.

A nie masz przypadkiem Insider Preview? Tam znak wodny jest na stałe i to normalne.

Nie, nie jestem Insiderem :)

A jest taka możliwość że ktoś jeszcze użył twojego klucza? Może bez twojej wiedzy?

Nie ma takiej opcji. Też myślałem o jakichś problemach z licencjami, bo do konta Microsoft mam przypięty jeszcze telefon i laptopa, którego wcześniej żona używała (OEM). Licencję Office'a z laptopa przeniosłem na stacjonarkę, laptop przywrócony do ustawień fabrycznych i jedno konto. Wedle umowy licencyjnej raczej wszystko zrobione legalnie. Poza tym trochę tygodni minęło od tego czasu do momentu ukazania się komunikatu.

No to czekam na poniedziałek i naparzam do supportu.

PS. Jako ciekawostkę Wam powiem, że na tym laptopie z Win 10 HOME jest i działa BitLocker. Nie pytajcie, sam nie rozumiem :)

Edytowano przez Fattel

Miał ktoś z was problem z nagrywaniem płyt dvd dual layer pod W10? Na W7 wszystko smigal oa teraz spalilem juz 4 plyty :/

Nagrywarka Pioneer dvr216d. Kiedyś nagrywałem bez najmniejszych problemów. Dziś próbowałem nagrać poprzez Alcohol 120%, UltraIso, windowsowy pakiet nagrywania płyt oraz Ashampoo Burning studio free. Na lapku z W10 to samo - ashampoo burning studio 2017 w testowej wersji... Ogólnie dochodzi do 4.81gb i się sypie. Wiem, że inni nagrywali bez problemów, a md5 się zgadza. Starałem się też na wirtualce postawić windows xp i z xpeka nagrać ale to samo :/

Z własnych doświadczeń stawiałbym na zakurzoną soczewkę lasera. Też to przerabiałem, zaczynało się tak samo, u mnie doszło do tego, że DVD-RW też odmawiało nagrywania. Płytka czyszcząca do napędów DVD rozwiązała problem.

Ale w lapku i stacjonarnym dvd jednoczesnie? Da rade to alkoholem do czyszczenie elektroniki bez problemow wymyc? Swoja droga ktos orientuje sie gdzie mozna kupic te smieszne gumki od otwierania tacki? Zaczely sie slizgac i nie zawsze otwiera sie tacka :/

Witam!

Ostatnio odpaliłem aktualizacje win 10 ściągnęło mi jakieś nowe uaktualnienia, oraz sterownik do karty graficznej i... mam teraz problem... w BF4 gdy odpalałem grę pojawiał  się ekran startowy z żołnierzem oraz napis "personalizowanie rozgrywki", teraz mam czarny ekran i coś tak sobie komp mieli, w końcu pojawia się menu gry, jak dołączam do serwera to też napis dołączania jest jakiś pomarańczowy i przesunięty względem swojego miejsca.

Ale w lapku i stacjonarnym dvd jednoczesnie? Da rade to alkoholem do czyszczenie elektroniki bez problemow wymyc? Swoja droga ktos orientuje sie gdzie mozna kupic te smieszne gumki od otwierania tacki? Zaczely sie slizgac i nie zawsze otwiera sie tacka :/

Zbieg okoliczności faktycznie nietypowy, ale nie takie rzeczy mogły się trafiać. Skoro próbowałeś x razy różnymi programami i pod różnymi systemami operacyjnymi, to wina musi leżeć w sprzęcie - ewentualnie, dla 100% spokoju, odpal jeszcze jakiegoś Linuksa live z pendrive'a i sprawdź jeszcze tam.

Co do czyszczenia - jest sporo poradników na necie, ogólnie to da się czyścić ręcznie, koniecznie jak najczystszym izopropanolem, aby nie zostawić smug na soczewce.

Akurat mam najnowszy firmware :/ No nic wyciągnę to dzisiaj i przemyję alkoholem od czyszczenia elektroniki. Swoją śmieszna sprawa ostatnio zaczął mi się sam napęd od dvd w lapku otwierać :D

Dlaczego SSDka? Mi bardziej chodziło o HDDki ze wzgledu na hamowanie i rozpędzanie talerzy przy zamykaniu systemu. A jeśli chodzi o plik hibernacji na SSDku to ja nie uzywałem hibernacji, a więc na logikę ten plik sobie tam był, ale nie byl nadpisywany. Chyba, że była używana po cichu, podczas zwyklego zamykania, ale by to było bez sensu.

Jak to jest z tym rozpędzaniem i hamowaniem talerzy? Mam ustawione, że po 15 minutach bezczynności, dysk twardy się wyłącza. Wywołanie pliku dopiero go rozpędza.

Warto używać tego wstrzymania ze względu na zmniejszenie liczby godzin pracy, czy może lepiej wyłączyć tę opcję, z racji tego, że rozpędzanie i hamowanie zmniejsza żywotność?

Jak to jest z tym rozpędzaniem i hamowaniem talerzy? Mam ustawione, że po 15 minutach bezczynności, dysk twardy się wyłącza. Wywołanie pliku dopiero go rozpędza.

Warto używać tego wstrzymania ze względu na zmniejszenie liczby godzin pracy, czy może lepiej wyłączyć tę opcję, z racji tego, że rozpędzanie i hamowanie zmniejsza żywotność?

Też miałem jakiś czas ustawione na 20 minut. Zależy ile masz dysków, co na nich masz i jak często korzystasz. Ja miałem 3 dyski HDD, wtedy mialem ustawione na 20 minut i conajmniej 2 potrafiły mi się nie włączać pół dnia. Z jednego korzystałem raz na jakiś czas. Teraz zmieniłem je na jeden duży i mam wyłączone usypianie dysków, bo czuję, że by się za często wzbudzał. Więc jeśli w ciągu dnia ma odbyć z 10 cykli start / stop, to ja jestem zdania, że lepiej mieć go cały czas włączonego, szczegolnie, że mój to ecogreen, oszczędny dysk 5400rpm i zauważyłem, ze bardzo długo sie rozpędza do pełnej prędkości.

• Upvote 1

Nie bardzo rozumiem o co chodzi rozdzielczość 1920x1080 skalowanie 125% wersja windowsa 1703 i mimo że mam ustawione na małe ikony okna to wszystko wydaje się jakies duże. Szukam i nie mam pojęcia jak to zmienić. 

Jak masz wszystko przeskalowane w górę to dość logiczne, że wszystko jest większe.

Już sobie poradziłem. Nagle po przejściu na 1703 sterownik od karty się pogubił. Aktualizacja do najnowszej wersji i wróciło wszystko do normy.

Mam problem, po zainstalowaniu Win 10 z Win 7 na laptopie, system nie chce mi się bootować bez pendrive.  :zonk:  Podczas pierwszej próby uruchomienia po przejściu przez bios, restartuje się od razu, a następnie wyświetla się wybór dysku. Po zatwierdzeniu dysku nic się nie dzieje, dopiero jeśli wsunę pendrive'a z obrazem windowsa to wtedy zaczyna go czytać i się uruchamia system. 

Dodam, że mam dwa win 10 jeden na ssd drugi hdd. Mam dysk hybrydowy

Laptop: Samsung NP530U3C

Dobrze, że napisałeś, że masz Samsunga z ExpressCache.

System nie ma znaczenia przy tym błędzie. Przy instalacji 7 miałbyś to samo.

Musisz instalacje przeprowadzić z płyty DVD. A jeśli nie masz napędu na USB, to musisz poczytać jak przenieść partycję /boot z cache na dysk Sata.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.