Skocz do zawartości
DesoloAnimus

NZXT Kraken lub Corasir H100 na pierwsze LC. Warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję zakup i7-4970K wraz z GTX 980Ti. Dotenczas zawsze używałem tradycyjnych, aktywnych coolerów. Zastanawiałęm się nad Noctua NH D14 lub Phanteks PH TC14PE. To świetne coolery jednak zagranicze portale bardzo często w prównanaich stawiają je obok gotowców LC NZXT Kraken (x31 i/lub x61) lub Corsair H100 GT i/lub GTX.

Sęk w tym iż nie chcę już 2 kilowych koców aluminium na płycie. Wolałbym coś bardziej ze smakiem, co nie zajmnie całej przetrzeni w obudowie.

Zdaję sobie sprawę iż to proste chłodzenia, nie mające nic wspólnego z zestawami za 2000, 3000 i więcej zł ale czy jako pierwsze LC dla kogoś kto temat zna jedynie pobierznie się nada?

Edytowane przez DesoloAnimus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wydajności to się mylisz. Sprawdziłem juz parę portali (m.in. Annadtech, Tom's Hardware) i taki Kraken wydajnościowo wypada zazwyczao ok 10*C mniej podczas obciążenia. Zestaw od Corsaira 1-2*C gorzej. O głośności słuszałem... myśliż że wmymiana wentyli na coś od Noctua rozwiąząło by sprawę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noctua NH-D150 Noctua NH-D14 lub Raijintek Nemesis były moimi głównymi strzałami jeśli chodzi o AC. Nowy zestaw będzie jednak zamknięty w 900D lub Enthoo Primo z oknem.
Wydajność i cisza są dla mnie cholernie ważne, ale mam już dość wielkich srebrnych kloców za szybą, a Noctua jak wspaniałą firmą by nie była - ni jak nie chce przyjać uwag odnoście "Poop Brown" wentylatorów (PPI są za głośne) dlatego jeśli chodzi o chłodzenie wybór (choć wydajość trochę mniejsza) padnie zapewne na be quiet! Dark Rock 3

 

Od prawie miesiąca zamęczam temat i porównanie cooleów kojarzę aż za dobrze (po nocach mi się śni) ale za ten link wielkie dzięki :) Jak to w ogóle jest z AIO LC? Jest to polularne i zbiera zwolenników? Ma to sens czy po prostu producenci znaleźli dziurę w rynku i próują to sprzedać a tak naprawdę ma to nic lub niewiele wspólengo z LC? Temat LC bardzo mnie wkręcił, na pewno będę chciął w przyszłości coś stworzyć o podzespoły EKWB. Teraz trochę mi jednak za wcześnie.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiergummi ma racje, chlodzenie powietrzem jest równie wydajne (szczególnie największe klocki), cichsze i przede wszystkim tańsze i o niebo prostsze w urzymaniu.

AIO jest prostsze w montażu i nie trzeba myśleć. Wymiana wentylatorów na zestawie AIO dużej różnicy nie zrobi, a tylko podniesie znacząco koszt - dlatego lepiej juz robić custom.

 

Jak chcesz mieć kontrolę nad głośnością to tylko custom, jednakże próg wejścia i ogarnięcia nowych rzeczy jest wysoki - nie będziesz się nudził.

 

Jedna rada, nie oszczedzaj na czesciach, bo sie nie oplaca, a szczegolnie nie oszczedzaj na pompce i kup dobra D5 - sam to przerabiałem, troche kosztuje ale cisza i wydajnosc są w cenie.

Nie śpiesz sie z wyborem częsci, bo wiedzy jest bardzo dużo, a do tego troche to kosztuje.

Edytowane przez _KaszpiR_
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...