Skocz do zawartości
falcoon84

SLI MSI GTX970 Gamming i Seasonic X-Series X-750 KM3

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma takiej karty jak gamming. Do tego sens pakowania w drugiego 970 wiąże się ze świadomością że ta grzałka będzie potrzebować masę nawiewu z boku i wyciągu nagrzanego powietrza z budy. Więcej IMHO dałoby Ci przerzucenie się na nowszego Haswella + 2x8GB 2133 niż pakowanie w drugiego Geforce'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wentylacji budy to jest dobrze wentylowana od przodu 2x120, z boku i z tyłu po jednej 120 i na topie 140 wszystko Noctua w systemie push-pull, a co do wymiany procka póki nie padnie mobo nie widzę sensu przesiadania się Haswella no chyba że Skylake pokaże pazur. A SLI z GTX970 starczy na jakiś czas.

Edytowane przez falcoon84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z ferelną pamięcią w GTX970 przy SLI ?

 

Są jakieś błędy czy nie - bo swego czasu czytałem ( chyba nawet na forum ) że GTX970 sypie błędami przy alokowaniu 3,5+ GB pamięci .

 

W kwestii 2xGTX970 vs. inna karta , to polecam sprzedać obecną kartę i dołożyć do GTX980Ti - wydajnośc jak SLI z 2xGTX970 a do tego więcej VRAM , mniejszy pobór prądu i niższe temperatury całości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że na dwóch zbiorę 2500zł to dopłacić do 980ti muszę jeszcze ok 800zł (zakładając cenę wersji MSI ok 3300zł ) wychodzi 800zł na plus które mogę później przeznaczyć na mobo i ram i pozostaje kwestia procesora. A mając SLI z 970 mogę spokojnie czekać jeszcze aż Skylake się zadomowi lub nawet czekać na mityczne ZEN od AMD o ile obecne mobo nie padnie.

 

A jak wygląda sprawa z ferelną pamięcią w GTX970 przy SLI ?

 

Są jakieś błędy czy nie - bo swego czasu czytałem ( chyba nawet na forum ) że GTX970 sypie błędami przy alokowaniu 3,5+ GB pamięci .

 

W kwestii 2xGTX970 vs. inna karta , to polecam sprzedać obecną kartę i dołożyć do GTX980Ti - wydajnośc jak SLI z 2xGTX970 a do tego więcej VRAM , mniejszy pobór prądu i niższe temperatury całości .

No tu liczę na współdzielenie VRam w dx12.

 

Wysłane z Xperia Z3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez falcoon84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wentylacji budy to jest dobrze wentylowana od przodu 2x120, z boku i z tyłu po jednej 120 i na topie 140 wszystko Noctua w systemie push-pull,(...)

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_970_sli_vs_radeon_r9_290x_crossfire?page=0,19

 

I chyba coś wydajniejszego jest zamontowane niż Noctua.

 

(...)

No tu liczę na współdzielenie VRam w dx12.

(...)

 

 

Póki nie będzie premiery i pierwszych poważniejszych łatek możesz się dobrze przejechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli?

 

Na CPU siedzi Noctua NH-D14 z wentylami ustawionymi na 800rpm przez ULN a na budzie wszystkie wentylatory 1200rpm PWM i temp w stresie to ok 65'C na CPU i a na GTXie 67'C

Edytowane przez falcoon84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonaliście mnie i raczej odpuszczę sobie SLI z 970 a kasę narazie zostawię i poczekam jak sytuacja się rozwinie z Skylake i zmodernizuję platformę.

 

Wysłane z Xperia Z3 przy użyciu Tapatalka

jeszcze dodam, że twój proc spokojnie da rady wszystkiemu, nie trzeba go zmieniać. mój xeon ivy 3.3GHz pozwala mi grać we wszystko w parze z 970, żadna gra nie będzie ograniczona na 970 przez CPU przy Twoim OC - tj. niby będzie, ale różnica to 3%. Dla mnie pomijalna. I mówimy tu głównie o maks FPS, nie o średnich. Bez OC to jakieś 13%, wtedy może warto zmieniać.. ale ja wiem? To już bym wolał dołożyć do 980. 

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dodam, że twój proc spokojnie da rady wszystkiemu, nie trzeba go zmieniać. mój xeon ivy 3.3GHz pozwala mi grać we wszystko w parze z 970, żadna gra nie będzie ograniczona na 970 przez CPU przy Twoim OC - tj. niby będzie, ale różnica to 3%. Dla mnie pomijalna. I mówimy tu głównie o maks FPS, nie o średnich. Bez OC to jakieś 13%, wtedy może warto zmieniać.. ale ja wiem? To już bym wolał dołożyć do 980. 

 

 

Na razie poczekam i zobaczę co sobą zaprezentuje Skylake i DDR4. A nóż uda się dociągnąć do premiery Pascala i HBM2 od NV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dodam, że twój proc spokojnie da rady wszystkiemu, nie trzeba go zmieniać. mój xeon ivy 3.3GHz pozwala mi grać we wszystko w parze z 970, żadna gra nie będzie ograniczona na 970 przez CPU przy Twoim OC - tj. niby będzie, ale różnica to 3%. Dla mnie pomijalna. I mówimy tu głównie o maks FPS, nie o średnich. Bez OC to jakieś 13%, wtedy może warto zmieniać.. ale ja wiem? To już bym wolał dołożyć do 980. 

 

Do płynnego grania najważniejszy jest minimalny fps a nie maksymalny, a tutaj różnica będzie.

Nie zmienia to jednak faktu ze 2500k na 4,5ghz to dalej wydajny procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Nie zmienia to jednak faktu ze 2500k na 4,5ghz to dalej wydajny procesor.

 

Na chwilę obecną - jaknajbardziej się z Tobą zgodzę. Pytanie tylko jak bardzo zacznie z czasem rosnąć przepaść poza syntetykami pomiędzy Sandy Bridge a Haswellem przy takim samym GPU. 

IMHO przy obecnej sytuacji na rynku zmiana mid-high zestawu jeśli nie ma się ciśnienia nie ma sensu. 

 

Patrząc na zestaw Autora zastanawiałbym się tylko nad zmiana pamięci na 2x8 2133 które pociągnie ten Gigabyte i nic ponad to. DDR4 to jeszcze jest przyśpiewka przyszłości i dla przeciętnego zjadacza chleba słaby stosunek cena/wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do płynnego grania najważniejszy jest minimalny fps a nie maksymalny, a tutaj różnica będzie.

Nie zmienia to jednak faktu ze 2500k na 4,5ghz to dalej wydajny procesor.

Dokładnie taki był sens mojej wypowiedzi - te 3 i 13%, które podałem, to dla maks FPS. Dla średnich różnice są jeszcze mniejsze. Może niezbyt jasno się wysłowiłem.

Patrząc z perspektywy czasu, ktoś kto po premierze kupił 2500K, zrobił mega dobry interes. Jakiś czas po później dolar poszybował w górę, a Ci co kupili do dzisiaj czyli prawie 4 lata, mogą się cieszyć ciągle wydajnym CPU.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Patrząc na zestaw Autora zastanawiałbym się tylko nad zmiana pamięci na 2x8 2133 które pociągnie ten Gigabyte i nic ponad to.

 

Tylko czy to ma sens? Chocaż według artykułu zamieszczonego na PPC o pamięciach RAM różnica między 1333MHz(1600MHz) a wyżej taktowanymi wynosi momentami nawet 20% jeżeli mówimy o CL9. Inny problem że przy mojej Noctule będzie problem wcisnąć pamięci z wyższymi radiatorami od moich HyperX.

 

No chyba że taki zestaw

http://www.morele.net/pamiec-g-skill-ddr3-16gb-4gbx4-2133mhz-cl9-ares-lowprofile-quad-f3-2133c9q-16gab-722939/

Edytowane przez falcoon84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4x4 jest IMHO strzałem w stopę. 2x8  ma chyba więcej kostek a co do kompatybilności z D14...

Może zacznij od złotego środka czyli kręcenia obecnych kości i pozbycie się pierwszego wentylatora na tym gigancie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zacznij od złotego środka czyli kręcenia obecnych kości

Dobry pomysł, nawet mi to przez myśl nie przeszło. W wolnej chwili podziałam coś w tym kierunku.

 

i pozbycie się pierwszego wentylatora na tym gigancie?

To raczej odpada, obawiam się że temperatura na CPU by podskoczyła a kupując NH-D14 brałem pod uwagę maksymalną wydajność i ciszę ze względu że komp stoi w sypialni a ja czasami gram w nocy jak żona śpi.

 

Zastanawiam się ile by się dało jeszcze wyciągnąć z procesora ale obstawiam że niewiele bo już mam napięcie ustawione na 1.41V a gdzieś wyczytałem że Sandy wytrzymują maks 1.51V a nie chciałbym narazie uwalić CPU.

 

Wysłane z Xperia Z3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez falcoon84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto katować procka. Masz średnią sztukę co robi tradycyjne 4.5 ghz. Mój ledwie robi 4.6 ghz i wyzej nie pójdzie nawet na 1.4v i wyżej.  Po za tym GTX 980Ti spisuje się bardzo dobrze moim zdaniem w połączeniu z i5 2500K.  Przyrost wzgłędem GTX 770 jest przeogromny. Szczerze to troszkę obawiałem się zaniżonych wyników właśnie ze wzgłędu na procesor, a okazało się że w większości gier jest ponad 100% przyrost wydajności.  IMO lepiej brać jedno mocne GPU  i najbardziej opłacalne jest raczej 980Ti. Tyle że cena na chwilę obecną wysoka. Jak zejdzie poniżej 3000 zł za niereferencyjny model to nic tylko brać. Tylko odradzam Gigabyte jeśli chodzi o 980Ti. Jak już to MSI lub ASUS.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...