Skocz do zawartości
pietruh777

Komputer zacina się i wyłącza (i5 4440 / r9 280x / asrock h87)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z komputerem, mianowicie lubi się zaciąć lub wyłączyć.

Zacina się tylko przy grach (cięższych jak np, Planetside 2, Thief, Dying Light etc) natomiast wyłączyć się lubi czasem nawet przy Chromie.

Przed chwilą zdjąłem klapę boczną obudowy i wytargałem komputer na biurko żeby się przyglądać co tam się dzieję. 

I gdy komputer się wyłączył zaczęła świecić ta dioda:

post-193958-0-94189800-1387879216.jpg

//Zdjęcie nie moje. 

Gdy zacina się to dioda od HDD zaczyna świecić jak szalona (myślałem, że to problem dysku) więc dysk sprawdziłem i okazało się, że jest w porządku (sprawdzałem na innym komputerze, hirensem itd...). A, i czasem mogę grać 4 godzina na ultra w Dying Light a czasem po 15 minutach się zacina. To samo z resztą gier.

Może to kontroler dysku?

Albo coś innego z mobo?

Bios zaktualizowałem do najnowszego.

Moja specyfikacja:

I5 4440

Gigabyte r9 280x

8 GB ram crucial ballistix ddr3 1600mhz cl9

Asrock h87 fatality performance 

WD-Blue 1TB

ODD od Samsunga.

Zalman z3.

Teraz obudowa stoi na biurku gdzie ma dostęp do powietrza, ale wcześniej stała w szafce miała około 10cm przerwy u góry i z tyłu. Potem usunąłem szufladę i komputer od kilku miesięcy miał 30cm przerwy u góry.

Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź, na forum będę zaglądał często więc jak coś musiałbym dopisać np. dot. specyfikacji to zrobię to w miarę szybko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Corsair vs 550.

I zaraz zrobię to z zapisem do pliku.

//Edit

W załączniku status GPU po uruchomieniu PlanetSide 2.

Nad CPU pracuję.

//Edit2

Wrzucam link do logów z procesora (na dropboxie bo nie mogę dodać takiego załącznika).

https://www.dropbox.com/s/sef7qzz7v9lcdmq/CT-Log%202015-07-14%2011-23-20.csv?dl=0

Format to CSV - tak się zapisało automatycznie.

Myślę, że może to być kontroler sata na MB bo logi nie wyglądają strasznie.

 

 

GPU.txt

Edytowane przez pietruh777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...