Jump to content
Sign in to follow this  
MrP

Laptop montaż filmów i obróbka grafiki 3300zł

Recommended Posts

Witam,

Planuję zakup laptopa, który głównie będzie wykorzystywany w domu(prace biurowe, montaż filmów i obróbka grafiki) w kwocie max 3300 zł. Bez systemu operacyjnego - posiadam własny Win7 i 8.

Oczekiwania: Sprawne działanie pod niżej wymienionym obciążeniem, Matryca FullHD 15,6 - obojętnie czy błyszcząca czy matowa(odpowiednia do tworzenia grafiki z dobrym odwzorowaniem barw i w miarę możliwości jak najmniejszym bleedingiem), Nagrywarka DVD, wejście na słuchawki i mikrofon.
Marka, kolor, wygląd nieistotne.

Wykorzystanie: 
Prace biurowe: pakiet MSOffice/LibreOffice, internet - duża liczba otwartych jednocześnie kart.

Tworzenie grafiki oraz obróbka zdjęć: wykorzystanie pakietu Adobe Photoshop, Corel.

Montaż filmów: Adobe Premiere, Sony Vegas. Zgrywanie z aparatu cyfrowego lub kamery materiału w FullHD i jego późniejsza edycja oraz montaż.

Multimedia: Płynne odtwarzanie materiałów filmowych w FullHD zapisanych w różnych formatach, a także tych w formacie Flash przez przeglądarkę internetową.

Przyglądam się Lenovo Y50-70 i74720HQ, 8GB RAM, GTX960M, FULL HD IPS/PLS - ale niestety ma spory bleeding w przypadku matrycy IPS i nie ma napędu DVD, a więc musi być coś innego.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edited by MrP

@FxJ: Faktycznie, nie zauważyłem. Niestety w dziennych warunkach trudno ocenić bleeding.

@Prosaid: Nie napisałem tego w oczekiwaniach, ale do moich potrzeb chyba niezbędny będzie czterordzeniowy i7 i 8GB RAM. Karta grafiki nie jest aż tak ważna.

W tym przedziale cenowym raczej mały wybór z IPS/PLS, ale może coś innego z dobrą TN ?

macie jakieś opinie np. o tych modelach:

http://www.x-kom.pl/p/216248-notebook-laptop-15-6-acer-e5-572g-i7-4712mq-8gb-1000-fhd-gt840m.html?partnerid=100448925&sm12=NTc=&ts=1435734975&token=4c8ae18a77ec1be30f6323ef33128b8d#

http://www.x-kom.pl/p/203273-notebook-laptop-15-6-asus-r510jk-dm009-8-i7-4710hq-8gb-750-dvd-gtx850.html?partnerid=100448925&sm12=NTc=&ts=1435734975&token=4c8ae18a77ec1be30f6323ef33128b8d

Edited by MrP

Przy montażu filmów i obróbce grafiki aż tak ważna jest karta grafiki i to do tego aż tak mocna jak GTX960M ?

recenzja Lenovo Y50-70 z IPS: "Niestety omawiany ekran ma także parę minusów. Pierwszym jest bardzo skromne pokrycie przestrzeni barw, przez co nie poleciłbym go do zastosowań graficznych. "

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-Y50-70-GTX-960M-IPS.143522.0.html

czyli też słabo. Może lepiej kupić coś tańszego z TN i ewentualnie na czas pracy przy grafice czy edycji wideo podłączać do porządnego monitora IPS ?

@FxJ: Obróbka grafiki, edycja zdjęć w takim samym stopniu co montaż filmów. Problemem jest to, że nigdzie nie mogę dorwać w/w modeli laptopów w sklepach stacjonarnych by porównać. 

Z tych podanych najbardziej pasowałby mi R510jk z i7 i gf850m, ale skoro ma znacznie gorszą matrycę od lenowo z IPS-em (tak?) to sam już nie wiem.