Skocz do zawartości
bartek1110

SSD Crucial BX100 250GB 2.5' 7mm SATAIII (CT250BX100SSD1 Pytanie.

Rekomendowane odpowiedzi

Bujda. Stawiałem niedawno Siódemkę na takim nośniku i nie było żadnych problemów. Co istotne? Pendrive podpiąć do USB 2.0*, wtedy wszystko powinno być ok ;)

 

*chyba, że korzystasz z płytki :P

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie najbardziej zależy mi na żywotności takiego dysku. Może być nawet nieco wolniejszy (jak na standardy ssd) od innych, ale by był żywotny. Oczywiście w cenie której mogę podołać. więc tak do 500-600 zł. :)

Jeżeli można prosiłbym o kilka propozycji.

I czy kupować w morele czy innym sklepie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie najbardziej zależy mi na żywotności takiego dysku. Może być nawet nieco wolniejszy (jak na standardy ssd) od innych, ale by był żywotny.

Prędzej wymienisz ten dysk na jakiś nowy większy niż go zajedziesz, to już nie są czasy pierwszych SSD. Chyba, że padnie fizycznie to już na to nie ma rozwiązania - to może stać się z każdym dyskiem. Co do miejsca zakupu to sprawdź też ceny w lokalnych sklepach, często jak doliczysz koszt przesyłki to wychodzi prawie tyle co w sklepach internetowych. A zawsze w razie W gwarancje masz na miejscu i nie musisz nic odsyłać (czytaj ponosić kosztów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem ,ale jakoś n opisach nie znalazłem. Czy ten dysk MX200 ma coś w stylu przejściówki lub adaptera 3.5 cala aby zamontować go w obudowie stacjonarnej. Czy trzeba osobno dokupić?

 

Chyba raczej zamówię w online. Mieszkam w pobliżu mniejszych miast. Tutaj raczej takie dyski to na zamówienie., dojazd do większego miasta wyjdzie mnie zapewne tyle co opłata za przesyłkę. Popytam jednak na wszelki wypadek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Crucial nie ma adaptera 2,5" > 3,5" , jak chcesz zamontować dysk na sztywno w zatoce 3,5" to musisz kupić adapter np. taki lub taki .

 

Brał bym ten drugi adapter , kupiłem adapter do swojego SSD z linka 1 i niestety ciężko go zamontować , na szczęście okazało się ze SSD którego kupiłem ( Transcen SSD370 ) ma dołączony adapter w zestawie , w dodatku o wiele lepszy niż ten z linka 1 .

 

Inna opcja to kupić SSD który ma już dołączony adapter np. wspomniany Transcend , wersja 256GB kosztuje 389 zł , zyskujesz 6GB więcej i adapter a płacisz tylko kilka zł więcej .

 

Chyba że masz już obodowę przystosowaną do montażu dysków 2,5" ( w tym SSD ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dysk Transcenda występuje chyba w dwóch wersjach. w aluminiowej obudowie i (o ile się nie mylę) plastikowej lub coś w ten deseń. Która wersja lepsza? Dzięki temu adapterowi w zestawie cyba bym się na niego przestawił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej wymienisz ten dysk na jakiś nowy większy niż go zajedziesz, to już nie są czasy pierwszych SSD...

Nawet pierwsze były wystarczająco żywotne. Problem trwałości to MIT powstały od samego początku konsumenckich SSD...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem ,ale jakoś n opisach nie znalazłem. Czy ten dysk MX200 ma coś w stylu przejściówki lub adaptera 3.5 cala aby zamontować go w obudowie stacjonarnej. Czy trzeba osobno dokupić?

Adapter nie jest niezbędny, SSD może działać w dowolnej pozycji, nawet wisząc na kablach. Możesz go przykręcić chociażby do zatoki 3.5" ;)

 

Nawet pierwsze były wystarczająco żywotne. Problem trwałości to MIT powstały od samego początku konsumenckich SSD...

Co więcej, zdarzają się osoby o niemałej wiedzy dot. komputerów, które tak uważają. Parę dni temu sporo rozmawiałem z kimś takim, na dodatek korzystającym na co dzień od X lat z [brzydkie określenie na linuksa]a. Padło z jego strony "nie chcę [nawet na system], zajadę taki nośnik zapisami". Smutne, sami pozbawiają się tego, co najlepsze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...