Skocz do zawartości
DzejuS

Router Asus RT-N18U blokuje połączenie z serwerami Google?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Dziś przyszedł nowozamówiony router Asus RT-N18U. Akurat złożyło się tak, że musiałem, zaraz po zamontowaniu i ustawieniu routera, skonfigurować telefon z systemem Android po przywróceniu ustawień fabrycznych. Pierwszy problem pojawił się w sytuacji, gdy chciałem wygenerować hasło dla telefonu. Próba wejścia z komputera na tę stronę https://security.google.com/settings/security/apppasswordskończyła się niekończącym się ładowaniem strony. W końcu za którymś razem się udało. Jak już udało mi się zalogować na telefonie, nastąpił proces przywracania aplikacji, zainstalowanych uprzednio na telefonie, z konta Google. Wygląda to mniej więcej tak, że pobiera się i instaluje jedna aplikacja, po czym przy kolejnej pasek pobierania wisi i nie pokazuje żadnego postępu. Jest tylko napis "pobieranie". Zresetowanie telefonu powoduje, że ta aplikacja się w końcu pobierze i zainstaluje, jednak na kolejnej problem się powtórzy i znów trzeba będzie resetować urządzenie. Szukałem pobieżnie informacji w Google ale mam problem z połączeniem się ze stroną - raz działa, raz nie.

Na poprzednim routerze problem ten nie występował. Korzystam z Play LTE. Zarówno telefon jak i komputer łącza się poprzez Wi-Fi. Wszystkie ustawienia są domyślne za wyjątkiem SSID, hasła do wifi i administratora oraz autokonfiguracji podpiętego modemu. Wyłączenie wbudowanego Firewalla nie pomaga. Proszę o pomoc w diagnozie problemu bo nic nie przychodzi mi do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że  problem występuje tylko w wersji HiLink na wszystkich routerach z procesorami Broadcoma BCM47xx. Jest to spowodowane obliczaniem błędnej sumy kontrolnej w przypadku paczek zawierających flagę "don't fragment", czy coś w ten deseń. Póki co nie za bardzo jest jakieś sensowne wyjście z tej sytuacji. W związku z tym oddałem router do sklepu, korzystając z prawa do zwrotu w ciągu 14 dni.

 

Więcej info po wpisaniu w google: "Huawei E3372 Hilink + RT-N18U - część stron się nie ładuje"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...