Skocz do zawartości
Jagermond95

gtx970 czy r9 390

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takiego kompa i myśle nad wstawieniem lepszej karty graficznej.

 

AMD X8 FX-8320 OC 4,2GHz SilentiumPC Fortis 2 
Gigabyte GA-970A-DS3P 
Radeon R9 270X MSI 2GB DDR5 DVI&HDMI&DP (PCI-E) 
Kingston HyperX Blue DDR3 8GB 1600MHz CL10 Blu 
Chieftec APS-650SB 650W 

 

 

Sam nie wiem co będzie, podpowiecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutna prawda - kotlet nadal jest hamowany sterownikami

Zrób rachunek sumienia i jakie tytuły Cię interesują. Sam stałem przed takim wyborem na początku roku czekając na objawienie w postaci GTX 960. Po recenzjach kupiłem GTX 970 smutno patrząc w stronę AMD i pamiętając czasy Radeona 9550. 

No chyba że rynek wtóry to wtedy rozglądasz się na przeczekaniu za GTX 780.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutna prawda - kotlet nadal jest hamowany sterownikami

Zrób rachunek sumienia i jakie tytuły Cię interesują. Sam stałem przed takim wyborem na początku roku czekając na objawienie w postaci GTX 960. Po recenzjach kupiłem GTX 970 smutno patrząc w stronę AMD i pamiętając czasy Radeona 9550. 

No chyba że rynek wtóry to wtedy rozglądasz się na przeczekaniu za GTX 780.

w sumie sam tera testy przeglądam i 8gb vram karty to w sumie na komu tyle a sterownik z tego co ja wiem jak żle mówię to proszę wyprowadzić z błędu to lepiej stery  nvidii chodzą z prockami amd, więc lepiej chyba było by brać 970?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8GB przyda się fanatykom którzy będą wodować Crossfire z 390. Reszta populacji albo zostanie nabita w butelkę albo z własnej woli kupi spuściznę po Pitcairn ( serii 7xxx ). 

 

W oczach przeciętnego zjadacza chleba ostatnie wybryki AMD zasługują na złotą malinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8GB przyda się fanatykom którzy będą wodować Crossfire z 390. Reszta populacji albo zostanie nabita w butelkę albo z własnej woli kupi spuściznę po Pitcairn ( serii 7xxx ). 

 

W oczach przeciętnego zjadacza chleba ostatnie wybryki AMD zasługują na złotą malinę.

hehe no fakt nie wiem na co komu 8gb vram skoro chyba tylko Cień Mordoru i Skyrim na nie wiem jakich moda przekracza 4gb vram ale mniejsza o to skoro już ustalono że 970 lepsza to najlepiej od której firmy brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej konfiguracji bierz GTX970 .

 

Na co ci 8GB VRAM skoro przy ustawieniach które umożliwią wykorzystanie tej pamieci procek i karta przestaną wyrabiać .

 

Zresztą jeżeli chodzi o AMD to taniej wychodzi branie R9 290 - praktycznie to samo co 390 tyle że ma mniej VRAM , a cenowo sporo mniej .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej konfiguracji bierz GTX970 .

 

Na co ci 8GB VRAM skoro przy ustawieniach które umożliwią wykorzystanie tej pamieci procek i karta przestaną wyrabiać .

 

Zresztą jeżeli chodzi o AMD to taniej wychodzi branie R9 290 - praktycznie to samo co 390 tyle że ma mniej VRAM , a cenowo sporo mniej .

sam powiedziałem że na nic mi 8gb vram ale wracając jaką 970 brać najlepiej: StriX, G1, MSI, EVGA, Zotac lub jeszcze jakąś inną której nie wymieniłem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołącze tutaj żeby nie otwierać nowego tematu

 

i5 4590, 16gb ram, XFX XTR 550W 80+ Gold, monitor 27'' 2560x1440p

 

są dwie opcje

970 lub 390, w tej rozdzielczosci 390 od sapphire młóci 970

 

sam nie wiem co wziac,

8gb ramu wydaje sie bardziej przyszlosciowe, sczegolnie biorac pod uwage rozdzialke, sterowniki wiem ze z nimi jest roznie, zagadką wydaje sie dx12...

Mam okolo 1500 zł na karte a nie ukrywam ze skladam kompa na pare lat zeby byl spokój.

Najsmieszniejsze jest to ze najdluzej i bezawaryjnie do dzis sluzyl mi radek x1600xt, gf 9600gt pasywny mi powiedzial papa po kilku latach. Nie wiem sam co wybrac, wybór raczej jest zdyskryminowany twałością i możliwosciami w okresie kilkulenim, stad zastanawiam się czy te 8 gb nie bedzie miało zasadniczego znaczenia.

pomóżcie w podjęciu decyzji

pozdrawiam Flaar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Kierowanie się dodatkowym 4GB jako istotnym argumentem wydaje się być bezsensowne.

2. Nie ma opcji wyboru na okres "wielu lat", wchodzi zupełnie nowy typ pamięci wkrótce, a obecnie kupowane karty będą miały pamięć starego typu.

 

Nie bardzo rozumiem co jest śmiesznego i nieoczekiwanego w tym, że karta pasywna miała niższą trwałość niż niepasywna.

 

Ogólnie rzecz biorąc ja bym nie brał AMD. Oni się już raczej nie są w stanie samodzielnie podnieść, więc przyszłe wsparcie może być problematyczne, a po ewentualnym przejęciu też nie wiadomo co będzie. Kara za dwukrotne odgrzewanie tego samego jest nieuchronna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strix przy dużej ilości FPS piszczy cewkami. Za to jest półpasywny. I ma większy Boost chyba niż 100ME.

 

100ME też jest półpasywna, FPSy można ograniczyć (Riva Tuner Server), a boost to już raczej od ASICa zależy i od biosu, ale tu bym stawiał na równi, bo zależy od egzemplarza.

U mnie bez problemu robi 1500/8000, a wyżej z tego co wiem i tak nie ma sensu żyłować.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...