Skocz do zawartości
Artuross

Dysk HDD 2.5" do laptopa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zepsuł mi się dysk w laptopie :D Co polecicie? Idealnie o jakiejś małej pojemności, bo lapek służy tylko do przeglądania neta/oglądania filmów, do wszystkiego innego jest PC.

 

Sprawdzałem oryginalny na stronie dystrybutora - 700 zł+... Czy to normalne? Przecież za taką kasę mogę sobie kupić co najmniej 1 TB HDD do komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensowny dysk talerzowy (7200 rpm) to około 200 zł. W tych pieniądzach lub troszkę większych dostaniesz mały SSD.

Skoro to komp do internetu powinno wystarczyć 40 - 60 GB za mniej niż 200 złotych.

Jeśli masz tam mało RAM-u, to system sporo korzysta z pliku wymiany. Inwestycja w SSD to jeden z najlepszych sposobów na przyspieszenie kompa.

 

Wysłane z mojego Nexus 4

Edytowane przez bpsqd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile potrzebujesz miejsca .

 

Ceny dobrych SSD 120Gb/128GB zaczynają się od ~230 zł np. Transcend SSD370 128GB za 229 zł czy Crucial BX100 120GB za 259 zł , jak nie potrzebujesz dużej ilości miejsca to taki SSD będzie znacznie lepszy niż klasyczny HDD .

 

Alternatywnie Crucial BX100 250GB za 385 zł .

 

Inna opcja to SSD 120GB/128GB  + HDD 512GB/1TB , koszt to ~460 zł za same dyski ( Transcend SSD370 128GB + WD Blue 1TB ) , do tego kieszeń na dysk np. taka za 36 zł

 

Kieszeń montujesz w miejsce napędu DVD ( jak go nie używasz - jak ci jest potrzebny to niestety ta opcja odpada , chyba że lapek ma miejsce na 2 dyski wewnątrz )

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasował i "będziesz Pan zadowolony". ;) Pamiętam jak mnie się mordka cieszyła kiedy pierwszy raz uruchomiłem komputera z dyskiem SSD. :)

 

Jeśli chodzi o Windows 10 to ja zamierzam poczekać kilka dni/tygodni po premierze i dopiero wtedy instalować. Przejdzie pierwsza fala "ochów" i "achów" ewentualnie bluzgów, połatają największe bugi i wtedy zaktualizuję.

Instaluj Windows 7, a później spokojnie zaktualizuj sobie system. Z resztą aktualizacje też będą rozłożone w czasie i nie wiadomo kiedy przyjdzie powiadomienie, że już można.

Edytowane przez bpsqd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 700 zł to już kupi porządny i pojemny SSD. Do tego ten SSD pod win 10 zapewni mega szybkie starty. Ewentualnie, jeśli posiadasz drugi slot i sanki to mniejszy SSD do 500 zł i za 200 zł jakiś HDD 1 TB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie poszukam 64-128 GB, mniejszego raczej nie bo sam system to jest z 10 GB (tak myślę, nie wiem dokładnie), jakieś aplikacje, itd., ewentualnie jakieś filmy do obejrzenia, skoro już kupuję dysk to mogę dorzucić te kilkadziesiąt złotych więcej na trochę większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...