Skocz do zawartości
damrab

Zestaw 5k pod lupę

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki bardzo za fatygę.

 

zestaw teraz wygląda tak 

 

http://www.morele.net/inventory/info/YoDF9/

 

 

opłaca sie w coś jeszcze zainwestować lub coś zamienić ?? 


Ta obudowa nie posiada okna prawda ?

 

 http://www.morele.net/obudowa-aerocool-ds-cube-blue-usb3-0-niebiesko-czarna-aerodscube-blue-652013/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz jak złożyłeś i będzie dobrze. Ogólnie Aerocool nie jest jakaś  konkretną marką, ale może być. Jakościowo ta buda może być kiepska po prostu. Co do integry z płyty to i w tym przypadku nie liczyłbym na jakieś cuda. Chcesz dobrego dźwięku to kup zewnętrzną kartę.  Np Xonar DG. za ok 130 zł.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na obudowy   

BitFenix Phenom ??

 

Może masz racje Devil może lepiej kupić kartę dźwiękową ...

 

Nie wiem czy w takim tempie dam rade złożyć sobie komputer czy nie przestać Was męczyć i nie pojechać do sklepu i prosić żeby dobrali sprzęt... tylko wtedy mi dopiorą z tego co mają na stanie a nie tak żeby było jak najlepiej 

 

zaproponowano mi też taki zestaw

http://www.morele.net/inventory/info/ik7hbQ/

 

lecz karta graficzna chyba nadwyrost i nie wiem czy pomieszczę to w obudowach ktore mi sie podobają

 

Procesory z końcówka K są do podkręcania prawda ? i jak ktoś nie zamierza podkręcać to chyba nie ma co dopłacać, czy nie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym Was prosić o pomoc w wybraniu zestawu dla osoby sporadycznie grającą w gry.Na ogół słucham muzyki oraz oglądam filmy na telewizorze 4k poprzez komputer.

Zależy mi na cichej pracy i naprawdę wydajnym sprzęcie za około 3500 ( + - 200 ) 

 

 

 

 

 

http://www.morele.net/inventory/info/ubewJc/

Edytowane przez damrab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu trzymał się tego zestawu:

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_lipiec_2015?page=0,14

 

Nie ma sensu dopłacać do płyty na H97, skoro i tak nie korzystasz z macierzy raid. Do tego masz w nim lepszą grafikę, mógłbyś dołożyć tylko do niego te kilkadziesiąt złotych do lepszego procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak malo grasz

 

1 Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX) 229,00 zł wysyłka natychmiastowa Usuń

 2 Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 2 HE1224 (SPC094) 99,00 zł wysyłka natychmiastowa Usuń      

3 Obudowa Antec Antec VSP5000, 2xUSB 3.0, Wyciszona, Czarna (0-761345-92070-4) 189,00 zł wysyłka natychmiastowa Usuń      

4 Płyta główna ASRock Fatal1ty B85 Killer, B85, DualDDR3-1600, SATA3, ATX (B85 Killer) 349,00 zł wysyłka natychmiastowa Usuń

5 Procesor Intel CORE i5-4460 3.20GHz LGA1150 BOX BX80646I54460 - Haswell Refresh 805,00 zł wysyłka natychmiastowa Usuń

6 Napęd Lite-On DVD RW 22x SATA gen. bulk (iHAS122-14)Komputer stacjonarny 51,99 zł wysyłka natychmiastowa Usuń      

7 Dysk SSD Crucial BX100 250GB 2.5' 7mm SATAIII (CT250BX100SSD1) 385,00 zł wysyłka natychmiastowa Usuń      

8 Karta graficzna MSI Radeon R9 380 OC, 2GB GDDR5 (256 Bit), HDMI, 2xDVI, DP (R9 380 2GD5T OC) 899,00 zł wysyłka natychmiastowa Usuń

9 Pamięć GoodRam PLAY 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz 9-9-9-28 RED (GYR1600D364L9S/8GDC) 220,85 zł wysyłka natychmiastowa Usuń

10 Zasilacz Cooler Master G550M 550W Modularny 120mm 80+ (RS-550-AMAA-B1) 295,00 zł wysyłka natychmiastowa Usuń        

3522,84 wysyłka natychmiastowa

 

lub brać odzielna k dźwiękową i inna płytę gł

 


  Karta dźwiękowa Asus Xonar DX/XD PCI- Express x1, System 7.1, wyjście SPDIF do VGA z HDM, 24 bity 281,99 zł wysyłka natychmiastowa Usuń      
  Płyta główna Gigabyte GA-B85M-D3H, B85, DualDDR3-1600, SATA3, HDMI, GBLAN, mATX (GA-B85M-D3H) 265,00 zł wysyłka natychmiastowa Usuń Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci wysoka wydajność? W JAKIEGO TYPU gry zamierzasz sporadycznie grać?

 

Bo generalnie masz dość wysoki budżet i ja bym go nieco inaczej rozdysponował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu trzymał się tego zestawu:

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_lipiec_2015?page=0,14

 

Nie ma sensu dopłacać do płyty na H97, skoro i tak nie korzystasz z macierzy raid. Do tego masz w nim lepszą grafikę, mógłbyś dołożyć tylko do niego te kilkadziesiąt złotych do lepszego procka.

 

Płyta H97 z racji na lepszy dźwięk, kartę dźwiękową kupię go będę już miał głośniki odpowiednie, jakaś tam super grafika mi nie potrzebna bo rok temu grałem w Cs_a 1.6 * brak czasu na granie ...

Chętnie dołożę do procka tylko gdybyś mógł pokaż do jakiego sie opłaci.

 

 

 

jak malo grasz

 

1 Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX) 229,00 zł wysyłka natychmiastowa Usuń

 2 Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 2 HE1224 (SPC094) 99,00 zł wysyłka natychmiastowa Usuń      

3 Obudowa Antec Antec VSP5000, 2xUSB 3.0, Wyciszona, Czarna (0-761345-92070-4) 189,00 zł wysyłka natychmiastowa Usuń      

4 Płyta główna ASRock Fatal1ty B85 Killer, B85, DualDDR3-1600, SATA3, ATX (B85 Killer) 349,00 zł wysyłka natychmiastowa Usuń

5 Procesor Intel CORE i5-4460 3.20GHz LGA1150 BOX BX80646I54460 - Haswell Refresh 805,00 zł wysyłka natychmiastowa Usuń

6 Napęd Lite-On DVD RW 22x SATA gen. bulk (iHAS122-14)Komputer stacjonarny 51,99 zł wysyłka natychmiastowa Usuń      

7 Dysk SSD Crucial BX100 250GB 2.5' 7mm SATAIII (CT250BX100SSD1) 385,00 zł wysyłka natychmiastowa Usuń      

8 Karta graficzna MSI Radeon R9 380 OC, 2GB GDDR5 (256 Bit), HDMI, 2xDVI, DP (R9 380 2GD5T OC) 899,00 zł wysyłka natychmiastowa Usuń

9 Pamięć GoodRam PLAY 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz 9-9-9-28 RED (GYR1600D364L9S/8GDC) 220,85 zł wysyłka natychmiastowa Usuń

10 Zasilacz Cooler Master G550M 550W Modularny 120mm 80+ (RS-550-AMAA-B1) 295,00 zł wysyłka natychmiastowa Usuń        

3522,84 wysyłka natychmiastowa

 

lub brać odzielna k dźwiękową i inna płytę gł

 

  Karta dźwiękowa Asus Xonar DX/XD PCI- Express x1, System 7.1, wyjście SPDIF do VGA z HDM, 24 bity 281,99 zł wysyłka natychmiastowa Usuń      

  Płyta główna Gigabyte GA-B85M-D3H, B85, DualDDR3-1600, SATA3, HDMI, GBLAN, mATX (GA-B85M-D3H) 265,00 zł wysyłka natychmiastowa Usuń

 

 

w czym jest ten zestaw lepszy od mojego bo naprawdę laik zemnie, opowiedz coś o tej karcie 

 Fatal1ty B85 Killer

 

 

 

 

Po co Ci wysoka wydajność? W JAKIEGO TYPU gry zamierzasz sporadycznie grać?

 

Bo generalnie masz dość wysoki budżet i ja bym go nieco inaczej rozdysponował.

 

 

Zależy co kto rozumie w ,,wysoka wydajność " nie będę wykonywał zadnych obliczeń itd. z doświadczenia wiem ze wykonuje ,, 1000 '" operacji w tej samej chwili, komputer pozostaje włączony niekiedy 48h 

Gry w które prawdopodobnie będę grał to : Cs, GTA, może wiedźmin ale to będzie tak sporadycznie średnie detale mi wystarczą, poza tym zapewne nie zauważyłbym nawet różnicy między wysokimi a srednimi  

 

 

 

 

 

Dziękuję za zainteresowanie tematem i bardzo bym prosił o dalszą pomoc gdyż juz od 2 tyg. staram się złożyć odpowiedni zestaw :(

Edytowane przez damrab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do twojego pierwszego zestawu:

 

1. Procesor.

Wybierasz z trzech opcji: najwyższe Pentium (G3258) - około 300zł, najtańszy i5 (4460) - około 800 zł, najlepszy i5 (4690K) - około 1000 zł. To są optymalne punkty i z tych trzech powinieneś wybierać, inne pośrednie procesory tylko w przypadku ograniczenia budżetem albo możliwości okazyjnego zakupu. Wybór G3258 albo 4690K pociąga za sobą zakup płyty z chipsetem Z97.

 

Ten 4460 to takie niby-optimum, jak ktoś faktycznie potrzebuje 4 rdzeni. Ja na przykład obecnie funkcjonuję na dwóch rdzeniach i nie jest to straszne. 4690K za 200zł więcej daje po OC minimum +30% do szybkości. Z kolei różnica pomiędzy G3258 a 4460 w przypadku gdy 2 rdzenie są wystarczające jest taka, że G3258 po OC jest szybszy oraz ma się 5 stów w kieszeni.

 

Do grania 4 rdzenie są jak najbardziej przydatne, do zwykłego biurowego używania, nie są.

 

2. Dysk SSD.

240GB+

 

3. HDD

Jak już WD to raczej seria RED, Seagate ma złą opinie na tym forum i statystyki także wskazują na jego wyższą awaryjność, ale to są niewielkie różnice, a Seagate są znacznie szybsze. ja np. miałem dysków Seagate ponad 10 i zero awarii. Jedyny HDD który mi w życiu padł to był IBM Deskstar.

 

4. Karta dźwiękowa.

Zacznij od integry na płycie. Może się okazać satysfakcjonująca. Jak nie, dokupisz kartę dedykowaną, ale kupować jej od razu nie ma potrzeby, chyba, że wiesz, iż masz wysoce wymagające ucho.

 

5. Karta grafiki

W co gramy?

 

Edit: doczytałem w co gramy. W przypadku Wiedźmina 3, na G3258 mogą Cię czekać pewne problemy, ja na nim gram i w mieście doświadczam frezów co kilkanaście/kilkadziesiąt minut na kilka sekund, przy czym ja gram w 1440p, być może w 1080p by ten efekt już nie występował albo był rzadszy. Zatem w przypadku sporadycznego grania w W3 albo możesz to zaakceptować albo ewentualnie z powodu Wiedźmina 3 zastąpić G3258 jakimś najtańszym i3 (chyba oprócz egzotyków to 4130-4170), na którym tych frezów by nie było. Natomiast takie i3 będzie generalnie wolniejsze od G3258. Natomiast zarówno na 4460 jak i 4690K tych frezów nie będzie.

 

Co do GTA 5 - nie gram to nie wiem czego to w praktyce wymaga. Poczekaj na opinie.

 

A kartę grafiki dobierze się jak się budżet doprecyzuje, standardowym wyborem do okazjonalnego grania mogłaby być GTX 960.

Edytowane przez adashi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do twojego pierwszego zestawu:

 

1. Procesor.

Wybierasz z trzech opcji: najwyższe Pentium (G3258) - około 300zł, najtańszy i5 (4460) - około 800 zł, najlepszy i5 (4690K) - około 1000 zł. To są optymalne punkty i z tych trzech powinieneś wybierać, inne pośrednie procesory tylko w przypadku ograniczenia budżetem albo możliwości okazyjnego zakupu. Wybór G3258 albo 4690K pociąga za sobą zakup płyty z chipsetem Z97.

 

Ten 4460 to takie niby-optimum, jak ktoś faktycznie potrzebuje 4 rdzeni. Ja na przykład obecnie funkcjonuję na dwóch rdzeniach i nie jest to straszne. 4690K za 200zł więcej daje po OC minimum +30% do szybkości. Z kolei różnica pomiędzy G3258 a 4460 w przypadku gdy 2 rdzenie są wystarczające jest taka, że G3258 po OC jest szybszy oraz ma się 5 stów w kieszeni.

 

Do grania 4 rdzenie są jak najbardziej przydatne, do zwykłego biurowego używania, nie są.

 

2. Dysk SSD.

240GB+

 

3. HDD

Jak już WD to raczej seria RED, Seagate ma złą opinie na tym forum i statystyki także wskazują na jego wyższą awaryjność, ale to są niewielkie różnice, a Seagate są znacznie szybsze. ja np. miałem dysków Seagate ponad 10 i zero awarii. Jedyny HDD który mi w życiu padł to był IBM Deskstar.

 

4. Karta dźwiękowa.

Zacznij od integry na płycie. Może się okazać satysfakcjonująca. Jak nie, dokupisz kartę dedykowaną, ale kupować jej od razu nie ma potrzeby, chyba, że wiesz, iż masz wysoce wymagające ucho.

 

5. Karta grafiki

W co gramy?

 

 

1.  Podkręcać komputera nie mam zamiaru wiec procesor i5 4460 powinien być wystarczający ( chyba że opłaci się dołożyć nawet gdy się nie będzie podkręcać )   

czyli http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4460-3-20ghz-lga1150-box-bx80646i54460-haswell-refresh-636603/??

 

2.    Dysk SSD  np. http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-bx100-250gb-2-5-7mm-sataiii-ct250bx100ssd1-707617/   ???

 

3. masz rację też czytałem tu o problemach z nimi 

czyli brać http://www.morele.net/dysk-twardy-western-digital-wd-red-1-tb-wd10jfcx-603660/??

 

 

4.     Dźwiękową właśnie mam zamiar dokupić gdy będą głośniki do tego czasu pewnie spadnie cena, narazie chciałbym dołożyć do płyty głównej w tej kwestii.

 

5.   Grać będę jak będę miał czas czyli pewnie w zimę, ciężko powiedzieć w co będę chciał zagrać... napewno Cs, GTA 5

 

 

reszta z zestawu pod lupę jest ok ?  CPU, zasilacz, płyta ?? 

Edytowane przez damrab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Bez OC wg mnie nie opłaca się dokładać, czyli 4460 jest dobrym wyborem.

 

2. W opcji ekonomicznej wybór byłby OK. W opcji szukania optimum cena/jakość postawiłbym na MX200 za 415 zł.

 

3. Wybór OK, jako opcja 2-terowy dysk.

 

4. Zadbaj aby na płycie głównej był co najmniej jeden slot PCI (stary) nie wiadomo jaką kartę dźwiękową los da. Co do integry na płycie, nie kieruj się nią nadmiernie, sam kodek nie ma aż tak dużego znaczenia, liczy się też jakie kondensatory, jak z ekranowaniem od reszty elementów, jaki ogólnie egzemplarz się trafi, ogólnie to losowa sprawa dość. One wszystkie na moje ucho grają podobnie (z tych na płytach do haswelli).

 

Edit:

5. Chłodzenie: do 4460 zostawiłbym boxa. Uznasz, że jest za głośno (nie powinno być) - dokupisz.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. Zadbaj aby na płycie głównej był co najmniej jeden slot PCI (stary) nie wiadomo jaką kartę dźwiękową los da. 

daj sobie spokój ze starym pci       bo jak bedziesz kupował kartę to pewnie nową [i  na pci express] więc po co się przejmować starymi technologiami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj sobie spokój ze starym pci       bo jak bedziesz kupował kartę to pewnie nową [i  na pci express] więc po co się przejmować starymi technologiami

 

Dokładnie. Karta dźwiękowa to zakup na lata, więc lepiej ją kupić na nowym interfejsie, niż na takim, który już znika z rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Edit:

5. Chłodzenie: do 4460 zostawiłbym boxa. Uznasz, że jest za głośno (nie powinno być) - dokupisz.

 

 

 

boję się że ta obudowa nie jest z czołówki i że będzie się grzać wolałbym od razu zakupić chłodzenie 

 

 

Na kartę dźwiękową chce wydać około 300zł wiec będzie z nowszych 

 

Gdybyście mogli polecić jakaś płyte głowną za 300 - 500 zł do tego zestawu byłbym ogromnie wdzięczny

 

Dzięki Wam zestaw wygląda tak : 

 

http://www.morele.net/inventory/info/W6JRYG/

 

 

 

Proszę o dalszą krytykę zestawu 

bardzo dziękuje za wszystkie komentarze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz gigabyte'a B85M-D3H - droższe płyty nie mają nic więcej, co byś wykorzystał. Potrzebujesz tylko 3-ech złączy Sata, 2-óch PCIex i gniazda pod USB3. Żadnych super-duper sekcji VRM, odpustowych radiatorów itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw teraz wygląda tak :

 

http://www.morele.net/inventory/info/2jmPW/

 

 

CPU jest ok ?

 

Zasilacz da rade ?

 

Grafika wporządku ?? 

 

płyta głowna ok? nie wypada zamienić na np.,

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b85-g43-sc-lga1150-intel-b85-4xddr3-vga-gblan-atx-haswell-581506/

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-m5a97-r2-0-am3-amd970-4ddr3-raid-usb3-glan-atx-m5a97-r2-0-514734/

Edytowane przez damrab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie jeszcze troszkę ...

Wyczytałem że nie opłaci się teraz kupować innego windowsa niz 10 ponieważ 7 i 8.1 będą dostawać aktualizację tylko przez rok, macie tez takie informacje ?? 

 

Proszę jeszcze jakaś kompetentną osobę o odrobinę pomocy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak lecz czytałem że po przejściu z 8 czy 7 na 10 aktualizacja będzie tylko przez rok... 

 

mniejsza o to 

 

pomóżcie proszę w tym zestawie gdyż już stanowczo przeciągam temat .... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od premiery windowsa 10 masz rok czasu żeby windowsa 7,8,8.1 zaktualizować (upgrade) za darmo do 10.

Po tym czasie (rok) jakbyś chciał zrobić upgrade 7,8,8.1 do 10 to będzie on płatny.

Nie ma to nic związanego z aktualizacjami systemowymi już po instalacji windowsa 10.

 

Zasilacz do wywalenia, karta graficzna do wywalenia, chłodzenie do wywalenia nie wiem po o Ci wd red (2,5 cala ??!?) i mx200, reszta ok.\

 

http://www.morele.net/inventory/info/0iKmd/

 

Resztę masz na waciki i już nie marudź tylko w końcu zamów ten komputer.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)

są z nim częste problemy dlatego każdy poleca RED

 

 

w czym jest lepszy 

Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W (SPS-530MPCBEU)

od

Zasilacz SilentiumPC Vero M1 600W 80Plus (SPC117)

mój ma 600W 

 

dlaczego

Dysk SSD Crucial BX100 250GB 2.5' 7mm SATAIII (CT250BX100SSD1)

a nie 

Dysk SSD Crucial MX200 250GB 2.5' SATA III (CT250MX200SSD1)

popatrz na szybkość zapisu i odczytu i na różnice cenową 

 

no i wreszcie proponujesz mi 128bit

Karta graficzna MSI GeForce GTX 960 OC 2GB DDR5 128Bit DVI/HDMI/3xDP (GTX 960 2GD5T OC)

i ona jest lepsza od 256bit 

Karta graficzna Palit GeForce GTX 770 JetStream 2GB GDDR5 (256 Bit), 2xDVI, HDMI, DP, BOX (NE5X770S1042J)

w czym ??/

 

Proszę uzasadnij jakoś swoje wybory bo ile ludzi tyle ekspertów na forach

Edytowane przez damrab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...