Skocz do zawartości
damrab

Zestaw 5k pod lupę

Rekomendowane odpowiedzi

Dysk weź WD Red, bo najmniej awaryjny z tych dwóch.  Jak możesz dołożyć to owszem warto wziąć GTX 770. To wciąż wydajna jednostka z oferty Nvidii do 1000 zł. Aczkolwiek ja bym w tym wypadku szukał używki z 2 letnią gwarancją. Niedawno sprzedałem swoją za 800 zł. Ale można kupić taniej z krótszą gwarancją lub nieco słabszym chłodzeniem.  Dysk Crucial MX200 można śmiało brać. Pamiętaj jednak że odczyt liniowy i zapis liniowy nie ma aż takiego znaczenia. Poczytaj sobie o zaletach dysków SSD nad HDD. Ostatnio na naszym portalu poświęcono sporo uwagi temu zagadnieniu w obszernym artykule. Zasilacz obojętnie, który. Do tego zestawu wystarczy nawet 500W i to z zapasem.

 

I właśnie złóż już ten komputer, a nie ciągnij temat przez 2 strony. I jeszcze na PM do tego.  Osobiście mam mało czasu na odpowiadanie na każdą wątpliwość jednej osoby w samym temacie i do tego jeszcze na PM. Większość odpowiedzi znajdziesz w testach i przyklejonych tematach. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk weź WD Red, bo najmniej awaryjny z tych dwóch.  Jak możesz dołożyć to owszem warto wziąć GTX 770. To wciąż wydajna jednostka z oferty Nvidii do 1000 zł. Aczkolwiek ja bym w tym wypadku szukał używki z 2 letnią gwarancją. Niedawno sprzedałem swoją za 800 zł. Ale można kupić taniej z krótszą gwarancją lub nieco słabszym chłodzeniem.  Dysk Crucial MX200 można śmiało brać. Pamiętaj jednak że odczyt liniowy i zapis liniowy nie ma aż takiego znaczenia. Poczytaj sobie o zaletach dysków SSD nad HDD. Ostatnio na naszym portalu poświęcono sporo uwagi temu zagadnieniu w obszernym artykule. Zasilacz obojętnie, który. Do tego zestawu wystarczy nawet 500W i to z zapasem.

 

I właśnie złóż już ten komputer, a nie ciągnij temat przez 2 strony. I jeszcze na PM do tego.  Osobiście mam mało czasu na odpowiadanie na każdą wątpliwość jednej osoby w samym temacie i do tego jeszcze na PM. Większość odpowiedzi znajdziesz w testach i przyklejonych tematach. 

 

Mowa o jakich kartach graficznych do których warto dołożyć? 970 ? 

Ja naprawdę jestem niedzielnym graczem, cs1.6  jest moja ostatnią grą w jaką grałem i mam zamiar zagrać... 

 

Czyli zestaw http://www.morele.net/inventory/info/2jmPW/ jest ok ? ( jedynie grafikę warto lepszą dołożyć )

CPU zostawić to które jest ?

 

Ps. to już trzecia strona a ja od 2 tygodni powinienem siedzieć na nowym PC :(

sory za przeciągający się temat ale sam widzisz że cięzko mi uzyskać konstruktywną odpowiedz 

Edytowane przez damrab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory za przeciągający się temat ale sam widzisz że cięzko mi uzyskać konstruktywną odpowiedz 

kilka razy już padła

ps

a karty dźwiekowej dalej nie widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta dźwiękowa przy zakupie głośników pisałem juz kilkukrotnie, głośniki kupię jak znowu się odbije troszke a do tego czasu napewno spadną ceny...

 

PS> zestaw ok ? http://www.morele.net/inventory/info/2jmPW/ czy jest coś jeszcze w co warto dołożyć.... 

( grafikę proponowano mi zmienić na lepszą ale powiedzcie mi prosze czy jest sens skoro sporadycznie grywam w gry ... )  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa o jakich kartach graficznych do których warto dołożyć? 970 ? 

Ja naprawdę jestem niedzielnym graczem, cs1.6  jest moja ostatnią grą w jaką grałem i mam zamiar zagrać... 

 

Czyli zestaw http://www.morele.net/inventory/info/2jmPW/ jest ok ? ( jedynie grafikę warto lepszą dołożyć )

CPU zostawić to które jest ?

 

Ps. to już trzecia strona a ja od 2 tygodni powinienem siedzieć na nowym PC :(

sory za przeciągający się temat ale sam widzisz że cięzko mi uzyskać konstruktywną odpowiedz 

 

Chodziło mi o dołożenie do GTX 770, który nowy jest droższy od GTX 960. A jest przy tym trochę wydajniejszy.  Do GTX 970 musiałbyś sporo dołożyć. Ale jak nie masz zamiaru w ogóle grać i tylko w CS 1.6 to szczerze.. nawet integra z procka by do tego starczyła. Rób jak uważasz. Ja tam sie już nie wypowiadam. Odpowiedzi dostałeś sporo. Skup się trochę, poczytaj i złóż zamówienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)

są z nim częste problemy dlatego każdy poleca RED

 

 

w czym jest lepszy 

Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W (SPS-530MPCBEU)

od

Zasilacz SilentiumPC Vero M1 600W 80Plus (SPC117)

mój ma 600W 

 

dlaczego

Dysk SSD Crucial BX100 250GB 2.5' 7mm SATAIII (CT250BX100SSD1)

a nie 

Dysk SSD Crucial MX200 250GB 2.5' SATA III (CT250MX200SSD1)

popatrz na szybkość zapisu i odczytu i na różnice cenową 

 

no i wreszcie proponujesz mi 128bit

Karta graficzna MSI GeForce GTX 960 OC 2GB DDR5 128Bit DVI/HDMI/3xDP (GTX 960 2GD5T OC)

i ona jest lepsza od 256bit 

Karta graficzna Palit GeForce GTX 770 JetStream 2GB GDDR5 (256 Bit), 2xDVI, HDMI, DP, BOX (NE5X770S1042J)

w czym ??/

 

Proszę uzasadnij jakoś swoje wybory bo ile ludzi tyle ekspertów na forach

 

Ostatnio myślę co by zupgrejcić w swoim kompie i doszedłem do wniosku, że na pierwszym miejscu zakup ssd.

Wybrałem bx100 250 gb ze względu na stosunek ceny do jakości, ale w morelu cena bx niewiele różni się od mx, więc jeśli to nie gra roli, to bierz mx - jest wydajniejszy.

Jednak w innych sklepach ten bx100 jest sporo tańszy niż w morelu - nawet o ok 30 zł - X-KOM, Komputronik.

 

Do tego pomyślałem, że wymienię moje 2 syegejty, które chodzą już wiele lat. Jeden 250GB ma 8 lat pracy za sobą, drugi - 500GB - 6 lat. Działają niezawodnie, są niesłyszalne (!) więc zaufam dalej tej firmie i wezmę hybrydowego sygejta SSHD 1tb. Wiem, że na forach piszą o dużej awaryjności, jednak w komentarzach w morelu, komputroniku itp. nie ma on żadnych negatywnych komentarzy w porównaniu do WD red, którego początkowo chciałem wziąć, ale po przeczytaniu opinii klientów sklepów, zrezygnowałem na rzecz WD black i tu niespodzianka ten super dysk też ma dużo złych opinii, dlatego jednak zdecydowałem się na seagate SSHD.

 

Thermaltake robi zasilacze z którymi nie będziesz miał kłopotów, w przeciwieństwie do naszego Silentum, który nie jest tak dobrą  i sprawdzoną firmą. Z tych dwóch brałbym Thermala.

 

Z grafik pomimo, że obecnie 770 jest wydajniejsze brałbym gtx960. Dlatego, że to nowsza konstrukcja, a nvidia potrafi w swoich sterownikach nieco zaniedbywać starsze architektury i z czasem 960 będzie lepiej wypadać w grach. Poza tym bierze mniej prądu; asus i msi mają pasywne chłodzenie w spoczynku i generalnie to nowsza konstrukcja niż leciwy już 770.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio myślę co by zupgrejcić w swoim kompie i doszedłem do wniosku, że na pierwszym miejscu zakup ssd.

Wybrałem bx100 250 gb ze względu na stosunek ceny do jakości, ale w morelu cena bx niewiele różni się od mx, więc jeśli to nie gra roli, to bierz mx - jest wydajniejszy.

Jednak w innych sklepach ten bx100 jest sporo tańszy niż w morelu - nawet o ok 30 zł - X-KOM, Komputronik.

 

Do tego pomyślałem, że wymienię moje 2 syegejty, które chodzą już wiele lat. Jeden 250GB ma 8 lat pracy za sobą, drugi - 500GB - 6 lat. Działają niezawodnie, są niesłyszalne (!) więc zaufam dalej tej firmie i wezmę hybrydowego sygejta SSHD 1tb. Wiem, że na forach piszą o dużej awaryjności, jednak w komentarzach w morelu, komputroniku itp. nie ma on żadnych negatywnych komentarzy w porównaniu do WD red, którego początkowo chciałem wziąć, ale po przeczytaniu opinii klientów sklepów, zrezygnowałem na rzecz WD black i tu niespodzianka ten super dysk też ma dużo złych opinii, dlatego jednak zdecydowałem się na seagate SSHD.

 

Thermaltake robi zasilacze z którymi nie będziesz miał kłopotów, w przeciwieństwie do naszego Silentum, który nie jest tak dobrą  i sprawdzoną firmą. Z tych dwóch brałbym Thermala.

 

Z grafik pomimo, że obecnie 770 jest wydajniejsze brałbym gtx960. Dlatego, że to nowsza konstrukcja, a nvidia potrafi w swoich sterownikach nieco zaniedbywać starsze architektury i z czasem 960 będzie lepiej wypadać w grach. Poza tym bierze mniej prądu; asus i msi mają pasywne chłodzenie w spoczynku i generalnie to nowsza konstrukcja niż leciwy już 770.

 

Zastanawiam się cały czas właśnie z tego powodu nad Blue czy Read ...

Posłucham twojej rady i zmienię zasilacz 

Zdania co do grafiki są mocno podzielone, często dostają te aktualizację by być pewnym że 960 koniec końców będzie lepszy od 770 lub chociaż go dogoni ? 

przeraza mnie ta różnica 128 - 256 bit.. ...

wątpię w spadek cen

 

gtx 960 starczy

Nawet gdyby, nie mam obecnie już za wiele funduszy do wydania a bez głośników to z kartą czy beż efekt zerowy. 

Edytowane przez damrab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się cały czas właśnie z tego powodu nad Blue czy Read ...

 

Blu to budżetówka o słabej kulturze pracy, w red jest sporo z tym lepiej. Także nie ma się co zastanawiać. W kompie za ok 4 tysie powinno być coś porządnego. Chociaż ja po komentarzach sklepowych jednak zrezygnowałem z WD. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blu to budżetówka o słabej kulturze pracy, w red jest sporo z tym lepiej. Także nie ma się co zastanawiać. W kompie za ok 4 tysie powinno być coś porządnego. Chociaż ja po komentarzach sklepowych jednak zrezygnowałem z WD. 

 

a na co zamieniłeś przyjacielu ???

CPU w moim zestawie jest ok czy az nad wyrost ?

i czy opłaca się czekać na aktualizacje do tej 960 by wkoncu dogoniła 770 ??

tak jak napisałem wcześniej jak dla laika cyferki biorą górę .. 128 - 256 

Edytowane przez damrab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blu to budżetówka o słabej kulturze pracy, w red jest sporo z tym lepiej. Także nie ma się co zastanawiać. W kompie za ok 4 tysie powinno być coś porządnego. Chociaż ja po komentarzach sklepowych jednak zrezygnowałem z WD. 

 

I wziąłeś Seagate'a. W tym sęk że z Seagate'm jest podobnie w komentarzach. Już lepiej wziać RED. A co do grafiki to przecież napisałeś ze prawie w ogóle nie grasz. Nie patrz na szynę tylko na wydajność. Przepustowość pamięci to nie wszystko. Poczytaj testy:

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_amd_radeon_r9_380_konkurencja_dla_geforce_gtx_960?page=0,7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wziąłeś Seagate'a. W tym sęk że z Seagate'm jest podobnie w komentarzach. Już lepiej wziać RED. A co do grafiki to przecież napisałeś ze prawie w ogóle nie grasz. Nie patrz na szynę tylko na wydajność. Przepustowość pamięci to nie wszystko. Poczytaj testy:

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_amd_radeon_r9_380_konkurencja_dla_geforce_gtx_960?page=0,7

 

Oglądałem porównania i w większości 770 była wydajniejsza, pobór prądu ma chyba gorszy. 

 

 

ale dzieki za link na pewno przeczytam 

biorę Read w takim razie.

zasilacz zamienie na :

 http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/

 

CPU jest ok ? w zestawie : http://www.morele.net/inventory/info/2jmPW/

 

 

 

Patrząc na ten test to najlepiej wypada

Asus GeForce GTX 750 Ti

lub 

 MSI Radeon R9 380 Gaming

za ta cene jest w czołówce razem z kartami 2x droższymi..

 

kolejny dylemat :(

Edytowane przez damrab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawdę jestem niedzielnym graczem, cs1.6  jest moja ostatnią grą w jaką grałem i mam zamiar zagrać... 

 

1 Obudowa Aerocool DS CUBE BLUE USB3.0 NIEBIESKO-CZARNA (AERODSCUBE-BLUE) 296,29 zł

2 Procesor Intel Core i3-4160, LGA1150, 64bit, 3.6GHz, 54W, cache 3MB, OEM (CM8064601483644)  449,00 zł 

3 Chłodzenie CPU Arctic Alpine11GT REV2 29,01 zł 

4 Karta graficzna MSI GeForce GTX 960 OC 2GB DDR5 128Bit DVI/HDMI/3xDP (GTX 960 2GD5T OC) 859,00 zł 

5 Dysk SSD Transcend SSD370 256GB, SATA3, 570/320MB/s (TS256GSSD370S) 389,00 zł 

6 Zasilacz Cooler Master B500 ver. 2, 500W (RS500-ACABB1-EU) 189,00 zł 

7 Napęd Lite-On DVD RW 22x SATA gen. bulk (iHAS122-14)  51,44 zł 

8 Karta dźwiękowa Asus Xonar DX/XD PCI- Express x1, System 7.1, wyjście SPDIF do VGA z HDM, 24 bity 281,86 zł 

9 Płyta główna Asus H81M-PLUS H81 (PCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/DDR3) 225,00 zł 

10 Pamięć HyperX Savage 8GB 1600MHz DDR3 CL9 (HX316C9SR/8) 209,00 zł 

11 Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX) 233,00 zł 

3211,60 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na co zamieniłeś przyjacielu ???

 

 

Post nr 66 - masz napisane: Seagate SSHD

 

 

I wziąłeś Seagate'a. W tym sęk że z Seagate'm jest podobnie w komentarzach. Już lepiej wziać RED. 

No właśnie w komentach na morelu i komputroniku ten sygejt nie ma ani jednej złej opinii. A WD red i black ku mojemu zaskoczeniu mają jednak całkiem sporo. Dziwne.

Do tego mam szczęście do seagatów, żaden mi jeszcze nie padł. Dysków jeszcze nie wziąłem, zrobię to za ok miesiąc po tym jak przyjedzie i wyjedzie 10 letni chrześniak - komputerowiec  :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Obudowa Aerocool DS CUBE BLUE USB3.0 NIEBIESKO-CZARNA (AERODSCUBE-BLUE) 296,29 zł

2 Procesor Intel Core i3-4160, LGA1150, 64bit, 3.6GHz, 54W, cache 3MB, OEM (CM8064601483644)  449,00 zł 

3 Chłodzenie CPU Arctic Alpine11GT REV2 29,01 zł 

4 Karta graficzna MSI GeForce GTX 960 OC 2GB DDR5 128Bit DVI/HDMI/3xDP (GTX 960 2GD5T OC) 859,00 zł 

5 Dysk SSD Transcend SSD370 256GB, SATA3, 570/320MB/s (TS256GSSD370S) 389,00 zł 

6 Zasilacz Cooler Master B500 ver. 2, 500W (RS500-ACABB1-EU) 189,00 zł 

7 Napęd Lite-On DVD RW 22x SATA gen. bulk (iHAS122-14)  51,44 zł 

8 Karta dźwiękowa Asus Xonar DX/XD PCI- Express x1, System 7.1, wyjście SPDIF do VGA z HDM, 24 bity 281,86 zł 

9 Płyta główna Asus H81M-PLUS H81 (PCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/DDR3) 225,00 zł 

10 Pamięć HyperX Savage 8GB 1600MHz DDR3 CL9 (HX316C9SR/8) 209,00 zł 

11 Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX) 233,00 zł 

3211,60 

 

Dzięki wielkie za fatygę ale nie chce kosztem karty dźwiękowej ( której narazie nie będę miał jak wykorzystać ponieważ nie mam odpowiednich głośników ) iść po taniości z innymi podzespołami. 

Po co mi karta jak mam 2 głośniki komputerowe sprzed 5 lat. i to niskiej klasy ;] 

 

do tego zestawu chce 

myszka + klawiatura 

http://www.morele.net/klawiatura-mysz-logitech-mx800-920-006242-663213/

Windows 10, oraz Kaspersky 

Dobry wybór ??

 

 

Zostanę przy Read ponieważ od Ciebie pierwszego słyszę o tym dysku co nie znaczy ze nie może być lepszy 

Mam teraz jeszcze wiekszy dylemat z kartą graficzną :

GTX 770,

GTX 960

czy

Asus GeForce GTX 750 Ti

lub

 MSI Radeon R9 380 Gaming

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za fatygę ale nie chce kosztem karty dźwiękowej ( której narazie nie będę miał jak wykorzystać ponieważ nie mam odpowiednich głośników ) iść po taniości z innymi podzespołami. 

Po co mi karta jak mam 2 głośniki komputerowe sprzed 5 lat. i to niskiej klasy ;] 

to jest zestaw dopasowany do Twoich potrzeb

wszystko inne to już przerost 

kupujesz tylko dobre głośniki i kończysz temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile razy mam sie powtarzać że nie mam pieniędzy na dobre głośniki teraz ... wiec na cholere mi ta karta... 

nie wiem czy w długi zimowy wieczór nie bedę chcial zagrać w jakaś nową grę i co wtedy ... będę się cieszył z karty zawcześnie kupionej ? 

 

Proszę o pomoc w wybraniu karty graficznej resztę już mam 

do zestawu : http://www.morele.net/inventory/info/xUlxEA/

 

ps, CPU też wydaje mi się że mógłbym znaleźć lepsze 

Edytowane przez damrab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r9-380-oc-2gb-gddr5-256-bit-hdmi-2xdvi-dp-r9-380-2gd5t-oc-707127/

 

 

Dysponujesz za  małą kwotą by kupić lepszą kartę. Musiałbyś dołożyć z 400 zł. Dysk wymien na WD  Red, ale nie ten model. Tylko ten:

 

http://www.morele.net/dysk-western-digital-red-3-5-1tb-sata-600-7200-64mb-cache-wd10efrx-498600/

 

 

 

Zawracasz du..  Kup GTX 960/R9 380 i zestaw z tym dyskiem co ja wybrałem i prockiem co Ty wybrałeś. I nad niczym więcej nie ma co się zastanawiać i męczyć temat przez 3 strony.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno ale cię nie stać

hehe ale w przedziale do 150 zł ??

podobno nie konieczne jest wogole CPU w tym zestawie ale wole mieć niż nie mieć

jakies propozycje ? 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r9-380-oc-2gb-gddr5-256-bit-hdmi-2xdvi-dp-r9-380-2gd5t-oc-707127/

 

 

Dysponujesz za  małą kwotą by kupić lepszą kartę. Musiałbyś dołożyć z 400 zł. Dysk wymien na WD  Red, ale nie ten model. Tylko ten:

 

http://www.morele.net/dysk-western-digital-red-3-5-1tb-sata-600-7200-64mb-cache-wd10efrx-498600/

 

 

 

Zawracasz du..  Kup GTX 960/R9 380 i zestaw z tym dyskiem co ja wybrałem i prockiem co Ty wybrałeś. I nad niczym więcej nie ma co się zastanawiać i męczyć temat przez 3 strony.

 

CPU zostawić takie jak jest ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie niekonieczne? Wytłumacz mi to błyskotliwą myśl co miałes na mysli. Chodzi Ci chyba o GPU (czyli kartę graficzną). CPU to jest procesor, który jest niezbędny by uruchomić komputer... Z MOJE STRONY EOT i proponuje zamknąć temat aż się chłopie nie ogarniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki bardzo

Wiec zostaje mi jedynie dylemat GTX 960 vs R9 380 


Dysk weź WD Red, bo najmniej awaryjny z tych dwóch.  Jak możesz dołożyć to owszem warto wziąć GTX 770. To wciąż wydajna jednostka z oferty Nvidii do 1000 zł. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zawracasz du..  Kup GTX 960/R9 380 i zestaw z tym dyskiem co ja wybrałem i prockiem co Ty wybrałeś. I nad niczym więcej nie ma co się zastanawiać i męczyć temat przez 3 strony.

 

 

raz mówisz ze 770 z nich jest najlepszym wyborem, parę postów poźniej ze 960 albo R9 380 i sie dziwisz że męcze temat.

 

 

Wrazie gdyby go zamknięto chcialbym wszystkim serdecznie podziękować za pomoc, naprawdę bez Was kupiłbym gotowca i później żałował. 

Dzięki wielkie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że też jest dobrym wyborem bo jest szybszy. Ale jest też droższy nie wiem czy zauważyłeś.  Różnie nie są ogromne, a dopłata juz jest odczuwalna. Popatrz na testy w grach. W niektórych to różnica 4-5 klatek.  GTX 960 można dostać za 859 zł. A GTX 770 tego Palita za 960 zł. Więc pozostaje kwestia czy warto dopłacać 100 zł dla tych paru klatek. Dla niektórych (może Ciebie) tak. Dla mnie też bo cena nie jest tragiczna.

 

ALE. To że nie masz zamiaru intensywnie grać to możesz wziąć coś tańszego i tu pozostaje wybór między GTX 960, a R9 380. Jak nie masz nic do AMD to warto wziąć R9 380. Z obu kart będziesz zadowolony. Więcej nie ma co dyskutowac.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz kumam .. tak jak mówisz różnica nie jest duża a to zakup na lata.

Wezmę 770 i postaram się nie myśleć o tym czy 960 dostanie jakieś extra stery i będzie lepsza.

 

Jeśli temat tak już boli do zamknięcia.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki i sory ale temat sie przyjął ;) 


 

Edytowane przez damrab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ostatnie już pytanie w tym temacie ... :)

 

do płyty głównej mogłbym dołożyć 100zł 

jest w okolicach 

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-b85m-d3h-b85-dualddr3-1600-sata3-hdmi-gblan-matx-ga-b85m-d3h-582757/

coś godnego polecenia ?? Karta na razie musi mi posłużyć za brakującą kartę dźwiękową 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jednak ... ;]

 

Zastanawiam się czy w tym zestawie : http://www.morele.net/inventory/info/W1S3Cf/

 

jest potrzebne mi dodatkowe chłodzenie i czy bardziej opłaca się inwestować w nową grafikę czy wziąć lepszą, używaną na 2 letniej gwarancji ??   

 

czy nie warto zamienić dysk SSD na http://www.morele.net/dysk-ssd-a-data-premier-pro-sp920-256gb-asp920ss3-256gm-c-635959/??? 

 

a płyty na http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b85-g43-sc-lga1150-intel-b85-4xddr3-vga-gblan-atx-haswell-581506/ lub coś innego ?

Edytowane przez damrab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...