Skocz do zawartości
damrab

Zestaw 5k pod lupę

Rekomendowane odpowiedzi

Ta. Telenowela się robi w tym wątku. Miałeś już złożone porządne zestawy a teraz przy takim budżecie bierzesz płytę na b85 i pamięć 1600Mhz. Masakra jakaś. Tylko z97 i pamięć 2400. Cena nie dużo wyższa, a wydajność nawet do 10% lepsza. Zestawy na B85 to są budżetówki dla ludzi co liczą każdy grosz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo tak mi poradzili znajomi...

 

zmieniłem Ram z  http://www.morele.net/pamiec-g-skill-tridentx-ddr3-2x4gb-2400mhz-cl10-f3-2400c10d-8gtx-478219/

 

oraz płytę z http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-gaming-3-intel-z97-4xddr3-1x-m2-vga-gblan-atx-z97-gaming-3-640720/

 

podobno bez podkręcania nie opłaca się tego brać a jak już to procesor wtedy powinienem zmienić na i5 4690K

oraz chłodzenie 

 

a to dodatkowe koszty... nie zamierzam podkręcać

 

naprawdę warto zmienić płytę i ram ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej wykiszony temat ze wszystkich o zestawach.  :biggrin:

Też wolałbym lepszą płytę i pamięci zwłaszcza do "gamingowej" grafiki jaką jest gtx970. Chociaż to wszystko jest dziwne, bo autor sporadycznie zamierza grać, a komp robi się powoli typowy do gier na ultra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej wykiszony temat ze wszystkich o zestawach.  :biggrin:

Też wolałbym lepszą płytę i pamięci zwłaszcza do "gamingowej" grafiki jaką jest gtx970. Chociaż to wszystko jest dziwne, bo autor sporadycznie zamierza grać, a komp robi się powoli typowy do gier na ultra...

 

yh dokładnie... z Pc_ta za 3500 do 5k doszedłem no ale ok ... tylko już sam nie wiem czy dokładać do tej płyty głownej na Z97 procka itd... czy będzie zauważalna różnica na nich bez podkręcania ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. testów na PurePc, różnica między najwolniejszymi pamięciami 1333, a najszybszymi 2400 MHz to średnio ok 10% większej wydajności w grach. Sam sobie odpowiedz, czy warto dopłacać do płyty obsługującej taki ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twardy weź ten co wcześniej RED, ale 7200 obrotów,

SSD możesz ciut tańszy bx100 250GB za 359 zł w x-komie

Procka jak nie kręcisz to bez litery K - zaoszczędzisz 200 zł, brałbym 4590

Ramu bym wziął g.skill 2133 CL9, ale 16 GB za 598 zł w morelu

Płyta: msi z 97-g43, ale ta też jest dobra, ma lepszą dźwiękówkę.

Zasilacz wolałbym Thermaltejka 530.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twardy weź ten co wcześniej RED, ale 7200 obrotów,

SSD możesz ciut tańszy bx100 250GB za 359 zł w x-komie

Procka jak nie kręcisz to bez litery K - zaoszczędzisz 200 zł, brałbym 4590

Ramu bym wziął g.skill 2133 CL9, ale 16 GB za 598 zł w morelu

Płyta: msi z 97-g43, ale ta też jest dobra, ma lepszą dźwiękówkę.

Zasilacz wolałbym Thermaltejka 530.

 

po co mi aż 16GB ramu ?? 

 

w czym lepszy ten RED od  seagatr ST1000 ?? 

 

opłaca sie znowu dopłacać kolejną kasę do tego ... sam zauważyłeś ze robi się komp do Ultra detali ... 

a chciałęm tylko dołożyć do lepszej karty graficznej to kazdy tylko dodaje :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoje 8 GB brałem jakieś 3 lata temu, więc jakbym składał dzisiaj kompa, to wolałbym żeby był jakiś postęp.

RED jest mniej awaryjny, ma dłuższą gwarancję i w zależności od sztuki może być bardziej cichy.

Jeśli masz do wydania 5 k zł, to ja bym dopłacił. Ale to indywidualna sprawa. Jak potrzebujesz mocnego, sprzętu do można dopłacić, jak nie grasz to... sam zadecyduj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 5k z obudową i głośnikami..  nie chcę za bardzo już dopłacać... chciałbym same podzespoły zamknąć w 4k. dlatego taki zestaw : https://proline.pl/?fn=koszyk&1:SEAGATE+ST1000DM003;1:DRW-24F1ST%2FBLK%2FB%2FAS;1:MSI+B85-G43+G;1:CORE+I5-4460;1:CT250MX200SSD1;1:GTX+970+GAMING+4G;1:BQT+PURE+ROCK;1:SEA+G-SERIES+G-450;1:BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU

 

można coś w nim zmienić w obrębie tej kwoty... bez dokładania ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jasne, że się opłaca tylko, że jak nie podkręcasz to zmień procek na wcześniejszy bez k.  Cały upgrade wyniesie cię grosze a wydajność zauważalnie lepsza. Dysk na WD red(segate są głośne i bardziej awaryjne), płyta może być też ta tańsza msi z 97-g43

Edytowane przez lukadev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostanę jednak przy 

http://proline.pl/?fn=koszyk&1:SEAGATE+ST1000DM003;1:DRW-24F1ST%2FBLK%2FB%2FAS;1:MSI+B85-G43+G;1:CORE+I5-4460;1:CT250MX200SSD1;1:GTX+970+GAMING+4G;1:BQT+PURE+ROCK;1:SEA+G-SERIES+G-450;1:BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU

 

RED z tego co wyczytałem jest bardziej przystosowany do pracy 24/7  a nie do użytku ,, domowego " 

 

nie zamierzam też podkręcać niczego wiec nie będę już podnosił budżetu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa konta, kilka tematów, ponad miesiąc bicia piany, ponad setka twoich postów, ponad 170 postów w twoich tematach.

 

Kupisz, o ile kupisz i tak, to co uważasz, nie to co ci radzono.

Wystarczy, towarzystwo jest już zmęczone.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...