Skocz do zawartości
DawiD1886

Laptop do 3500 zł. Praca / rozrywka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar kupić nowego laptopa. Kwota 3000-3500 zł. Laptop będzie używany do pracy, gier, filmów itp.

 

Chciabym żeby chodził sprawnie i szybko. 

 

Zależy mi na:

- min. 8 GB pamięci RAM,

- procesor i7 (tylko nie wiem czy i7-4510U vs i7-4710HQ )?

- dysk SSD,

- rozdzielczość LCD 1920 x 1080, 15,6 lub 17,3

- dobra karta graficzna,

- nie musi być WIN.

 

 

Zanalazłem takie propozycje:

 


 


 


 


 

 

 

zainteresował mnie jeszcze poniższy laptop, ale zniechęca mnie brak napędu:

 


 

 

 

Bardzo proszę o radę i opinię na ten temat oraz być może jakieś Państwa propozycje. 

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

 

DawiD

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po przeczytaniu wielu opinii, komentarzy ograniczyłem swój wybór do dwóch  modeli. Każdy z nich z matrycą IPS.

Kwestią pozostaje tylko jaki procesor (i5 4210H lub 4720HQ) i jaki dysk. Czy sam ssd Lenovo czy hybryda Acera. Jak ogólnie jest z tymi hybrydami? Wytrzymałe są? 

 

 

Także proszę Was o pomoc w wyborze. Moje propozycje:

 

1.  Lenovo: Y50-70 i7-4720HQ/8GB/256 GTX960M 4096 MB GDDR5 za 3699 zł.

 


 

 

2. Lenovo i5 - Intel Core i5-4210H /8GB/256GB_SSD/HD4600+GTX 960M_4096 MB GDDR5   za 3454 zł 

 


 

 

3.  Acer: VN7-591G i5-4210H/8GB/120+1000 GTX860M 2048 MB GDDR5. za 3789 zł

 


 

 

 

Bardzo proszę o pomoc i sugestię ;)

 

 

Tak na marginesie co sądzicie o takiej konfiguracji. z takim ekranem 4K?


 

 

 

 

Dziękuje i pozdrawiam DawiD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Panowie dalej jestem w kropce.... Jednym podoba się Lenovo innym Acer..... Sam już zgłupiałem...

 

Acer jest trochę droższy tylko nie wiem czym dokładnie jest podyktowana jego wyższa cena?

Przecież ma delikatnie słabszą grafikę... Chodzi o ten dodatkowy dysk? Czy jakość wykonania?

 

Pozdrawiam DawiD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie po wielu przyczytanych opiniach, wielu wysłuchanych sługestiach.

 

W pierwszej kolejności wybór padł  na Lenovo Y50-70 i5 (bardzo wiele osób go chwali ) ale po przeczytaniu wielu opini na temat przegrzewania tego laptopa trochę straciłem do niego zapał.

 

Na temat Acera też jakoś opadły emocję - jest wiele opini ta temat słabego sygnału wifi.

 

Ale dziś po odwiedzeniu paru sklepów z laptopami i po obejrzeniu na żywo lenovo oraz acera - MSI zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie. Wcześniej nie

 brałem po uwagę tej marki ale dziś wow!  Postanowiłem także że jednak wybór kupowanego laptopa padnie na 17 cali. Jakość wykonania MSI jest bardzo dobra, może nie ma SSD ale..

 

i takim to sposobem do tej dwójki ( lenovo i acer ) wkradł się czarny koń a mianowicie  MSI GE70 Apache (2QD-834XPL) 17.3' FHD att LED/i5/8GB/1TB/HD4600+GTX 950M_2GB/USB3/HDMI/BT/6cell

 ( http://www.morele.net/laptop-msi-ge70-apache-2qd-834xpl-733849/). Będzie to prawdopodobnie mój wybór. Mam zamiar dokupić do niego jakiś nieduży dysk SSD

i jakoś to będzie.

 

Co sądzicie o tym laptopie? o takim wyborze? 

 

Pozdrawiam DawiD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam. Dziękuje za odpowiedzi i pomoc. 

 

 

Czas podjąć ostateczną decyzję. Zdecydowałem się na 17 cali. 

 

Kolego ale tak z czystym sumieniem który laptop byś polecił? który był by najlepszym/najwydajniejszym/najmniej awaryjnym wyborem?

 

1) MSI GE70 2PE(Apache Pro)-679XPL - 240GB SSD

Core i7 4710HQ | LCD: 17.3" FHD | nVidia GTX860M 2GB | RAM: 8GB | SSD: 240GB | USB 3.0 | DOS 

 

2)  Lenovo :: Y70-70 i5-4200H/8GB/240/Win8.1 GTX860M

 

3) Acer Aspire Nitro VN7-791G-58RC - 120GB SSD

Core i5-4210H | LCD: 17,3" FHD | nvidia GTX860 2GB | RAM: 8GB |SSD: 120GB

 

4) ( tylko to już 15 cali )  ASUS N551JW-CN149D i5-4200H/8GB/128+750/DVD-RW GTX960 ?

 

 

P.S. zależy mi na SSD - żeby to sprawnie wszystko chodziło :) 

 

 

Pozdrawiam DawiD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...