Skocz do zawartości
Gremquen

[1500zł] Laptop do pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Chcę kupić jeszcze w lipcu laptopa do pracy web developera.

 

Będę go używał głównie do photoshopa, notepada++ i przeglądarki.

Żadne gry ani nic z tych rzeczy.

 

Do przeznaczenia mam 1500zł.

 

Zastanawiałem się nad tym laptopem:

http://www.x-kom.pl/p/223463-notebook-laptop-15-6-hp-250-g2-i3-3110m-4gb-128-dvd-rw.html

 

Tylko jest on bez systemu.

Procesor i3 i dysk SSD, który zapewni szybsze ładowanie wszystkiego. 

 

Jeśli możecie, podsyłajcie propozycje w tej cenie z systemem Win 7/8 lub bez (lepiej z).

 

Pozdrawiam,

Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładać tematy w odpowiednich działach. Już przenoszę. 

 

No okej, faktycznie zły dział, nie doczytałem. 

Ale że 4 dni się utrzymał w złym... ;)

Ten model jest juz dawno niedostępny

 

 

A wcale, że nie, bo jeszcze kilka dni temu był dostępny. I nie był on dostępny jakoś chwilowo, bo od ponad miesiąca się mu przyglądam.

 

Ten HP 250 z i3M i win 7 jest całkiem niezły, właśnie zależy mi na i3 z M, a nie U no i fajnie, że matowa matryca. Nie dość, ze oczy się mniej męczą to i często będzie mi się zdarzać pracować na zewnątrz, więc taka matryca jak znalazł ;)

 

Przekracza trochę budżet, ale chyba za te 1500zł nic fajnego nie znajdę, co nie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie siedzę w tym od lat ale może kolega rozejrzy się za lapkami z starszą generacją, np:

http://allegro.pl/lenovo-g560-intel-i3-4gb-500gb-win7-1009zl-i5526297405.html

 

1009 zł

warto rozejrzec się po sieci czy na tym da się obejrzeć np. film w cda w jakości 720p, jeśli idzie i nie tnie to w zasadzie do przeglądania internetu więcej nie potrzeba, druga kwestia to informacja jak długo popracuje na akumulatorze. 

 

Przy tanich lapkach najczęściej nie ma co się pchać w najnowszą lub zeszłoroczną technologię bo w zasadzie tutaj nie ma rewolucji a drobna ewolucja rok po roku. 

 

Lub jeszcze starsza i tańsza http://allegro.pl/aluminium-hp-elitebook-2x2-4ghz-ati-hd-winxp-i5439446352.html- cena bardzo sensowna 750 zł

Edytowane przez Dwd89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gremquen:

Poza słabą baterią i taką sobie marką, znaleziony przez Ciebie HP to jedyna sensowna opcja w tej cenie.

 

Mógłbyś jeszcze szukać używek i samodzielnie wymienić dysk na SSD. Za około 1200 PLN powinieneś dostać np takiego NP300E5A z i5-2xxxM, 4GB RAM, matową matrycą i W7 na pokładzie. Za 300zł wymieniasz dysk i masz sprzęt, który chodzi szybciej, niż wszystko nowe co znajdziesz w cenie do 2000 zł (mówimy nadal o matowej matrycy i systemie w zestawie).

 

Prośba do wszystkich partnerów X-kom:

Nie proponujcie ludziom do pracy sprzętu z błyszczącą matrycą, bo to prosty dowód, że bardziej was interesuje wasz zysk, niż pomoc osobie zakładającej temat. Matryce błyszczące są z założenia złe, nigdy nie powinny powstać i zupełnie nie nadają się do pracy.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja  pracuje na matrycy międzyy innymi glare od 2 lat i nic mi się nie dzieje o ile nie siąde tak, że mam za sobą żarówe za plecami

Siedze xx godzin dziennie i jest ok.

Matowe matryce w tak tanim budzecie nijak sie mają do prawdziwych matowych matryc

to jedynie troche rozmywa refleks i ile takowy jest i tyle...

dopiero mat z laptopa z wyzszej półki robi robote.

Takze nie przesadzajmy, nad jakąś wielką wyższością taniego matu nad tanim błyszcz.

To moja subiektywna opinia.

Edytowane przez laprekuan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale jak mam do wykopania rów, to wolę to zrobić mała łopatką ogrodową, niż gołymi rękami.

Innymi słowy przy takim budżecie (wg mnie) nadal lepsza jest kiepska matowa matryca, niż błyszcząca.

 

Jak ktoś nie widzi różnicy, to wystarczy odwiedzić pierwszy lepszy sklep i porównać 2 laptopy w podobnej cenie stojące obok siebie, z których jeden ma matową matrycę, a drugi błyszczącą.

 

Druga sprawa, że nadal spotykam się z osobami, które w analogiczny sposób nie widza nic złego w korzystaniu z dysku HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi ;)

 

Gremquen:
Poza słabą baterią i taką sobie marką, znaleziony przez Ciebie HP to jedyna sensowna opcja w tej cenie.

 

A gdybym tak chciał sprzedać tą baterię jako nową i kupić coś innego, ktora trzymałaby dłużej, to z jakimi kosztami musiałbym się liczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średni pomysł, bo pojawia się pytanie, czy tam będzie pasować (większa) bateria od innego modelu. Szczerze wątpię.

Generalnie jak masz zamiar pracować na kablu, to nie ma się nią co przejmować.

 

Gdybyś jednak chciał rzeczywiście pracować dużo bez kabla, to można by wybrać gorszy procesor lub zrezygnować z dysku.

Tutaj jednak pojawia się pewien problem pod tytułem Photoshop. Drobne modyfikacje idzie zrobić na słabym procku, ale jak zamierzasz od zera projektować w nim strony, to poniżej tego i3-3110M bym nie schodził, bo pachnie to masochizmem.

Rezygnując z SSD nadal ceny (powiedzmy) sensownych procesorów zaczynają się od 1699 i jest to tylko i3-4005U lub 1799 za i3-5005U, a dopiero ten drugi ma osiągi zbliżone do tego i3 z HP. Dorzucasz SSD i robi się 1949.

 

Podsumowując:

Zwiększ budżet lub bierz używkę. W przypadku HP dziwni mnie jego cena, bo i3-3110M to dość mocny procesor i sprzęt podobnej mocy (odpowiednik z prockiem U) kosztuje właśnie 1949. Dlatego obawiam się, że mała bateria to nie jest jego jedyna wada.

 

Lista wydajności procków:

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmark-List.2436.0.html

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matowe matryce są przereklamowane. Jak ma się słońce za sobą, to odbija się tak samo jak przy zwykłym ekranie. Druga sprawa to w ogródku chyba webdeweloper nie pracuje.

Wysłano z Nokia Lumia 920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matowe matryce są przereklamowane. Jak ma się słońce za sobą, to odbija się tak samo jak przy zwykłym ekranie. Druga sprawa to w ogródku chyba webdeweloper nie pracuje.

Wysłano z Nokia Lumia 920

 

Kolego weź sobie postaw dwa laptopy i/lub dwa monitory jeden glare, drugi matowy i wypowiedz się ponownie, bo widzę, że nie wiem o czym piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o czym piszę. Siedziałem kiedyś przy takim lapku.

Nie mówię przecież, że matowe są gorsze, tylko przereklamowane. Efekt nie jest współmierny do tej euforii na temat tych wyświetlaczy w sieci.

 

Wysłano z Nokia Lumia 920

Edytowane przez maker3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o czym piszę. Siedziałem kiedyś przy takim lapku.

Nie mówię przecież, że matowe są gorsze, tylko przereklamowane. Efekt nie jest współmierny do tej euforii na temat tych wyświetlaczy w sieci.

 

Wysłano z Nokia Lumia 920

 

Efekt jest diametralny. Prosaid ci chociażby pokazał.

Ja osobiście nie wyobrażam sobie wielogodzinnego siedzenia w różnych warunkach oświetleniowych przy monitorze, lapku z matrycą glare. Mój stary CRT był glare, ale miał powłokę antyrefleks itd... mimo wszystko było lusterko i to jest dla mnie obecnie nie do przyjęcia.

 

Taki numer to przejdzie w telefonie, aparacie.. ja osobiście nawet  tableta z glare nie kupię.

 

Reasumując. Po prostu nie proponuj takich matryc miast matowych, bo tylko kompromitujesz się, więc nie brnij w to bagno głębiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten obrazek to dno manipulacji jak ddla mnie

żródło światła ustawione tak by naparzac w matryce glare i mijac matryce matowa, aby brzeszkiem ją zachacza...

a teraz przesun laptopa z matową matryca na lewo i co sie okaze? Ze biała plama dalej sie odbija w ekranie tyle, ze jest rozmazana....

ofc obie wyłączone... wiec pomiar kompletnie bezsensowny

 

używam na co dzien matrycy glare  i jest ok, z całą pewnoscia nie jest tak jak na tym rysunku

 

jak sie nie siadze tak by za plerami miec żródlo światło to można spokojnie komfortowo pracowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nie ma systemu.

Ale jeśliby brać uwagę laptopy bez systemu to ten byłby opłacalnym zakupem?

Laptop bez systemu jest bez sensu - przecież do pracy potrzebujesz jakiś system. Kupując bez systemu masz 3 opcje:

- zapłacić więcej za boxa (czyli system w pudełku)

- zainstalować Linuxa

- zainstalować piracki system

 

Box ma sens, gdy chcesz za rok lub dwa zmienić kompa - system możesz przerzucić na nowy.

Linux ma sens do przeglądania neta, filmów itp. Jednak część programów i większość gier nie będzie na nim działać.

A pirat z zasady jest bez sensu.

 

ten obrazek to dno manipulacji jak ddla mnie

(..)

Nie zmienia to faktu, że na matowej widzę to co generuje karta, a na błyszczącej widzę przy okazji pół swojego pokoju.

Są ludzie, którzy pracują na dyskach HDD w laptopach i też nie widzą w tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W samo sedno. Zgodnie z obietnicą* masz plusa.

 

Od siebie dodam tylko, że obydwa matowe ekrany miały dość wysoko ustawiona jasność, co można spokojnie zmienić w panelu zarządzania energią.

 

* - obiecałem koledze, że dam plusa, gdy napisze coś sensownego

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi nie potrzeba oglądać żadnych filmów. MAm laptopa i z matrycą matową i innego z błyszczącą. Uzywam obu bardzo dużo i  powłoka glare w niczym mi nie uwłacza a matowa w tanim laptopie to jest matowa z przymróżeniem oka.

Edytowane przez laprekuan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi nie potrzeba oglądać żadnych filmów. MAm laptopa i z matrycą matową i innego z błyszczącą. Uzywam obu bardzo dużo i  powłoka glare w niczym mi nie uwłacza

No ale weź mi nie mów, że siedząc w słoneczny dzień w pokoju (bo o wychodzeniu na zewnątrz z błyszczącą nie ma mowy) nie robi Ci różnicy rodzaj matrycy. Nie mów mi, że nie odbija Ci się chociaż trochę.

 

Wcześniej miałem starszy TV z powłoką pół-matową, teraz na dole stoi z błyszczącą i różnica jest zauważalna. Co więcej, w słoneczny dzień nie idzie tego oglądać bez częściowego zasłonięcia okien - okna od wschodu i południa.

 

a matowa w tanim laptopie to jest matowa z przymróżeniem oka.

Słyszałem już, że jest tylko jakaś powłoka, ale nie zmienia to faktu, że działa - nie odbija tak bezczelnie, jak błyszcząca.

Z czystej ciekawości, czy jest jakiś sposób na odróżnienie tej "matowej z przymróżeniem oka" od tej matowej?

Ewentualnie w których seriach są te lepsze lub mniej więcej od jakiej ceny?

Pytam, bo dałem 2.5K za lapka jakieś 2.5 roku temu i poza nieporywającymi kolorami i kątami (co jest oczywiste w budżetowym TN), to sama matowość matrycy sprawdza się całkiem dobrze.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...