Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Został mi polecony dysk WD Red 2 TB jako miejsce, gdzie można wszystko składować, podobno są to dyski projektowane pod NAS, stąd mniejsza awaryjność, ale czy rzeczywiście? W Internecie przewija się na okrągło, że WD i Seagate mają wysoką awaryjność, czego po prostu chciałbym uniknąć, stąd ten wątek. Czy jest to dobry dysk? Czy jego 5400 obrotów na minutę w porównaniu z dyskiem 7200 rpm innej firmy powodują jakiś spadek wydajności? Czy moglibyście polecić coś, z czego sami korzystacie i polecacie o pojemności 2-3TB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD red to taki lepiej wyselekcjonowany WD green z wyłączonym parkowaniem głowic - i w zasadzie tylko przez to został okrzyknięty dyskiem do NAS.

WD ostatnimi laty robi kolorowe dyski na każdą okazję.

 

Tylko Seagate jest uważany za wysoce awaryjny - nie bez przyczyny. Są za to najwydajniejsze i mają najpojemniejsze talerze.

 

 

jak dysk ma być pod magazyn to wydajność nie ma znaczenia.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem maniakiem ale nie lubię podczas czekania na odświeżenie folderu słuchać hałasu chroboczących głowic...nie mówiąc o operacjach na wielu plikach lub przeskakiwaniu po folderach.

 

SSD jest do tego do czego chce jego właściciel...i nie ma żadnej przypisanej roli.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Seagate, to albo znajdziesz leżaka Seagate Barracuda XT, albo Seagate Constellation - od innych trzymać się raczej z daleka. No, jeszcze są SV35, ale nie nadają się ani do NAS ani do komputerów.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam WD Red 2Tb od ponad roku. Nie  jest to najszybszy dysk jaki mialem, nie liczac SSD, ale do skladowania filmow, zdjec i muzyki sie nadaje. U mnie robi wlasnie za magazyn danych, instaluje tez na nim gierki i nie narzekam. A to co ma dzialac najszybciej jak moze wrzucam na SSD Ocz Vertex 4.

 

Narazie nic sie nie dzieje z WD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...