Skocz do zawartości
Gość

Przesiadka z telewizora CRT na LCD - kilka pytań odnośnie tunera.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Otóż przyszedł czas na wymiane wysłużonego już telewizora kineskopowego. Jakiś czas temu otrzymałem do niego Tuner naziemny z kartą conax mojego dostawcy, tuner nie posiada hdmi.
Teraz pytanie, czy w przypadku telewizora LCD 1080p będę nadal potrzebował tuner czy jak to wygląda?

PS TV jakie sobie upatrzyłem:

Philips 40PFH4509
Panasonic TX-42AS600
Samsung UE40H5500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie czy mają gniazdo CI - więc jak karta nie jest sparowana z dekoderem ( jak np. w NC+ ) to powinna normalnie działać .

 

Gorzej jak jak karta jest sparowana z dekoderem i tylko w nim będzie działać , wtedy musisz podpiąć dekoder za pomocą złącza EURO , w takim przypadku można zapomnieć o rozdzielczości HD/FHD .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile jest taka możliwość , nie każdy operator daje samą kartę - sporo kart jest sparowanych z dekoderami .

 

Miałem wcześniej o tym napisać abyś sie spytał twojego operatora czy można dostać / uzywać samą kartę bez dekodera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tuner ma złącze component (3x chinch - niebieski, zielony i czerwony, oznaczenie YPbPr), to spokojnie Ci to wystarczy, bo tym kablem można przesłać sygnał 720p/1080i, a chyba żadna stacja nie nadaje 1080p - w każdym razie nie na stałe. Poza tym to, że stacja nadaje, nie oznacza, że operator przysyła. 

Tyle, że przyzwoity kabel component kosztuje. 

 

Wymieniałem ostatnio TV, tyle że szukałem 42''. Jak najtańszego, bo TV nie jest bogiem w moim domu, bez smartTV, bo mam kompa htpc. Padło na sharpa lc-42ld264e, bo skaler miał bezkonkurencyjny w tej klasie cenowej, zwłaszcza w porównaniu z samsungami i LG, na których SD nie dało się oglądać. Natomiast jeżeli chodzi o kolory, to mogłoby być lepiej. No i spodziewaj się traumy jeśli chodzi o jakość dźwięku, bo obecne LCD głośniki mają symboliczne (nie ma na nie miejsca w obudowie i w tym przedziale celowym głośniki są symboliczne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...