Skocz do zawartości
Christool

Wybór płyty głównej - MSI, ASUS czy ASRock?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do kupna takiego oto zestawu: http://www.morele.net/inventory/info/2dFpat/

 

Ostatni dylemat, jaki mi pozostał to wybór płyty głównej. W przedziale cenowym do 600zł jest wiele świetnych płyt, zastanawiam się nad wyborem jednej z tych:

- MSI Z97 Gaming 5  http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-gaming-5-intel-z97-4xddr3-1xm2-vga-gblan-atx-z97-gaming-5-640718/

- Asus Z97 Pro-Gamer http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-z97-pro-gamer-z97-dualddr3-1600-sata3-sata-express-hdmi-dvi-atx-z97-pro-gamer-695660/

- ASRock Z97 Extreme 4 http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z97-extreme4-z97-lga1150-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-dvi-d-sub-atx-z97-extreme4-640920/

 

Z testów i opinii wynika, że każda z nich będzie dobrym wyborem, jednak chciałbym jeszcze uzyskać waszą opinię, może ktoś z was ma styczność z tymi modelami? Zależy mi na bardzo dobrym OC i niezawodności, widziałem narzekania na wysokie temperatury sekcji zasilania procesora i problemy techniczne w przypadku płyty ASRocka, w ogóle ta firma wydaje mi się, że nie cieszy się takim zaufaniem jak konkurenci? Nawet po ich stronie internetowej widać jakby mniejszy profesjonalizm,  nie wiem co o tym sądzić. Jeśli macie jakieś lepsze propozycje na mobo w przedziale do 600zł to chętnie przeczytam ;) Dzięki z góry za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zapewne bez większego znaczenia, patrz na wyjścia/wyjścia, których będziesz potrzebował. OC zależy od płyty głównej marginalnie.

 

Ja na przykład używam wyłącznie płyt AsRocka albo Asusa, płyty MSI inaczej niż wybitnie okazyjnie nigdy bym nie kupił, bo w razie czego MSI usiłuje wszystko "naprawiać", a nie wymieniać na nowe. Z kolei na forum zauważyłem, że MSI jest obecnie bardzo modne.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę ze swojej strony polecić asrock z97 extreme 3, procek świetnie się kręci i nie mam żadnych problemów z płytą. Na sekcji zasilania są porządne przykręcone aluminiowe radiatory więc temperatury są ok. Nie mam pojęcia o jakich problemach technicznych mówisz bo na żadne się nie natknąłem. Ciągle wydają nowe biosy, nie ma sensu przepłacać na płycie głownej. Minimum 8 faz zasilania + cyfrowo sterowana sekcja zasilania, reszta nie ma znaczenia.

Edytowane przez twardziel_psychopata
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zapewne bez większego znaczenia, patrz na wyjścia/wyjścia, których będziesz potrzebował. OC zależy od płyty głównej marginalnie.

 

Ja na przykład używam wyłącznie płyt AsRocka albo Asusa, płyty MSI inaczej niż wybitnie okazyjnie nigdy bym nie kupił, bo w razie czego MSI usiłuje wszystko "naprawiać", a nie wymieniać na nowe. Z kolei na forum zauważyłem, że MSI jest obecnie bardzo modne.

 

Chyba zdecyduję się na tego ASRocka, ma najbogatsze wyposażenie a cena bardzo atrakcyjna. Widzę, że posiadasz tę płytę, mógłbyś coś o niej więcej powiedzieć? Jesteś zadowolony z zakupu? A i jeszcze jedno - czy ten zasilacz który mam w zestawie będzie ok? Czy coś mocniejszego, jeśli będę mocno kręcił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie od lat ASRock nie zawodzi. W wielu kompach znajomych, które składałem te płyty działają bez zarzutu.

 

MSI ma świetne karty graficzne, ale BIOS na płytach jest dla mnie zagmatfany, no i pakują LAN Killera, którego uważam za badziewie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ja mam Pro4, Ty bierzesz pod uwagę wyższy model.

 

Jestem z mojej płyty w pełni zadowolony. Używam starego chłodzenia (Karakorum) i to chłodzenie blokuje mi dostęp do jednego ze slotów pamięci - to jest jej jedna wada (brak wsparcia SLI mi nie przeszkadza - nie mam w planach - wyższe modele mają wsparcie SLI). Ale nowsze chłodzenia zapewne uwzględniają ten aspekt. Płyta ma slot M.2, ma wyjście Thunderbolt, poprzednio miałem na niej i5 4670K i na 4.4GHz działał.

 

Wiadomo, że zawsze może się trafić wadliwy egzemplarz dowolnej marki, ale ze swojej strony AsRocka jak najbardziej mogę polecić.

 

Zasilacz jak najbardziej wystarczy.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ja mam Pro4, Ty bierzesz pod uwagę wyższy model.

 

Jestem z mojej płyty w pełni zadowolony. Używam starego chłodzenia (Karakorum) i to chłodzenie blokuje mi dostęp do jednego ze slotów pamięci - to jest jej jedna wada. Ale nowsze chłodzenia zapewne uwzględniają ten aspekt. Płyta ma slot M.2, ma wyjście Thunderbolt, poprzednio miałem na niej i5 4670K i na 4.4GHz działał.

 

Wiadomo, że zawsze może się trafić wadliwy egzemplarz dowolnej marki, ale ze swojej strony AsRocka jak najbardziej mogę polecić.

A faktycznie, pomyliłem modele. Ale wersja Extreme ma jeszcze drugi BIOS i inne bajery, więc chyba na nią się zdecyduję :D Dzięki bardzo za opinię :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...