Skocz do zawartości
danio21b

Kaspersky Internet Security czy ESET Nod32?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zastanawiam się nad kupnem powyższych antywirusów. Proszę o pomoc, który z nich wybrać. Mój laptop to Asus G551 jeśli komuś by to było potrzebne. Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

 

Pozdrawiam

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żaden, ściągasz Norton internet security 2014 wersja trial 90 dni, pod koniec okresu klikasz "sprawdź mozliwości odnowienia" przenosi ciebie na stronkę gdzie za 29,99zł masz licencję na rok, co daje łącznie 15 miesięcy, potem zostaje zrobienie update do najnowszej wersji, pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat używałem pakietu nortona, niestety od tego roku zmienił się się sposób licencjonowania i nie działa to już tak jak napisał @TSRules. Nowe Norton Security to usługa nie jak dotychczas subskrybowane oprogramowanie, liencja jest inna i już nie działa update ze starszych wersji.

Przeniosłem się do Kasperskiego jest tańszy i równie dobry. Pakiety od ESET kiedyś testowałem i nie zachwycały.

 

Każdy pakiet ma wersje testową, możesz posprawdzać jeszcze G-Date i Bitdefendera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od lat korzystam z ESET Smart Security i nie narzekam. Ze wszystkich, z jakimi miałem dotychczas doczynienia, ten jest najlepszy. Norton, który kiedyś był stawiany za wzór, od wielu lat jest dla mnie przeładowany zbędnymi rzeczami i wcale nie tak skuteczny, kaspersky nie pozostawił po sobie miłych wspomnień (jego deinstalator usunął część systemowych bibliotek dll, tak jakby chciał mi powiedzieć "fuck you" :P ), miałem jeszcze do czynienia z pandą i avastem - raczej średniaki. Eset mi podpasował bardzo małym użyciem zasobów i codziennymi aktualizacjami baz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe Norton Security to usługa nie jak dotychczas subskrybowane oprogramowanie, liencja jest inna i już nie działa update ze starszych wersji.

 

chyba mylisz pakiety, na upartego N2014 masz licencję 1stanowisko za 3zł\180 dni na allegro, instalowałem ten pakiet na kilku kompach i pomimo że z zeszłego roku, bardzo dobrze sie sprawuje, oczywiście z zachowaniem zdrowego rozsądku, bo jak ktos klika w jakieś fałszywe odnośniki w poczcie to wiadomo co sie dzieje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba mylisz pakiety, na upartego N2014 masz licencję 1stanowisko za 3zł\180 dni na allegro, instalowałem ten pakiet na kilku kompach i pomimo że z zeszłego roku, bardzo dobrze sie sprawuje, oczywiście z zachowaniem zdrowego rozsądku, bo jak ktos klika w jakieś fałszywe odnośniki w poczcie to wiadomo co sie dzieje ;)

 

Nie nie mylę,w zeszłym miesiącu próbowałem właśnie odnowić licencje na Nortona, niestety nie poczytałem i kupiłem ofertę z alledrogo na wersje 2014(łamane na 2015 jak to opisują) licząc na update, po żonglowaniu różnymi kluczami od sprzedawcy ten stwierdził, że chyba nie działa i oddał zapłatę. 

Na upartego to równie dobrze można sobie korzystać z darmowych rozwiązań, niektóre mogą być nawet skuteczniejsze niż zeszłoroczna wersja płatnego oprogramowania.

 

 

Raczej też odradzam oferty typu rok za 5 zł z allegro, klucz może i działa albo podziała, ale z legalną licencją nie ma to wiele wspólnego ta musi swoje kosztować.

 

Edytowane przez Ancient

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kwietniu jeszcze wszystko działało, zresztą odradzasz allegro a sam na nim kupiłeś, po prostu trzeba uważać i tyle, wystarczyło zamiast allegro zrobić kupno opcją "utrzymaj ochronę" przez samego nortona i masz 100% legal sposób, gdzie tu problem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem, że odradzam całkowicie zakupy na allegro, a tylko te nierealnie "dobre" oferty z kluczami za kilka złotych. Czytaj ze zrozumieniem.

Opcje "utrzymaj ochronę" są faktycznie pewne, ale też w alternatywnych sklepach można znaleźć to samo 10-20% taniej, tylko właśnie trzeba dobrze poszukać.

Wracając do tematu każdy z podanych tu pakietów spełni swoje zadanie o ile nie klika się w co popadnie i nie odwiedza "mrocznych" stronek. Każdy pakiet też ma co najmniej 30 dniową wersje testową, więc można samemu sprawdzić co najlepiej odpowiada i działa na danym sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaspersky jest niestety kobyłą. Owszem jest skuteczny ale przez to czasami zanadto upierdliwy. Po jakimś czasie używania może zmęczyć walka z nim. Używam go w pracy i połowe funkcji zmuczony byłem powyłączać, bo nie dało się pracować. Prywatnie od lat używam NOD32 tzn pakiet Smart Security i nie odczuwam potrzeby zmian. Owszem może jest nieco gorszy w testach, nie ma tryby "paranoid" ale jak się ma odrobinę zdrowego rozsądu i nie łązi się w jakieś dziwne zakamarki Internetu, nie klika się bezmyślnie w załączniki tylko zwyczajnie używa się głowy to nic lepszego nie trzeba. To co powinien wyłapuje, nie zamula nawet na starszych konfiguracjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...