Skocz do zawartości
mariuh

Niskobudżetowa grafika...tylko co?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Po miesiącach walki z posiadanym sprzętem mam okazje upgrade'u.Kasy nie mam sporo ale na cos starczy.Już wybrałem:

 

- procka (XP 1900+ który fajnie się kręci),

- HDD (Maxtor 80,7200,U133,8Mb),

- Wentyl (Spire FalconRock 2),

- Ram (Kingstone 256Mb,333Mhz),

 

i mam mały prblem z płytą gł (jak narazie Soltek SL KT 400A AGP 8x) i grafiką.Na grafike mam max (proszę się nie śmiać) 350zł.Miałem w planach Radeona 9000 64DDR (265zł) lub FX 5200 128DDR (315zł).Z tego co czytałem to na Radeonie nie wszystkie gry chodzą i czasem sie nie chce podkręcać.Teraz mam GF2 mx400 64 (jak w opisie) więc i tak będe miał lepszą,tylko co wybrać.Jeśli ktoś coś może powiedzić na temat płyty gł. to też będe wdzięczny.

Proszę też nie bluzgać odrazu za pytania,bo użyłem funkcji szukaj i po przeczytaniu postów wiem mniej niż przedtem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 350zł najlebszym rozwiązaniem będzie R9100 jest on lebszy od fx5200 i R9000 ale musisz poszukać odpowiedniej karty żebyć nie trafił na bubla a więc tak karta muni spełniać następujące warunki:

:arrow: NAJWAŻNIEJSZE karta musi mieć 8 kości pamięci (bo te z 4 kośćmi są 64bit)

:arrow: Pamięci muszą być conajmniej 4ns

:arrow: Zwróć też uwagę na taktowanie najlepiej to aby było 250/250mhz

:arrow: Możesz sobie jeszcze poszukać w sieci i na forum informacji R9100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Zapomnij o Toca Race Driver - nie chodzi na 9100

:arrow: Zapomnij o Simsach - nie chodzą na 9100

:arrow: Wpisz w "szukaj" Radeon9100 i POLICZ tematy zaczynające się do słów - mam problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow:  Zapomnij o Toca Race Driver - nie chodzi na 9100

:arrow:  Zapomnij o Simsach - nie chodzą na 9100

:arrow:  Wpisz w "szukaj" Radeon9100 i POLICZ tematy zaczynające się do słów - mam problem...

hehe fan GF sie odezwal :twisted: a powiedz co lepszego w tej cenie, bo ja tak samo jak kolega powyzej sklanialbym sie w kierunku 9100

 

PS A to ze simsy nie chodza to plus chyba a nie minus :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tez bym ci polecal Geforca 3 Ti 200 niz tego Radka 9100, jezeli radka to tylko od 9500pro w gore, ale widac ze nie masz kasy, nastepnym przystankiem jest Geforce 4 Ti 4200 ktorego mozna juz zdobyc za 450zl. I nie sluchaj ich z tym R9100 wciskaja ci ja, a jak wiesz Ati i Nvidia tocza walke o prym i Ati zapomnialo juz o uzytkownikach tanszych kart zeby tylko dopieszczac swoje najszybsze pupilki. W nvidii drivery nie wymagaja poprawek i wszystko chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem mam tyle kasy i ani grosza więcej.Jakbym miał 500 to bym inaczej sformułował pytanie :x .Łatwo się doradza jeśli jest sporo kasy,ale ja takowej nie posiadam.Grafa ma spełniać warunki:

- chodzą na niej wszystkie gry (o ile to możliwe)

- da się podkręcać

- jest tania

W Toce gram i nie zamierzam zmieniać tego, w Simsów nie,ale brat może, i już jest problem.Co do R9100 to czytałem posty i mnie to wcale nie cieszy :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za FX-em...

Karta jest naprawde całkiem fajna - jeśli chodzi o low-end, nie ma z nią najmniejszych problemów, wszystko chodzi...

Zaraz pewnie posypią się bluzgi w kierunku FX-a5200, ale jeśli chodzi o mnie, to ja nie wiem co ci ludzie chcą od tej karty.

Przecież ona dorównuje mojej trójce podkręconej na MAX...

Więcej się już nie da...

Wydajność minimalnie lepsza a do tego lepsze AA i AIZO.

Ludzie chrzanią coś że to jak MX - nie wiem czy ktoś powstydziłby się MX-a o wydajnośći GF3Ti500...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za FX-em... 

Karta jest naprawde całkiem fajna - jeśli chodzi o low-end, nie ma z nią najmniejszych problemów, wszystko chodzi...

Zaraz pewnie posypią się bluzgi w kierunku FX-a5200, ale jeśli chodzi o mnie, to ja nie wiem co ci ludzie chcą od tej karty. 

Przecież ona dorównuje mojej trójce podkręconej na MAX... 

Więcej się już nie da... 

Wydajność minimalnie lepsza a do tego lepsze AA i AIZO.

Ludzie chrzanią coś że to jak MX - nie wiem czy ktoś powstydziłby się MX-a o wydajnośći GF3Ti500...

A jeśli ktoś już powie że to jakiś inny MX to ja powiem lubię MX :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie mało kogo stać na FX-a5900 i dlatego ten 5200 nie wypada tak źle (wydajność zbliżona do GF3Ti500), jak źle wypada 4MX na tle 4Ti (tych kart jest dużo)...

Choć nieuniknione jest to, że za pół roku będzie to słaba karta, ale wtedy można pomyśleć nad wymianą na np FX-a 5600/5800 za rozsądną cenę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie,ta karta to nie musi być demon szybkości.Jak za tą kase nie spodziewam się cudów.Na tym co mam gram juz długo (2 lata) i przeskok na nowszy sprzęt już będzie wystarczający :lol: Muszę się poprostu zmieścić z kasą.Chętnie bym brał Radeona (tak na przekór nVidii),ale to fakt że karty Ati szwankują i nie opłaca się kupować niżej niż 9500,a to kosztuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to mam taką zasade.Gram na czym mam,a jak powoli zaczyna niewystarczać to podkręcam.Teraz już odrazu to zrobie :twisted: Tylko czy da się podkręcać tego FX5200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to mam taką zasade.Gram na czym mam,a jak powoli zaczyna niewystarczać to podkręcam.Teraz już odrazu to zrobie  :twisted: Tylko czy da się podkręcać tego FX5200?

Podkrecic sie da wszystko :)

 

No prawie wszystko :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkrecic sie da wszystko :)

 

No prawie wszystko

 

 

To wiem że prawie wszystko (czytałem że jakiś Radeon ma w biosie zablokowane podkręcanie).Tylko jak podkręcanie FX przebiega?Standartowo w sterownikach?A jeśli się kręci to o ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jak wciskanie ciemnoty przez kogoś, co nie miał doczynienia z kartami ATI. Tak- kup FX-a 5200- LOL :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D NIe ma jak NVIDIA hahahahahahahah najleprze katy ever hahahahahha :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej oferty z proline to ja właśnie mam tą karte. Za te pieniądze nie kupisz nic lepszego naprwde polecam. A co fo fx5200 to pisałem i wczoraj i dzisiaj dlaczego lepszy jest gf3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak nie powiedziałem...

Mam teraz 3ti i jestem bardzo zadowolony...

Tylko szkoda jak za dwa miechy zapuścisz grę i wyskoczy ci napis:

Your card is not supported...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak nie powiedziałem... 

Mam teraz 3ti i jestem bardzo zadowolony...

Tylko szkoda jak za dwa miechy zapuścisz grę i wyskoczy ci napis:

Your card is not supported...

:lol: :lol: Dziecko, co ty czytasz? :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk weź zastanów się troche co piszesz.

Jasne tak za 2 miechy nie będą gry chdzić na gf3. To jakim cudem ludzie do dziś grają na gf2mx, ba nawet rivach. Nie chcę nikogo obrażać ale......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra przesadziłem :mrgreen: ,ale wiesz jak teraz wyglądają gry na GF3Ti a jak na 4MX. Jest różnica... W przyszłości taka sama różnica będzie między GFFX5200 a GF3Ti...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...