Skocz do zawartości
Tryneus

Zestaw ~3500 zł, pod wiedźmina 3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję pomocy w doborze podzespołów do komputera.

 

Komputer musi posiadać:

 

procesor: Intel Core i5 4590

ram: 8 GB

karta graficzna: MSI Geforce GTX 970

dysk twardy: 500 GB do 1 TB

dysk ssd: tylko pod zainstalowanie systemu, lub wcale

 

No i całą potrzebną resztę, tj obudowę, zasilacz, płytę główną itd. (bez napędu dvd)

Nie zamierzam nic podkręcać. Karta graficzna i procesor nie podlegają zmianie.

 

Mam budżet około 3500 zł na tą konfigurację, jednak jeśli to możliwe to proszę to potraktować jako cenę maksymalną i starać się jej nie przekroczyć (chodzi o odprowadzenie podatku).

 

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się probiło z tymi cenami? Zamierzałem sobie kupić podobny zestaw co autor, ten sam procesor, grafika radeon r9 290, do tego dysk ssd transend 128gb, płyta główna od msi zasilacz 600w i za całość wychodziło mi 3505 zł, a teraz patrzę za ten sam zestaw (zapisany koszyk miałem) 3670zł ...

Edytowane przez haaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że teraz przez okres wakacyjny jest zastój na rynku to trzeba podnosić ceny, trochę sobie pluję w brodę, że nie kupiłem tego zestawu za 3500 zł z ssd gdzie teraz w tej samej cenie zestaw z częściami od "gorszych" producentów minus ssd i ledwo się mieszcze w 3500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat na wakacjach ceny są zawsze najniższe w ciągu roku, przez ten zastój - żeby pobudzić popyt. Najdrożej jest przed świętami - prezenty i początkiem szkoły, studiów gdzie sprzęt potrzebny jest do pracy. Więc jeśli czekasz na obniżkę u sprzedawców w najbliższej przyszłości, to się zawiedziesz. No chyba, że dolar w końcu spadnie z wysokiego pułapu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK mam dylemat pomiędzy dwoma możliwościami: 

 

i5 4690K 3,50 Ghz + MSI Radeon R9 290 Gaming

 

i5 4590 3,30 Ghz + Gigabyte Geforce GTX 970 OC Windforce III OC

 

Która kombinacja procesor + karta graficzna będzie wydajniejsza w grach? (wiedźmin 3, tomb raider, gta V)

 

Mam do tego chłodzenie cpu SilentiumPC FERA 2 i pytanie dodatkowe czy takie chłodzenie w ogóle wystarczy do i5 4690K w przypadku nie kręcenia go? A jeśli chciałbym go kręcić na takim chłodzeniu to do ilu da radę?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi

Edytowane przez Tryneus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stock oba procki mają podobną wydajność , siła 4690K to OC - niektóre potrafią zrobić 4,5 Ghz , Fera 2 wystarczy do niekręconego 4690K .

 

Przy OC to minimum Raintek Ereboss lub podobne chłodzenia za ~150 zł  , optymalnie to TR HR-02 Macho 120 rev. A za 180 zł lub droższy TR HR-02 Macho Rev. B za 209 zł .

 

Zależy jaką masz / wybierasz budę i jakiej wielkości chłodzenia mieści .

 

Masz w ogóle zamiar kręcić 4690K ?

 

Co do kart , obie mają podobną wydajność - w W3 lepszy jest GTX970 .

 

R9 290 jest tańsza ale zauważalnie bardziej prądożerna , GTX970 kosztuje więcej ale masz niższy pobór mocy i lepsze sterowniki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to się chyba zdecyduję na tego gtx 970 jednak z prockiem 4590.

 

Tak przeglądałem zestawy na lipiec i tam nie było dodawane chłodzenie dodatkowe do tego procesora, tzn, że nie jest wymagane? że nie trzeba go brać? Jakie są minusy nie posiadania takiego chłodzenia (fera 2)? Jakby nie patrzeć gdybym je odjął to +100 zł dodatkowe na wykorzystanie, na lepszą grafikę może?

 

I jak już piszę odnośnie grafiki, który gtx 970 z poniższych najbardziej opłaca się brać?

 

Gigabyte GeForce GTX970 4096MB 256bit WindForce III OC

Gigabyte GeForce GTX970 Gaming G1

MSI GeForce GTX970 4096MB 256bit GAMING

ASUS GeForce GTX970 4096MB 256bit DirectCu II Strix

ASUS GeForce GTX970 4096MB 256bit DirectCu II Strix OC

 

Na grafikę mam do przeznacznia do ~1600 zł (jeśli zrezygnuję z chłodzenia cpu).

W początkowym zamyśle, miałem kupować od MSI, a potem zmieniłem na windforce III OC, a teraz czytam o gigabyte gaming 1 i w samych superlatywach o niej piszą. Czym się różni ten drugi gigabyte od pierwszego, że kosztuje 100 zł więcej? A może jest on bez sensu i jednak brać tego windforce'a tańszego? Czy może któraś z pozostałych co wypisałem? czy jeszcze inna?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Edytowane przez Tryneus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest chłodzenie BOX, czyli podstawowe - dodawane i sprzedawane razem z procesorem. Jak nie podkręcasz, to w zupełności wystarczy, chociaż czasami może być głośne.

Różnią się taktowaniem rdzenia karty. Możesz je sobie sam podnieść - OC. Te GB są długie, ponad 31 cm - sprawdź czy obudowa sobie poradzi.

W tej cenie brałbym 970 od Asusa strixa - może ciut mniej wydajnie, ale ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G1 różni się od OC:

1) posiada metalowe backplate

2) posiada metalową (zamiast plastikowej) obudowę chłodzenia

3) posiada wyższe domyślne taktowanie rdzenia zapisane w BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#MiG29

Piszesz, że chłodzenie boxowe może być czasem głośne, no a jak wygląda sprawa z temperaturami podczas obciążenia na takim standardowym chłodzeniu? Po prostu obawiam się, że jak odpalę wiedźmina na wysokich to mi procek się będzie za bardzo grzał czy coś, a nie chciałbym go zajeździć od razu.

 

Obudowę zamierzam kupić SilentiumPC Gladius m20, wejdzie tam najdłuższa karta do tej obudowy? Piszą, że długie karty się w niej mieszczą, ale jak jest naprawdę?

 

Jaki zasilacz minimum do takiego zestawu?

Zamierzałem thermaltake 530W modular kupić, ale może to za mała moc będzie (albo za duża?) Ile minimum mocy musi mieć zasilacz pod taki sprzęt?

 

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W szitowatych obudowach bez wentylatorów z małym oc, problem z przegrzewaniem zapewne by występował.

Jak bierzesz normalną budę z wentylacją, a procesor jest bez oc, to można spokojnie brać boxa. Jednak przegrzania nie ma co się bać, jeśli tylko chłodzonko jest dobrze zamontowane.

Ten 530W będzie w sam raz, spokojnie da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...