Skocz do zawartości
X-Ray

Nowa karta graficzna do 1000zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.
Przymierzam się obecnie do wymiany karty graficznej. Obecnie posiadam HIS HD5850 iCoolerV. Planuję zakupić kartę graficzną w przeciągu 2 tygodni. Na zakup chcę przeznaczyć 1000zł, ewentualnie mogę trochę dołożyć. Karta miałaby zastosowanie głownie w grach, które niedawno wyszły i tych, które nadchodzą. Jeżeli chodzi o roździelczość w jakiej gram to jest to FHD.

Oto moja obecna specyfikacja:
- AMD Phenom II X4 945
- ASUS M4A77TD PRO
- HIS HD5850 iCoolerV
- Kingston HyperX Blu DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9
- Seagate Barracuda 750GB 7200.12
- Chieftec CFT-560-A12S
- Phanteks Enthoo Pro

Zanim napiszę moje wymagania co do karty to mam jeszcze do Was parę pytań:
- Czy mój dość leciwy procesor będzie ograniczał nową kartę?
- Czy mój zasilacz wystarczy do zasilenia całej konfiguracji włączając w to nową kartę graficzną?
- Czy jest sens dołożenia do karty graficznej z 4GB pamięci RAM?
- Czy nowa karta zapewni mi komfortowe granie w tytuły które będą wychodzić przez najbliższe 2 lata?

Jeżeli chodzi o moje wymagania względem karty graficznej to chciałbym aby była nowa. Posiadała co najmniej 4GB RAM'u, oczywiście jeżeli jest sens. Wykazywała dobre właściwości OC w stosunku do ciszy.

Osobiście stawiam na produkt od Nvidii a konkretnie chodzi mi o model GTX 960. Jeżeli chodzi o producenta to myślałem o Gigabyte, a konkretnie ten model:
http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gtx960-windforce-2x-4gb-gddr5-128bit-2xdvi-hdmi-3xdp-gv-n960wf2oc-4gd-725164/
Oczywiście mile widziane są także inne modele te od Nvidii jak i AMD polecane przez Was.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie kupisz nowego Sapphire R9 280X Tri-X (dokładnych cen nie sprawdzałem, ale u mnie kosztuje 249€ czyli coś koło 1000zł). Ma 3GB I dość dobre chłodzenie. Oczywiście możesz też poszukać jakichś lepszych używek na gwarancji, przy nowszych kartach raczej nie ma się czego bać jeżeli chodzi o ich stan z drugiej ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój procek nawet podkręcony w okolice 3,8-4GHz będzie stanowił ograniczenie dla karty pokroju GTX660.

Jeśli nie chcesz z niego rezygnować to jesteś skazany na kartę nVidii ze względu na lepiej rozkładający obciążenie sterownik graficzny.

 

4GB w GTX960 to zbędny wydatek tym bardziej z twoim prockiem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał radier. Musisz zbierać na nową platformę jeśli myślisz o nowszych grach i tych w przyszłości. Oczywiście zagrać zagrasz. Ale jeśli chodzi o komfort płynności to zmiana procesora na i5 jest wskazana. W tym przypadku nic wydajniejszego niż ww. GTX 660 nie ma sensu pakować do tej platformy. Niestety te procki AMD. Koszt płyty i procesora to właśnie ok 1000 zł:

 

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4460-3-20ghz-lga1150-box-bx80646i54460-haswell-refresh-636603/

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b85-dualddr3-1600-sata3-hdmi-dvi-d-sub-matx-b85m-pro3-660975/

 

 

Zaczął bym od wymiany tego. IMO patrz na ceny bo mogą być spore wahania w najbliższych dniach.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...