Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Mam takie pytanie, bo trochę gubię się w informacjach. 

 

Na aktualną chwile, przewidywane są dla APU desktop Godavarii nowe modele. Na aktualną chwilę najmocniejsze APU to A10-7870. 

Mam następujące pytanie czy w planach dla FM2+ będzie coś jeszcze mocniejszego? 

W internecie zmazałem info, że Carrizo dla desktopów będzie dostępne jeszcze w 2015 roku. Czy będzie obsługiwać FM2+?

Wątpię, że zdecydują się na nową podstawkę, skoro "zaraz" w 2016 roku mają pojawić się Zen. 

 

Czy ktoś tutaj z forumowiczów jest w stanie odpowiedzieć na moje pytanie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie będzie procesorów na fm2+. Carrizo ma wbudowany south bridge w cpu, czyli wymaga nowego socketu. Amd planuje wydać jeden, uniwersalny. Prawdopodobnie będzie nazywał się fm3, albo am4.

Edytowane przez ShFil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmocniejszy procesor na ten socket to obecnie A10 7870K i raczej mocniejszego już nie będzie. Tylko, że to praktycznie A10 7850k z trochę wyższymi taktowaniami, więc nie wiem czy ma sans dokładanie ok 50-60 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używane HD 7770?

Według mnie używanych części nie ma co porównywać do nowych. Oczywiście w wielu przypadkach są opłacalne, ale używka ma pewne dodatkowe wady, jak np. krótsza gwarancja czy zużycie sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że wydajnością gromi apu

 

jak nie masz jeszcze płyty to idź w FX lub pentiuma od intela

 

fm2 to jakiś wynalazek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jeśli porównmy Athlona x4 860k do FX 4300, to lepiej wypada ten pierwszy o ile nie mamy w przyszłości zamiaru zmiany na lepszy procesor.

o ile lepiej - grubość włosa?

fx http://www.morele.net/procesor-amd-fx-4300-4-rdzenie-3-8-ghz-piledriver-socket-am3-bulk-fd4300wmw4mhk-630951/i chłodzenie do tego

wyjdzie i tak taniej niż http://www.morele.net/procesor-amd-athlon-x4-860k-socket-fm2-64bit-3-7-ghz-95w-cache-2x2-mb-box-ad860kxbjabox-662304/

i tak trzeba zrocić oc aby miały jako taką wydajność [minimum fera jako chłodzenie]

po drugie to nie kupując fm2 dajemy amd do zrozumienia że zrobiło błąd wypuszczajac to coś na rynek

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja bulk ma 12 miesięcy gwarancji, więc nie warto brać jej pod uwagę. Konieczny jest zakup wersji Box, 

taaa jasne a świstak siedzi i zawija je w sreberka

 

tak dla jasności to te same procki tylko że jednego pakuja do pudełka i magicznie dokładaja kolejne miesiące gwary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...