Skocz do zawartości
DedeRR

Stopniowy upgrade platformy mITX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Powoli zbieram się do modernizowania swojego mITX'a. Chciałbym kompa używać Photoshopa, amatorskiej obróbki filmów, do spokojnie grać w GTA V, WatchDogs, emulować Nintendo GameCube i ogólnie być dosyć spokojny o gry, które wyjdą w przyszłości, i wcale nie muszą one chodzić w najwyższych detalach.

Obecnie zestaw wygląda tak:

MoBo: ASUS Z87i-Pro

CPU: G3258 + Thermalright AXP-100

RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB CL9 1600MhZ

GPU: Gigabyte Radeon R9 270x OC

HDD: Samsung F1 640GB + Hitachi 1TB

PSU: Cooler Master RealPower M520

 

A wszystko to upchane jest w obudowę Cooler Master Elite 130. Ogólnie rzecz biorąc chciałbym rozłożyć w czasie modernizację, gdyż nie posiadam aż tylu pieniędzy. Docelowo zmiany miałyby być następujące:
1) Procesor, wiadomo, że najlepiej 4690k, ale nie wiem czy jest sens, gdyż Pentiuma wykręcam najwyżej do 4.3, uroki małej obudowy.

 

2) Dokupienie 250GB lub 500GB SSD na system i gry. Stosunek cena/wydajność chyba najlepiej wypada przy Crucialu BX100, co nie?

 

3) Karta graficzna, tutaj mam największy dylemat.

Mam pomysł, by kupić używanego referencyjnego R9 290 lub GTX 780 i założyć Krakena G10 w połączeniu z Krakenem X31, które mogę kupić po okazyjnej cenie od znajomego.
Łącznie z kartą takie rozwiązanie wyniosło by mnie około 1100zł, co jest cenę zdecydowanie niższą niż drugi pomysł - GTX 970 ITX od Gigabyte'a.
Czy po podkręceniu pierwsza opcja byłaby mocniejsza niż ten 290/780?

 

Proszę o rady, od czego zacząć i co wybrać.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś i5 z wyższym zegarem, niekoniecznie z 'k'. Zawsze to cztery jaja...

Płyta na Z, więc będziesz mógł ustawić max mnożnik na wszystkich jajach,

BCLK ze 2-3MHz i zawsze to kilkaset MHz zysku ;)

 

Grafika - buda nie za duża, ciekawsza by jednak była nVidia. Grafa ITX - a po co?

 

Elite130-dimensions.jpg

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. O ile o wydajność Krakena się nie martwię, o tyle głośność mogłaby już być uciążliwa, więc może faktycznie niereferencyjnego GTXa wezmę.
Choć i tak dalej nie wiem od czego zacząć przebudowę? CPU, czy GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie - procesor. Jak grafika jest za słaba - zjedziesz z detalami, jak proc za słaby - nic nie zrobisz ;)

 

Chociażby takie GTA V mocno skorzysta z czterech jajec (zwłaszcza minimalny fps).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zacznę od procesora. Budżet pozwoli tylko na 4460 (ewentualnie może znajdę jakąś promocję).
W miedzyczasie znalazłem promocję na SSD mSata Intel 80GB. Czy po podłączeniu do przejściówki mSata->SATA (taka z allegro za 30pln) nie straci on na wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...