Skocz do zawartości
marcin216

Tunel VPN na CISCO

Rekomendowane odpowiedzi

Mircy kolejne pytanie i prośba o pomoc!

Mam dwie routery CISCO RV320 (z VPN) - jeden w Katowicach, drugi w Opolu. Oba mają zewnętrzne statyczne IP. 
Pomiędzy ruterami ustawiony jest tunel typu gateway - gateway. Katowice mają adresację wewnętrzną: 192.168.2.1, Opole ma 192.168.1.2. Tunel działa, mogę pingować komputery z drugiej sieci po lokalnym IP. Dostęp do tunelauma cała sieć.
W Katowicach jest serwer z programem typu ERP. Opole ma się do niego łączyć przez właśnie ten tunel. Tunel zestawiony jest cały czas.

Teraz pytania:
- czy jeżeli wejdę na np onet.pl z Opola to ruch pójdzie przez Katowice? i to samo w drugą stronę.

- jak zrobić żeby VPN dział tylko w sytuacji: Ktoś z Opola otwiera program ERP, program łączy się przez tunel z serwerem w Katowicach. 

Czyli w skrócie, tunel ma być aktywny do wszystkich w Opolu, ale tylko przy łączeniu się programu ERP z serwerem w Katowicach. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jeżeli wejdę na np onet.pl z Opola to ruch pójdzie przez Katowice? i to samo w drugą stronę.

 

To zależy oczywiście od tego, jakie trasy są brane jako pierwsze pod uwagę. Skoro jest to VPN typu Site-to-Site, a więc skonfigurowany na routerach, należy przyjrzeć się routingowi właśnie na nich i ustawić tak, by trasa domyślna (a więc wszystko to, co do Internetu) leciało nie przez interfejs VPN, tylko normalnie przez ten do ISP.

 

jak zrobić żeby VPN dział tylko w sytuacji: Ktoś z Opola otwiera program ERP, program łączy się przez tunel z serwerem w Katowicach.

 

Nie jestem do końca pewien, ale wydaje mi się, że na tych routerach nie da się tego zrealizować.

Edytowane przez SmiechuKamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...