Skocz do zawartości
Grzegorz1993

Gtx 970 Palit Problem z wentylatorami ( Drganie )

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dostałem komputer z morele 4 tyg teamu. Dostałem bez montażu dodatkowego chłodzenia pomimo że taka opcje wybrałem, Dostałem wadliwą płytę główna tzn 1 3 pinowy wtyk nie działa http://forum.purepc.pl/topic/367681-problem-z-ch%C5%82odzeniem/?do=findComment&comment=3962932( nie oddaje na reklamacje ) oraz nie dostałem faktury. Teraz jest nowy problem.

Dziś zauważyłem że karta graficzna przy nie graniu się nie rusza co jest oczywiste na pól pasywnym ale...  czasami włącza się tylko 1 wentylator, a drugi nie chodzi albo 1 chodzi a drugi tylko co 3-5 sekund drga tak jakby chciał ruszyć ale nie rusza. Czasami robi się tak z dwoma wentylatorami. Dodam że przy gta 5 wiedźmin 2/3 itp przy grach działa wszystko ok. Wentyle się kręcą i wszystko jest ok. Dodam że przy obudowie zalman z9 u3 w gta 5 na Full/Ultra detalach po 2h grania temperatura wewnątrz obudowy nie przekracza 45C w spoczynku jest 28C a przy pracy normalnej w sensie słaba gra itp 35C max. Czy to normalne czy na morele dostaje się takie rzeczy ?. mam teraz zamiar zamówić tam myszke/klawiature/monitor za 1400 zł i troszkę się boje skoro nie dostaje faktury/ Wadliwą płytę/kartę graf...

 

Chyba że płyta nie wadliwa tylko ustawić nie potrafie/karta graf też działa... Pomoc by się przydała.

 

Gdzieś przeczytałem teraz że podobno w MSI pomagało nie który m aktualizacja biosu w karcie graficznej ??. Jak to zrobić w palicie ?

Edytowane przez Grzegorz1993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukasz 3 dziury w pupie, skoro karta w grach działa prawidłowo widocznie tak musi być.

Problem polega na tym że wszędzie piszą że albo 2 kręcą powyżej 60C albo 2 nie chodzą poniżej tej temp....

Edytowane przez Grzegorz1993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to spróbuj w msi afterburnerze ręcznie pobawić się suwakiem wentylatorów i zobacz jak się zachowują. poza tym daj linka do strony palita z konkretnym modelem twojej karty. 

 

na stornie palita jest linka do programu z nowym biosem. ściągnij bo i uruchom. 

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy wentylatory na karcie poprawnie reagują na ręczne ustalanie prędkości. Kiedy karta będzie w trybie pasywnym ustaw w programie prędkość wentylatorów na, powiedzmy, 10% i patrz czy bez problemu ruszają.

 

Co do braku faktury w Morele, to zobacz na swoim koncie, masz tam przy zamówieniu pozycję Faktura elektroniczna. O ich usłudze składania komputera mam kiepską opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię i podam wyniki wieczorem około 18-19 bo jestem u rodziców teraz i będę dopiero około 17. Jakbyś mógł to jeszcze podeślij screen jak to zrobić i czym bo się kompletnie nie znam ;d

Edytowane przez Grzegorz1993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak pisał @zaodrze244, zainstaluj program Afterburner: http://gaming.msi.com/features/afterburner .

 

Na dole okna programu masz suwak do kontroli prędkości wentylatorów karty. Wyłącz tryb Auto (kontrolka obok napisu Auto powinna zgasnąć), ustaw suwak i naciśnij przycisk Apply. Obserwuj zachowanie karty. Jak wszystko będzie ok, tj. wentylatory ładnie wystartują, to raczej nie masz powodów do obaw. Jeśli nadal będzie Cię męczyło zachowanie karty, możesz pokusić się o stworzenie własnego wykresu prędkości wentylatorów w zależności od temperatury, ale nie sądzę żeby była taka konieczność.

 

Na koniec testów pamiętaj, aby znowu włączyć automatyczną kontrolę prędkości wentylatorów!

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki zrobię tak wieczorem i napisze czy to coś pomogło zrobię test wizualny oraz zobacze z recznym ustawieniem jak radził wyżej kolega.

 

PS. Czyli zrobię tak

. Zaktualizuje bios karty graficznej
BIOS update utility (including BIOS file) for GTX 970 tymi narzędziami
Potem zrobię test czy działa okej jak nie to ustawie ręcznie i też zobaczę czy działa. ( tak ustawię http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/a4ca428633f43693.html )
napiszę wieczorem co i jak poszło
Jak macie lepsze propozycje to pisać

Edytowane przez Grzegorz1993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kliknąć "apply". ;-)

 

Nie musisz niczym obciążać GPU, to właśnie zaleta ręcznego ustawienia prędkości wentylatorów.

 

Pamiętaj, żeby potem wrócić do ustawień auto, bo jak dasz na sztywno jakieś 10%, to później w grze możesz podgotować kartę. ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Ściągnąłem aktualizacje sterowniki pierw wywaliło potem dodało i tyle trwało to 2 sekundy nawet nie przeczytałem co pisało bo znikło...

Potem zrobiłem tak jak pisałeś ustawiłem na ręczny i dałem na 25% bo niżej się nie da 25% to minimalna na wskazówce dałem apply a następnie zaczął 1 chodzić i po 1 sekundzie drugi i chodzi cały czas zmieniłem na auto i przestały chodzić. Więc chyba dobrze ?. Więc dlaczego tak wtedy chodziło ? O

 

OK poprawiam. Po włączeniu gry dojcia do 60C włącza się na 61 C a wyłącza na 55 potem po 2 sekundach się włącza jeden a drugo tylko drga.

 

Jak ruszę ten wiatrak który nie chodzi to oby dwa przestają i w nie chodzi na zmianę drgają

Edytowane przez Grzegorz1993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, temperatury są ok, karta działa, wentylatory pracują.

 

Co do tego jednego pracującego wentylatora, to wydaje mi się, że jest to celowy zabieg, który ma spowolnić przeskakiwanie z trybu pasywnego do aktywnego, które dzieli tylko 5°C.

 

Powiem Ci tak: nie martw się na zapas, masz bardzo fajną kartę, ciesz się nią, graj. W życiu pełno jest problemów, nie ma co na siłę szukać kolejnych. A jeśli karta się zepsuje, to jeszcze nie koniec świata. No i  masz gwarancje. ;)

Edytowane przez CarrionCrow
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...