Skocz do zawartości
esc120

Zestaw ~950 euro

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Pracuje oraz jestem w NL, 31 dostane wypłatę i do wydania na PC będę mieć ok 950 euro, maksymalnie 980 ale żeby nie przekraczało tysiąca. Mam już kupiony zasilacz, Thermaltake 530W oraz dysk 1TB WD z poprzedniego PC. 

Ogólnie doszedłem do wniosku, że najlepszą stroną do składania w NL jest https://www.alternat...html/index.htmlwięc chciałbym żeby zestawy pojawiały się na tej stronie, chyba że macie coś lepszego. Myślałem nad takim zestawem http://gyazo.com/a568252c7a351a0b7bec870df78770d5 + jakaś pasta termo przewodząca na procesor. Zestaw chce typowo do podkręcania, mam zamiar pierwszy raz się bawić w podkręcanie więc wydaje mi się że byłoby to spoko. Nie potrafię sobie tylko dobrać płyty głównej i odpowiedniej obudowy tzn. płytę chcę z USB 3.0, która obsługuje ramy +1600 tzn 1600, 1866, 2133 itd. Żeby była przyszłościowa nadawała się do podkręcania i dobrze wyglądała tzn. chce mieć okno w obudowie i chce żeby to jakoś wyglądało sensownie (myślę o kolorze czerwonym) a obudowa z USB 3.0 która dobrze wygląda, z oknem i chce mieć w niej przepływ powietrza czyli żeby już miała swoje wentylatory. 

 

Do tego teraz mam takie pytanko. Bo mam swój dysk 1TB na którym mam zainstalowane wszystko, sterowniki do wszystkich starych podzespołów i windowsa, więc jeżeli podlącze do nowej stacji ten dysk, to coś się stanie? Czy wszystko odpali sie normalnie i bede mogl poinstalować? Nie znam się do końca na tym, a chciałbym zrobić to sam. 

 

ps jezeli ktos ma problem z holenderskim wystarczy prawy przycisk i tlumaczenie a jest dosyc zrozumiale wiec nie powinno byc problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Do tego teraz mam takie pytanko. Bo mam swój dysk 1TB na którym mam zainstalowane wszystko, sterowniki do wszystkich starych podzespołów i windowsa, więc jeżeli podlącze do nowej stacji ten dysk, to coś się stanie? Czy wszystko odpali sie normalnie i bede mogl poinstalować? Nie znam się do końca na tym, a chciałbym zrobić to sam. 

 

 

Na 99% nie odpali się.

Możesz próbować zabawy w tryb awaryjny i próbę odinstalowania sterowników, ale system może być niestabilny nawet jak się to powiedzie. 

Bezpieczniej i sensowniej będzie zrobić format i dopiero stawiać czysty system. Dlatego porób backupy danych i szykuj się do formata.

Odnośnie zestawu ja tam uwag nie mam, ale też cen w NL nie znam. Osobiście bym brał po sprawdzeniu i upewnieniu się że

-obudowa pomieści chłodzenie

-mobo obsługuje te pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera no to ciężko, ale jakoś sobie poradzę. Ceny w NL są identyczne jak w PL, jak składałem takie same zestawy w NL i w PL to było 10 zł różnicy. Czyli windows'a też muszę kupić, bo płyty do niego mam w PL. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składasz całkiem wydajny zestaw i chcesz to zabić wydajnością starego, marnego HDD? Bez sensu!!

 

Znajdź miejsce na SSD https://www.alternate.nl/Samsung/850-EVO-250-GB-SSD/html/product/1163757?event=searchi dopiero zestaw ma sens.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym zrobił taki manewr, że kupiłbym SSD i przerzucił na niego sam system i żadnych sterowników, po czym sformatowałbym stary dysk i odłączył SSD? 

 

BTW, zastanawiam się nad jeszcze jedną opcją. Olać póki co płytę główną, ramy oraz procesor i dokupić SSD 250GB + kartę + obudowę. Ew. za miesiąc dwa jakbym przyjechał do polski kupiłbym resztę. 

 

Jeszcze jedna sprawa. Czy w thermaltake 530W mam normalnie kilka złącz sata w tym zasięgu semi-modularnym? Bo nie wziąłem pudełka i reszty kabli ze sobą i martwie się ze nie bede mial czym podlaczyc ssd. 

Edytowane przez esc120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...