Skocz do zawartości
kubas246

GTX960 czy R9 380/285

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mój kolega wreszcie pozbierał kasę na modyfikację swojego starucha (Athlon II X4 640, 4GB ram, HD6670, MSI 870-C45 (FX) V2, Corsair chyba VS 450W albo 550W). Plan był mniej więcej taki:

- wymiana płyty głównej na Gigabyte GA-B85M-D3H

- wymiana CPU na i5 4460 lub i5 4590

- wymiana karty graficznej na R9 270X lub 280

- wymiana obudowy na Zalman R1 w późniejszym terminie

- dokupienie 4GB ramu w późniejszym terminie

 

Tylko teraz pojawia się pytanie odnośnie karty graficznej. Otóż R9 270X ani R9 280 nie obsługują ficzerów DX12. Trochę drożej można kupić za to R9 285/380 z obsługą DX 12.0 i GTX960 z obsługą DX12.1. Dochodzi też kwestia bindless resources, otóż GTX960 obsługuje bindless resources tier 2 a R 380 tier 3. Dodatkowo R9 285/380 wypada prawie zawsze trochę lepiej (2-5fps) niż GTX960 (testy ppc). Różnica między tymi kartami cenowo to 20zł (GTX960 MSI za 860 zł a R9 380 od Sapphire za 880 zł). Podsumowując:

Lepiej GTX960 z DX12.1 i bindless resources tier 2 czy R9 380 z DX12.0 i bindless resources tier 3?

Którą z tych kart lepiej wybrać? Czy DX12.1 ma jakieś sensowne przewagi nad DX12.0 i czy warto dla niego wybrać GTX960? Jak wygląda kwestia sterowników AMD? Narzut na CPU został zmniejszony w najnowszych czy po staremu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mile przywitanie. Bindless resources to marketing, jasne... Kolejnie jakby DX12.0 = DX12.1 to tez nie nazywałyby sie inaczej. DX12.1 to obsluga ROV i Conservative rasterization. Ponawiam pytanie i proszę o normalne wypowiedzi

Edytowane przez kubas246
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym poziomie ogólnej wydajności te dodatkowe efekty będą na 99% miały marginalne znaczenie.

 

Wg mnie domyślnym wyborem powinna być 960-tka.

 

285/380 można by wybierać w przypadku gdyby z jakichś przyczyn (np. religia zabrania) wchodziło w rachubę wyłącznie używanie karty na fabrycznych ustawieniach, czyli z definicji brak opcji OC.

 

Tier 3 AMD w tym przedziale wydajności na 99% będzie miało zerową przewagę nad tier 2 nVidii.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

20zł za 5fps więcej, to chyba nie dużo. Ja wziąłbym AMD.

Wysłano z Nokia Lumia 920

 

Aaaa... a jak z osiągami 960-ki przy zegarach 1500/8000 vs AMD 380?!

 

Ok, widzę, że i tak wydajniejsza jest 380-ka.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radiergummi

Tak się składa, że akurat znaczenia tych wyrazów znam i rozumiem. Skoro dalej nie masz zamiaru pomagać, a jedynie pisać jacy to wszyscy są głupi (w przeciwieństwie do Ciebie oczywiście) i mają wyprane mózgi to łaskawie uszanuj moją prośbę i się nie wypowiadaj. Bo nie ma potrzeby abyś zaśmiecał temat nic niewnoszącymi postami. Śledzę temat DX12, czytałem o tych całych ficzerach DX12 i 12.1, wiem co dają, tak samo z bindless resources. Przyszedłem tutaj prosić o pomoc i odpowiedzi na kilka pytań. Chciałem wiedzieć jak wygląda sprawa sterów AMD (narzut na CPU i stabilność) oraz która opcja jest lepsza.

@adashi

Kwestia jest taka, że sprzęt nie dla mnie. Kolega na sprzęcie się za bardzo nie zna, ma działać i tyle. OC na 100% robił nie będzie.

@NostradamuSek

Czyli wynika, że lepiej R9 380. 

@ALL

Mógłby ktoś posiadający AMD wypowiedzieć się jeszcze jak ze stabilnością sterów i narzutem na procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilność ok, nie wiem jak z narzutem ale na E5500 + 280x w Tomb Raider płynnie (prócz jednej z ostatnich map z wichrami przy wspinaczce, zaraz za mostem), Hitman w średnio 20 kilku bez spadków, to myślę że nawet jak narzut jakiś jest to twój kolega go na 4 rdzeniowym procku nie poczuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...